shutterstock_1738372472_800x480

ŽUVŲ TAUKŲ (OMEGA-3) NAUDA VAIKAMS

Visi tėveliai nori, kad vaikai būtų laimingi, linksmi, bet, svarbiausia, sveiki. Ir dėl to padarytų daug ką. Tačiau kaip nepasimesti dabartinėje informacijos bei pasiūlos gausoje? Kaip suprasti ko vaikui tikrai reikia, o kas galbūt nėra būtina?

Šį kartą pakalbėsime apie Omega-3 riebalų rūgštis, nes jų, pasak gudytojų ir mokslininkų, šiais laikais trūksta praktiškai visiems. Vaikams ypač… 

Ar reikia vaikams žuvų taukų?

Žuvų taukų nauda vaikams įrodyta ne vienu moksliniu tyrimu. Juos vartodamas vaikas gauna riebaluose tirpių vitaminų A, E ir D. Tačiau svarbiausia, jis aprūpinamas ir jiems labai svarbiomis polinesočiosiomis riebalų rūgštimis Omega-3.

Omega-3 – tai medžiaga, kurios pats organizmas (nei vaikų, neis suaugusių) negamina, tačiau ji yra būtina, nes įeina į kiekvienos ląstelės membranos sudėtį ir užtikrina daugelio organizmo sistemų normalų funkcionavimą (nervų, širdies, regos, imuninės).

Vienintelis šių riebalų rūgščių šaltinis yra maistas, o mums geriausiai žinomas šaltinis- žuvis. Todėl tapo įprasta sakyti, kad vaikams reikia žuvų taukų, nors iš tiesų jiems svarbiausia – Omega-3 riebalų rūgštys.

Kas tos Omega-3 reibalų rūgštys?

Omega-3 yra polinesočiosios riebalų rūgštys, kurių pats organizmas negamina, todėl jas turime gauti su maistu. 

Geriausiai žinomos trys Omega-3 formos:

 • Alfa linoleno rūgštis – ALA 
 • Eikozapentaeno rūgštis – EPR 
 • Dokozaheksaeno rūgštis – DHR 

Vaikams reikalingiausia DHR forma. Jos yra tik jūrinės kilmės produktuose – jūrinėje žuvyje, jūros gėrybėse ir jūros dumbliuose.

ALA organizmas iš vis nepasisavina. Jis ją turi paversti į EPR ir DHR. Organizmas tai padaryti gali, tačiau šis pavertimo koeficientas yra labai mažas, tik 10-0.5-%.

Kaip vaikas gali gauti pakankamą kiekį Omega-3?

Jau gyvendamas mamos pilvelyje, vaikutis turi gauti pakankamai Omega-3 riebalų rūgščių, kad nesutriktų jo vystymasis. Tačiau šį kartą pakalbėkime apie jau gimusius mažuosius.

Jiems šios riebalų rūgštys yra būtinos, nes vaikystėje (ypač pirmaisiais metais) itin sparčiai vystosi vaikų smegenys ir rega, formuojasi imunitetas.

Jų jis gali gauti dviem būdais:

 • per motinos pieną,
 • vartodamas juos pats.

Jei mama maitina pati, tuomet ji pati turėtų vartoti Omega-3 riebalų rūgštis ir gauti ne mažiau kaip 2000 mg per parą, kad kūdikis gautų pakankamą šių riebalų rūgščių kiekį.

Jei mama nemaitina arba pati nevartoja Omega-3 riebalų rūgščių, tuomet vaikui jų reikia duoti papildomai.

Taip yra todėl, kad kūdikiai žuvies ar kitų jūros produktų iš vis nevartoja, o vyresni vaikai jų tiesiog arba nevalgo arba nesuvalgo reikiamo kiekio. Be to, kokybiškos, švarios, laivėje augusios žuvies, dabar įsigyti praktiškai neįmanoma.

Todėl vienintelė galimybė aprūpinti mažųjų organizmą šia, jiems taip svarbia, medžiaga yra maito papildai.

NORSAN-Omega-3-Kids-Jelly-od-3-do-12-lat-Liczba-sztuk-45-sztOmega-3 (žuvų taukų) nauda vaikams

Omega-3 yra ta medžiaga, su kuria atlikta bene daugiausia mokslinių tyrimų. Jie visi patvirtina – šios riebalų rūgštys būtinos normaliam vaiko fiziniam ir protiniam vystymuisi.

Kokia gi Omega-3 (žuvų taukų) nauda vaikui?

Jos reikalingos:

 • geram smegenų vystymuisi,
 • normaliam fiziniam vystymuisi,
 • geram regos sistemos vystymuisi,
 • imuniteto formavimuisi,
 • normaliam nervų ir psichikos sistemų funkcionavimui,
 • gerai miego kokybei,
 • širdies ir kraujagyslių sistemos normaliam funkcionavimui ir kt.

Buvo atliktas ne vienas tyrimas, kurių rezultatai parodė, kad Omega-3 riebalų rūgštys gali sušvelninti dėmesio stokos ir hiperaktyvumo sutrikimo (ADHD) simptomus, pagerinti pažintines funkcijas ir mokymosi rezultatus.

Kaip išssirinkti Omega-3 (žuvų taukus) vaikams?

Rinkoje iš ties yra daugybė žuvų taukų. Kaip nepasimesti ir išsirinkti geriausius ir efektyviausius?

Štai keletas patarimų į ką atkreipti dėmesį…

 • Omega-3 riebalų rūgščių EPR ir DHR kiekis žuvų taukuose arba jūros dumblių aliejuje.
 • Rinkitės natūralius (nekoncentruotus) žuvų taukus ar jūros dumblių aliejų.
 • Svarbi žaliavų kilmė ir kokybė – ieškokite sertifikatų.
 • Parinkite vaiko amžių atitinkančią formą (aliejus arba guminukai).
 • Kokybiški žuvų taukai nebus labai pigūs (kokybiškos žaliavos negali kainuoti pigiai).

NORSAN – aukščiausia kokybė ir puikus skonis

Omega-3 riebalų rūgštys vaikams yra būtinos, tačiau labai svarbu jas pasirinkti kokybiškas ir efektyvias. Norvegiški produktai vaikams NORSAN yra kurti atsakingai ir su meile bei laikantis tvarumo principų.

NORSAN „Omega-3 Kids“ aliejus yra gaminamas maišant smulkios jūrinės žuvies taukus su menkių kepenų aliejumis bei alyvuogių aliejumi, kuris gausus polifenoliais. Taip užtikrinama ne tik Omega-3 riebalų rūgščių reikiama sudėtis bei veiksmingumas, bet ir stabdoma oksidacija, riebalų rūgštims jau patekus į organizmą.

Na o NORSAN “Omega-3 Kids Jelly” guminukai – tikri vaikų numylėtiniai! Tai braškių – citrinų skonio želatininės pastilės be aliejaus viduje, pagamintos iš smulkios jūrinės žuvies taukų. Be cukraus, su vitaminu D.

NORSAN pagalvojo ir apie tuos vaikučius, kurie yra alergiški žuvies produktams arba jų tėveliai nevartoja žuvies. Jie NORSAN asortimente gali rasti “Omega-3 Kids Vegan”  produktus pagamintus iš jūros dumblių.

Daugiau informacijos, atsakymų į rūpimus klausimus, sertifikatus galite rasti apsilankę NORSAN svetainėje www.norsan.lt arba FB ir IG paskyrose norsan.lietuva

Pasirūpinkite savo mažųjų sveika ir laiminga vaikyste! O Jūsų Omega-3 specialistas iš Norvegijos Jums padės❤️

RAŠYTI KOMENTARĄ