71IjSvbYUuL._AC_SL1500_

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE LAIPTŲ KILIMĖLIUS VAIKAMS

Laiptai puošia kiekvienus namus ir suteikia jiems norimą atmosferą. Jei juos puošia kiliminė danga, tai prideda papildomo komforto ir saugumo. Tai ypač aktualu, jei namuose gyvena vaikai, nes būtina atsižvelgti į laiptų saugumą, patogumą ir praktiškumą. Laiptų kilimėliai padės jums apsaugoti savo vaikus ir suteikti papildomo komforto namams, tačiau turėtumėte atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

Kas yra laiptų kilimėliai ir kuo jie naudingi?

Laiptų kilimėliai yra apsauginė kiliminė danga, kuri padidina laiptų saugumą ir sumažina dangos susidėvėjimą. Galite rasti labai įvairių medžiagų, stilių ir dydžių kilimėlių, priklausomai nuo savo poreikių ir namų stiliaus – prie jų puikiai derės kilimėliai ir kitos dekoro detalės.

Atminkite, jog jie turi gerai priglusti prie laiptų ir nekelti pavojaus suklupti ar paslysti. Taip pat juos reikia nuolat prižiūrėti, taip pat kaip ir visus kilimus namuose.

Kaip išrinkti tinkamus laiptų kilimėlius savo vaikams?

Rinkdamiesi kilimėlius turite atsižvelgti į tai, iš kokios medžiagos jie pagaminti, įvertinti jų dizainą, didį bei planuojamą daikto paskirtį. Kad jums būtų lengviau išsirinkti pateikiame trumpą santrauką į ką turėtumėte atsižvelgti rinkdami kilimėlius, tinkamus jūsų namams su vaikais, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir aktyvumo lygio.

Saugumas

Kilimėlio pagrindas turėtų būti neslystantis. Jie turėtų tvirtai laikytis ant laiptų, kad sumažinti paslydimo ar kritimo riziką. Jei laiptai yra lygūs, galite rinktis kilimėlius su raštais, kurie užtikrintų papildomą sukibimą. Verta įsigyti lipnius kilimėlius, kurie pilnai priglunda prie paviršiaus.

Medžiaga

Jei turite vaikų, verta rinktis kilimėlius iš minkštos ir švelnesnės medžiagos. Tai ypač pravers jei vaikas dar tik šliaužioja.

Dizainas

Vaikams patinka šviesios ir ryškios spalvos, todėl nepraleiskite progos pasirinkti patrauklaus dizaino kilimėlius. Ant jų gali būti linksmesni raštai, todėl vaikai noriai lips tokiais laiptais. Atminkite, jog vaikams užaugus galėsite juos pakeisti ir tai bus daug pigiau nei restauruoti susidėvėjusius laiptus. Kilimai apsaugo jų paviršių nuo įbrėžimų ir dažnos trintiems kojomis.

Valymas

Gerai, jei kilimėlius galima skalbti skalbimo mašinoje arba pasinaudokite cheminės valyklos paslaugomis atsitikus nenumatytiems atvejams arba tiesiog norėdami atnaujinti savo namus. Verta rinktis laiptų kilimėlius, kuriuos lengva valyti įvairiomis valymo priemonėmis namuose.

Patvarumas

Rinkitės laiptų kilimėlius, kurie yra pagaminti iš patvarių medžiagų, kurios atlaikytų vaikiškas išdaigas ir dažną naudojimą. Kilimėliai su sustiprintais raštais ir kokybiškomis siūlėmis yra dažniausiai patvaresni.

Montavimas

Svarbu, kad galėtumėte kilimėlius patikimai pritvirtinti prie laiptų. Kilimėliai su lipniu pagrindu išsilaiko vietoje ir taip išvengsite pavojaus suklupti.

Dydis

Rinkitės tinkamo dydžio kilimėlius, kurie tiktų būtent jūsų namų laiptams. Per dideli arba per maži kilimėliai neužtikrins tinkamo saugumo. Todėl iš anksto pamatuokite savo laiptų pakopas.

Universalumas

Jei turite laiptų ir viduje, ir lauke – pasirinkite abiems aplinkoms tinkančius kilimėlius. Jie turi būti saugūs ir patvarūs.

Atsiliepimai

Peržiūrėkite internete kitų tėvų atsiliepimus apie laiptų kilimėlius. Taip sužinosite kokie kilimėliai labiau tinka vaikams, kurie geriau atlieka savo funkciją ir yra ilgaamžiai bei patvaresni.

Jūs jau pasiruošę

Primename – jei namuose auga maži vaikai, daugiausia dėmesio skirkite saugumui, o ne dizainui. Neužmirškite paaiškinti vaikams, kaip saugiai naudotis laiptais. Įvertinkite jų asmenines savybes ir rinkitės laiptų kilimėlius, kurie labiausiai atitinka jūsų šeimos poreikius.

RAŠYTI KOMENTARĄ