VERSLI MAMA: “AJ Puksis” – “Pradėti nuosavą verslą nėra sunku, bet jį išlaikyti – tai jau yra galvosūkis.”

Jovita Sadauskaitė – Dauknienė atvira, pradėti nuosavą verslą nėra sunku, bet jį išlaikyti, auginti – tai jau yra galvosūkis. “AJ Puksis” – prekės ženklas, sukurtas šeimos. Tai maža bendruomenė, kurioje dalyvauja visi šeimos nariai. Lietuviškas ženklas, kuris jau įsitvirtinęs ne tik Lietuvoje, bet ir turėjo garbės sukurti ne vieną karališką stilių, kuris buvo publikuojamas spaudoje: “London megazine”, “Lietuvė”, “Sukurta motinystei”.

image00039Versli mama Jovita mums pasakoja, jog kiekviena kuriama aprangos detalė apgalvota iki minimaliausios smulkmenos, o drabužiai siuvami tik iš natūralių audinių: šilkas, medvilnė, linas. Rūbai sukurti devėti visai šeimai. Mada, tai ne tik stilius bei kokybė, bet ir gyvenimo būdas. Tad šiandien kviečiame iš arčiau susipažinti su “AJ Puksis” įkūrėja bei visa istorija.

Pradėkime viską nuo pradžių ar siuvimas, mada ir kūryba visada buvo Jūsų gyvenime?

Mada domėjausi nuo pat mažens. Jau vaikystėje plėšydavau džinsus, kirpdavau marškinėlius, rišdavau mazgus, jog atrodyčiau kitaip nei visi. Tais laikais nebuvo labai didelės paklausos drabužiams, tad gauti jų ir dar gražesnių buvo iššūkis.

Prisimenu mama nupirko džinsus, jie buvo žalios spalvos, tai buvo kažkas įspūdingo tais laikais! Na, o aš juos “pagražinau” sukarpydama, pamačiusi mama liko “gražiom, didelėm akim” (šypsosi).

Kaip gimė “AJ PUKSIS” prekėženklas? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis?

image00037Didysis šuolis įvyko, kai laukiausi. Po gimdymo ieškojau stilingų ir patogių marškinių – neradau ir tada gimė ši verslo idėja kurti savo kolekciją ir drabužius. Tai buvo prieš 6 metus.

“AJ Puksis” – tai yra mūsų šeimos pirmosios raidės. Armandas sūnus, Adrija dukra, Almantas vyras ir aš, vienintelė iš J raidės. Žodį “Puksis” įterpėme, kad būtų labiau žaisminga ir vaikiška.

Koks “AJ PUKSIS” prekėženklo didžiausias išskirtinumas? 

Nemeluosiu, mūsų didžiausias išskirtinumas yra audinių kokybė. Taip pat turime labai platų suknelių asortimentą. Daugelis  suknelių yra tinkančios maitinimui be jokios paslėptos minties, užsagstomos sagomis ar suspaudžiamos spaudėmis. Tai itin patogu tokiu mielu laikotarpiu bei moterys gali rasti stilingų pasirinkimų sau.

Dar norėčiau išskirti, jog mes, tikriausiai pirmieji Lietuvoje, pradėjome siūti mini mamos ir dukros kolekciją – tai ką dėvi mama, tą gali dėvėti ir jos dukra. Tai itin žaisminga ir išskiria iš minios. Mama ir dukra lyg geriausios draugės, tad ir drabužiais tai galima atspindėti.

Na, o šiuo metu – džemperiai ir laisvalaikio kostiumai užima pirmąją vieta. Tai rūbai visai šeimai – tėčiui, mamai, sūnui, dukrai.

image00002Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant kurti nuosavą verslą (idėja, kapitalas, artimųjų palaikymas, asmeninės savybės ar dar kažkas?)?

Pradėti verslą nėra sunku, bet jį išlaikyti, auginti – tai jau yra galvosūkis (šypsosi)..

