Picture1

PATARIMAI, KURIE PADĖS UŽMIGDYTI KŪDIKĮ

Nesvarbu, auginate pirmąjį ar trečiajį vaikelį, kiekviena patirtis yra neprilygstama, o kiekvieno kūdikėlio migdymas turi savų ypatumų. Vaikai – mažieji žmogeliukai, kurie, būdami individualūs ir smalsūs, mokosi įpročių ir savarankiškumo nuo pat mažų dienų. Knygų apie vaiko auginimą yra apsčiai, tačiau tokia įvairovė reiškia ir vis kitokią nuomonę ir patirtį, o dar svarbiau – ne visiems vaikams tinka tie patys siūlomi metodai. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės ne tik užmigdyti kūdikį, bet ir ėjimą miegoti paversti įpročiu, kuris bus ne tik naudingas jums, tėveliai, bet ir augantiems vaikučiams.

Ugdykite įprotį nuo mažų dienų

Kaip ir kiekvienam suaugusiam žmogui, kūdikiui svarbūs įpročiai, nes būtent jie padeda suvokti veiksmų seką, dienos eigą ir leidžia geriau prisitaikyti. Turbūt jau ne kartą girdėjote, kad migdyti vaikelį derėtų kas dieną tuo pačiu laiku – tokiu būdu sukursite miego ritmą, prie kurio vaikas palaipsniui prisiderins natūraliai. Normalu, kad rutinos įvedimas nepasiteisins po pirmųjų bandymų, tad svarbu turėti kantrybės ir švelniai, tačiau atkakliai laikytis susikurto ritmo. Vis dėlto vaiką pratinti miegoti vertėtų tik nuo 12 savaitės, nes iki to laiko vaikai neturi miego ritmo. Kad būtumėte ramūs dėl savo vaiko, pasinaudokite šiuolaikine pagalba – mobili auklė leis stebėti ir girdėti vaiko miegą.

Svarbu, kad sukurti miego ritualai padėtų vaikui nurimti. Kuo anksčiau pradėsite pratinti vaiką vieną užmigti lovelėje, tuo greičiau išugdysite vaiko savarankiškumą ir saugumo jausmą.

Pasinaudokite pagalbinėmis priemonėmis

Norint, kad vaikas užmigtų, verta ne tik nusistatyti miego valandas, bet ir sukurti rutinas, kurios nuramins ir nuteiks kūdikį miegui, pavyzdžiui:

  • Vakarinis pasivaikščiojimas lauke. Daugelį vaikų gulėjimas važiuojančiame vežimėlyje veikia raminamai, o gaivus oras ir tinkama apranga gerina nuotaiką ir miego kokybę. Jeigu mėgstate pasivaikščiojimus, suteiksite pramogą ne tik sau, bet ir naudą vaikučiui. Jei neturite laiko pasivaikščiojimams arba oras lauke nedžiugina, būtinai išvėdinkite tiek savo, tiek mažylio miegamąjį. Oras kambariuose bus šviežesnis, o vėsesnėje patalpoje geriau miegosis.
  • Lopšinė arba pasaka prieš miegą. Naujagimiams ir kūdikiams motinos balsas reiškia saugumą ir artimą ryšį, tad liūliuojančios lopšinės arba pasakos skaitymas gali padėti mažyliams nurimti, atsipalaiduoti ir pasiruošti miegui. Galite išbandyti ir baltąjį triukšmą, kuris veikia raminančiai.
  • Švelnus masažas.Prieš paliekant vaikelį miegui, paglostykite jo galvytę, nugarą, švelniai spustelėkite rankų ir kojų pirštukus, pėdutes. Masažas neturi būti sudėtingas, o tiesiog lengvi, švelnūs ir atpalaiduojantys prisilietimai. Kaip žinote, suaugusiesiems per dieną reikia bent 20 prisilietimų, o vaikams jų reikėtų dar daugiau.
  • Pasinaudokite kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Šiandien tėveliams siūloma stebėtinai daug priemonių lengvesniam vaiko auginimui. Nors ne viso priemonės reikalingos vaiko savarankiškumo ugdymui ar sveikatai, dalis jų išties gali padėti jūsų mažyliui lengviau vystytis. Štai prekinis ženklas Bayby turi įvairų ir platų asortimentą, siūlantį praktiškas ir pagalbines priemones vaikams ir tėveliams. Išbandykite migduką – tai gali būti tiek švelni antklodėlė su mamos kvapu, tiek žaisliukas, kurį malonu liesti. Taip galėsite ugdyti vaiko savarankišką miegą, tuo pačiu suteikti itin daug reiškiantį saugumą ir pažįstamą kvapą.

Mokymasis eiti miegoti yra ypatingai svarbu vaiko augimui, vystymuisi ir dienos ritmo suvokimui. Visi nauji dalykai mažylio gyvenime įsitvirtina palaipsniui, tad ir įpročiams susiformuoti reikia laiko ir kantrybės. Atminkite, jog tai, kas jūsų mažyliui tinka geriausiai, galite sužinoti tik išbandžiusios, o svarbiausia – pajautusios. Juk ne veltui sakoma, kad mamos žino geriausiai.

RAŠYTI KOMENTARĄ