1332476_wallpaper1

KO NEGALIMA VALGYTI MAITINANČIOMS MAMOMS?

Ką tik pagimdžiusi moteris daro viską, kad tik jos mažylis kuo geriau jaustųsi. Ką valgyti, kad kūdikis su pienu gautų tik tai, kas geriausia? Kokių produktų atsisakyti, kad nepakenkčiau mažyliui? Tokie ir panašūs klausimai neduoda ramybės dažnai ką tik pagimdžiusiai ir savo pienu maitinančiai mamytei.

Ko negalima valgyti maitinančioms mamoms? O ką galima? Šeimos gydytojos Audronės Kirdeikienės atmintinė mamoms maitinančioms krūtimi.

10 TAIP

Svarbiausia – saikas

Tai svarbiausias dalykas, kurio turėtų nepamiršti kiekviena mamytė. Jeigu jau labai norite karvės pieno — gerkite, tačiau ne litrais. Jeigu labai užsimanėte obuolio — sugraužkite keletą. Jeigu neapsakomai norisi rūkyto kumpio — suvalgykite gabalėlį ar du. Visai nebūtina atsisakyti to, ką anksčiau labai mėgdavote.
Beje, savo mityba galite reguliuoti kūdikio žarnyno veiklą — jeigu mažylio viduriukai užkietėjo, valgykite daugiau vidurius laisvinančių produktų (pvz., džiovintų juodųjų slyvų, agrastų, obuolių, apelsinų, figų, sėlenų, pomidorų ir kt.) ir atvirkščiai — viduriukus kietina ryžiai, varškė, kefyras, bananai, mėlynės, granatai, šokoladas ir kt.

Vaisiai ir daržovės

Patariama valgyti šviežių vitamino C turinčių vaisių. Vaisiai ir daržovės — šviežias, skanus ir sveikas maistas, be to, vaisiuose ir daržovėse yra jūsų ir jūsų kūdikio organizmui reikalingų vitaminų ir mikroelementų. Labai svarbu, kad vaisius ir daržoves rinktumėtės iš savo arba savo močiutės sodo ar daržo, ekologiškas.

Mėsa

Organizmui reikalingų baltymų ir energijos šaltinis. Mėsą rinkitės šviežią, valgykite ją virtą, troškintą.

Žuvis

Vertingas produktas, labai svarbus baltymų, polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Žuvyse gausu kalio, fosforo, jūrų žuvyse — jodo ir bromo junginių. Beje, žuvų baltymus organizmas įsisavina greičiau negu naminių gyvulių mėsos baltymus, net virta ar kepta žuvis yra lengvai virškinama — neapsunkinsite savo organizmo.

Kuo daugiau skysčių

Maitinančioms mamytėms gydytoja pataria gerti kuo daugiau skysčių — arbatos, mineralinio vandens. Jeigu paprastai per dieną rekomenduojama išgerti apie 2l skysčių, tai mamytės turėtų išgerti dar daugiau.

Kava

Visai nebūtina ką tik pagimdžiusiai mamytei atsisakyti kavos, sako gydytoja. Jeigu neįsivaizduojate dienos pradžios be rytinio puodelio kavos — leiskite sau šį malonumą ir išgerkite puodelį. Vienas puodelis kavos per dieną tikrai nepakenks. Be to, kava padės, jeigu skundžiatės žemu kraujospūdžiu. Mamytėms gydytoja pataria kavą balinti pienu.

Specialios mamyčių arbatos

Savo pienu kūdikius maitinančioms mamytėms patariama gerti laktaciją skatinančių arbatų. Mamytėms, kurių kūdikius vargina pilvuko skausmai, tiks pankolių arbata. Pankolių raminamosios ypatybės žinomos nuo seno. Tokia arbata malšina žarnyno spazmus, todėl tinka kovojant su pilvo diegliukais. Atminkite — arbata turi būti ką tik paruošta, nesaldinkite jos cukrumi.

Vitaminai

Ką tik pagimdžiusioms moterims gydytoja pataria gerti tuos pačius vitaminus, kuriuos jos vartojo prieš nėštumą ar laukdamosi mažylio. Pakeitus vitaminus, mažyliui gali imti trūkti kurių nors medžiagų, kurių gauti jis buvo įpratęs, — dar negimęs kūdikis pripranta prie mamos geriamų vitaminų.

Grynas oras

Kad ne tik mažylis, bet ir mama būtų sveika, su kūdikiu į lauką pasivaikščioti turėtų eiti ji — vyrams ar pagalbininkėms močiutėms čia pavaduoti jų nereikėtų. Mamytės, kaip ir kūdikiai, kuo daugiau laiko turėtų praleisti gryname ore. Be to, ne tik vaikutis, bet ir mamytė turėtų laikytis dienos režimo — ji turi gerai išsimiegoti, pailsėti, neužsikrauti visų namų ruošos darbų. Juk sveika, pailsėjusi ir besišypsanti mamytė — tai ir sveikas bei laimingas mažylis.

Valandėlė sau

Sveikai maitintis ir ilsėtis, žinoma, labai svarbu. Tačiau kad ką tik pagimdžiusi mamytė būtų geros nuotaikos, jos nekamuotų stresai ir kūdikio priežiūros rūpestėliai, derėtų nepamiršti skirti bent valandėlės sau — paskaityti knygą, perversti mėgstamą žurnalą, grožio salone pasidaryti manikiūrą ar pedikiūrą, pagulėti šiltoje kvapioje vonioje, išeiti susitikti su bičiulėmis.

Puslapiai: 1 2

3 Komentarai

 • Jurgita

  Kažkoks pats sau prieštaraujantis straipsnis. Jeigu norite valgykite, bet viskas yra negerai. Tai ką valgyti?

  birželio 25, 2017 at 17:16
 • Joana

  Sveiki esu mama maitinu pati 5men sunu ar galeciau vartoti Detoxic?

  rugpjūčio 13, 2017 at 8:46
 • Shiny

  Na nežinau, keistas kažkoks straipsnis. Kokiais šaltiniais ar moksliniais tyrimais grindžiama čia viskas? Nes pienas gaminasi iš mūsų kraujo tai kaip gali mūsų suvalgytos pvz džiovintos slyvos veikt vaiko virškinimą??

  birželio 21, 2020 at 21:17

RAŠYTI KOMENTARĄ