Ar reikia didelio kapitalo? Reikia tikrai, bet tikrai ne tiek jau ir daug! Žinoma, suskaičiavus kiek nuperkama audinių ir pasiuvama gaminių, atrodo didelės investicijos.

Esu be galo užsispyrusi darbe, esu maksimalistė, labai daug iš savęs reikalauju, neskaičiuoju darbo valandų ir dirbu 365 dienas per metus. O tai, manauvienas svarbiausių bruožų – norint būti geru verslininku.

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Pas mane idėjos gimta naktį! Taip pat duomiuosi ką siūlys prabangūs prekių ženklai. Labai mėgstu “Fashion” TV kanalą. Sapnuose pamatau kaip turi atrodyti naujas gaminys, tada ieškau tinkamo audinio, lekalo gamyba ir pirmas prasiuvimas. Man visada sekasi, nes kaip bebūtų, pirmąją suknelę ar bliuzoną testuoju aš pati. Ar patogu, kaip dėvisi ir t.t. Ir tik tada pasiuvamas limituotas kiekis drabužių bei vertiname, kaip priims klientai ar įvertins, ar taip ir liks tik “man gražu”.

image00012Pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien? 

Niekada nepamiršiu savo pirmosios mados mugės Šiauliuose. Vykome į ją su 2 dežutėm drabužių, o atrodė, kad tai yra jau be galo daug (šypsosi).

Šiuo metu turime virš 1000 gaminių, kurie važiuoja į renginius bei muges. Tai jau, manau, pats didžiausias pasiekimas.

Na, o jei jau pasigirti, tai turėjome garbės  “London megazin” sukurti karališką stilių, užmiesčio moters stilių. Buvo neapsakoma patirtis, kai jie atsiuntė mums žurnalus, tai buvo kalėdinis laikotarpis, kaip dabar pamenu – verčiu kvepiančius puslapius ir širdis dreba. Labai geras jausmas.

Dar esu papuošusi ne vieną ponią “L’oficiel” vakarui.

Taip pat smagu, kai eini gatve ir tavęs paklausia kur įsigijote suknelę ar kostiumelį. 

Savo veikloje susiduriate su daugybe moterų. Ko vis dėlto jos ieško dažniausiaiį ką labiausiai atkreipia dėmesį?

Sutinku tikrai daug moterų. Jos visos nori būti gražios, stilingos. Nori būti išskirtinės, o mano misija tai padaryti. Kad ir ta pati suknelė ar laisvalaikio kostiumas, jis niekada neatrodys taip pat ant kito žmogaus. Juk kiekviena moteris yra su savo charizma, su savo trūkumais ir privalumais, vienas sušvelnina, kitas padaro koketiškas. Visada paklausiu, kokios jos nori būti, nes tai nėra tik suknelė, tai – asmenybės išraiška.

243375239_1688922791300153_2060259896153943437_nNa ir pabaigai, kokia mama esate? Ar tai, kad esate mama, Jus daro sėkmingesne verslininke? Kokia Jūsų nuomonė?

Be galo myliu savo vaikus ir tikrai drįsiu pasakyti, kad juos stipriai palepinu (o kas, jei ne mama tai padarys). Šiaip esu pakankamai griežta savo vaikams,  pinigėlius reikia užsidirbti, norus – taip pat.

Mano dukra yra “AJ Puksis” mažųjų veidas, ji atlaiko visas fotosesijas ir tai daro nuo vienerių metukų. Labai ja didžiuojuosi ir didžiuojuosi, kad esu dviejų nuostabių vaikų mama. Dėl jų galėčiau padaryti visiškai viską.

Na, o ar mano verslas dėl to sėkmingesnis? Nežinau kaip būtų be jų, tai mano atsakymas – taip. Kadangi aš laiminga, tai ir per laimę gimta sekmė.

Daugiau info:

https://www.facebook.com/AJpuksis/

https://puksis.lt/lt/

RAŠYTI KOMENTARĄ