6

VERSLI MAMA: “My MAMA made” – MANO GAMINIUOSE YRA LABAI DAUG MEILĖS

Lietuva darbščių ir kūrybingų mamų kraštas, o motinystė – dažnai moteris įkvepia imtis naujos veiklos. Gimus dukrelei ir pradėjus domėti vaiko kambario daiktais bei dekoracijomis, Gabrielė Volertė save realizavo rankdarbių kūryboje. Gabrielė neslepia, Lietuvoje, pastaraisiais metais itin vertinami rankų darbo daiktai skirti vaiko kambariui, o rankdarbių nauda akivaizdi – jie atpalaiduoja, ramina, šalina įtampą, stresą. Tad šiandien norime Jums papasakoti dar vieną verslios mamos istoriją, kaip mažais žingsneliais gimė “My MAMA made”.

Pradėkime viską nuo pradžių. Kas paskatino Jus imtis nuosavo verslo, pradėti kurti?

gabrieleąPrasidėjo viskas nuo labai žemiško dalyko – dukros gimimo, nes jeigu ne ji – šitos veiklos tikrai nebūtų. Iki jai sukako metukai, man net nebuvo tokios minties, kad reikia užsiimti papildomai kažkokia veikla nei tik auginti vaiką. Tačiau vėliau, įsirenginėjome naujus namus ir tai paskatino mane pradėti domėtis kaip galima įrengti vaiko kambarį, kas “dabar ant bangos”, kas patinka vaikams. Mano akį patraukė “Teepee” palapinės, pradėjau ieškoti kas gamina kažką panašaus Lietuvoje, deja, tuo metu radau tik 2 gamintojus ir jų kaina mane labai atbaidė. Su gera drauge išsikalbėjome apie tokio stiliaus palapines vaikams (ji turėjo siuvimo mašiną ir karts nuo karto mėgėjiškai siuvo savo vaikams), taigi ji sako: “bandom pačios, ką mes negalim?”. Ji tuo metu augino pametinukus, siūdavom kai vaikai miegodavo, tai truko apie 2 mėnesius ir rezultatas – pavyko! O jau prieš Kalėdas mūsų vaikai žaidė ir džiaugėsi palapinėmis. Paskui, palapinės nuotrauka pasidalinau savo Facebook paskyroje ir kaip matant susilaukiau susidomėjimo. Pasiuvau palapinę vienai pažįstamai, tada ji rekomendavo savo draugei ir taip siuvau vieną po kitos, kol su ta pačia drauge, viena kitą paskatindamos, sugalvojome susikurti puslapį. Taip ir gimė “My MAMA made” Facebook paskyra ir versliukas.

Sulaukėme tikrai didelio susidomėjimo ir populiarumo mamyčių tarpe, siuvau aš viena, kolegė dekoruodavo pagalves ir padėdavo atsakinėti laiškus. Kadangi po poros mėnesių mums nelabai sekėsi susitarti -” išsiskyrėme”, šiame versliukyje likau aš viena. Kadangi reikėjo plėsti asortimentą (o aš visada mėgau nerti) pradėjau nerti žaislakrepšius, kokių tikrai niekas Lietuvoje tuo metu dar negamino. Taip, pamažu, per daugiau nei metus, viskas išsivystė į tokį gražų versliuką.

9

Kuo užsiėmėte iki tol?

Iki vaiko gimimo dirbau klientų aptarnavimo srityje, kuri manęs visiškai nedžiugino. Mokiausi LSU kineziterapiją, kuri manęs taip pat nesužavėjo (šypsosi). Visada buvau linkusi prie rankdarbių, pamenu, paauglystėje ir dekupažu užsiimdavau, ir nerdavau, ir verdavau karolius, kokios tik veiklos neprisigalvodavau (šypsosi).

Papasakokite, iš kur semiatės įkvėpimo?

Žinoma, visagalis “Pinterest” dažnai padiktuoja madą. O didžiausi įkvėpėjai – mano klientai, kurie vis užsisako pagaminti  kažką specialiai jiems. Taip ir gimsta naujos dekoracijos ir nauji daiktai.

8Kuri Jūsų kuriama prekė yra pati populiariausia ir kaip manote, kodėl būtent ši? Kiek užtrunka pagaminti vieną gaminį?

Kalėdiniu laikotarpiu, vienareikšmiškai populiariausi buvo žaislų krepšiai, nes jie gražūs, talpūs, praktiški. Jį man užtrunka pagaminti maždaug apie 4 valandas. Pavasarį/vasarą, kadangi tai krikštynų laikotarpis, viršų ima palapinės (šypsosi). Su jomis kiek sudėtingiau, galiu užtrukti apie gerą pusdienį, kartais dieną, kartais net dvi. Todėl sunku išskirti vieną daiktą, nes labai daug kas priklauso nuo sezoniškumo.

Kuo išskirtinės yra Jūsų kuriamos prekės vaikams? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje?

Manau, kiekvieno gamintojo/kūrėjo prekė yra išskirtinė vien jau dėl to, kad ją gamina ne gamykla ir ne fabrikas, o pats žmogus savom rankom. Realiai, aš darau viską pati nuo A iki Ž, todėl mano gaminiuose yra neapsakomai daug meilės (šypsosi).

7Savo veikloje susiduriate su daugybe mamų. Ko vis dėlto mamos dažniausiai ieško savo vaikučiams? Į ką atkreipia dėmesį?

Mamos nori labai daug: kokybės, geros kainos, maksimalios komplektacijos, maksimaliai funkcionalaus daikto. Pradžioje labai didelis dėmesys buvo skiramas kainai, dabar labiau kreipia dėmesį į išskirtinumą, na, ir kas be ko, į kokybę.

Ar tai, kad esate mama daro Jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Manau, kad iš dalies taip, nes neturint vaiko šitos veiklos net nebūtų buvę… Tai jau yra didelė sėkmė, kad pavyko tai sukurti. O vaikas man niekada netrukdė dirbti, yra buvę atvejų, kai siuvau palapinę dukrą pasisodinusi ir ant kelių, ir ant stalo, nes nebuvo kam tuo metu ja pasirūpinti (šypsosi). Dabar, kai Mantė jau lanko darželį, tai aš apkritai labai mėgaujuosi šia veikla, neskubėdama galiu viską pasidaryti ir skirti daugiau laiko kiekvienam klientui.

Ką norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti?

Palinkėsiu banaliai, geriau pabandyti ir gailėtis, negu gailėtis, kad nepabandei. Aš manau, kiekviena prekė/paslauga atranda savo auditoriją, todėl tikrai verta bandyti, tik reikia nusiteikti, kad kelias iki viršukalnės bus duobėtas, akmenuotas ir vis kažkas kiš pagalius į ratus. Esu visada už tai, kad skatinti, ir ypač palaikyti moterims – moteris, o ne pavydėti, kad jai sekasi. Sėkmės!

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/myMAMAmade2/

RAŠYTI KOMENTARĄ