VERSLI MAMA: SIMONA – “Gimus dukrai sau pasakiau, kad dabar arba niekada!”

Verslią mamą Simoną siuvimas ir mada jau lydėjo nuo vaikystės laikų. Ji buvo kūrybiškas vaikas, visada kažką susigalvodavo ir savo mintis paversdavo realybe. Dar būdama maža mergaitė, močiutės senas sukneles paversdavo naujomis – nukirpdavo, pasiūdavo dirželį ir suknelė naujai “atgimdavo”. Kieme šeimos nariams buvo rengiami madų pasirodymai su pačios Simonos pasiūtais kostiumais. Taip Simona užaugo ir gimus dukrai ėmėsi profesionaliai siūti bei kurti drabužius ne tik sau, bet ir įkurti savo prekės ženklą “SIMCRΛZE”. Na, o šiandien, apie viską nuo pradžių.

Pradėkime viską nuo pradžių, kaip gimė “S I M C R Λ Z E” prekės ženklas? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis?

Mano prekės ženklas galvoje sukosi jau labai seniai, tikriausiai nuo tada, kai įsigijau pirmąją siuvimo mašiną. Buvau visiška “savamokslė”, net nenoriu pagalvoti kiek metrų audinių sugadinta, kol kažkas pavykdavo (šypsosi)

Tuo metu buvau studentė, papildomai dirbau drabužių parduotuvėje. Kai ateidavau į darbą kažką pasisiuvusi, neretai sulaukdavau iš klientų klausimų, kur pirkau suknelę ar kitą savo drabužį. O man būdavo labai smagu ir gera atsakyti, kad tai mano rankų darbas. Tai vis labiau paskatindavo galvoti apie kažką savo. Tačiau vėliau rimtai kibau į magistro studijas, tuomet darbas, šeima… Ir… Gimus dukrai sau pasakiau, kad dabar arba niekada! Taigi ji ir buvo mano didžiausias įkvėpimas ir drąsa viso to imtis.

Koks “S I M C R Λ Z E” prekės ženklo didžiausias išskirtinumas?

“S I M C R Λ Z E” didžiausias išskirtinumas – dauguma drabužių turi slaptą žinutę moterims. Jos tikslas, kaip ir pačio prekės ženklo yra priminti apie kiekvienoje iš mūsų slypinčią vidinę stiprybę ir individualų grožį, kas skatintų judėti, daryti, veikti trokštama kryptimi. Juk kartais tiek nedaug reikia kas leistų pasijusti pozityviai ir pasitikinčiai savimi. Taip pat stengiuosi patenkinti kiekvienos klientės poreikius, pavyzdžiui, šį sezoną paleisti laisvalaikio kostiumėliai turi net tris galimas džemperių variacijas, kad tiktų visų skoniams.

Kokį asortimentą klientai gali rasti pas Jus šiuo metu?

Moteriškus laisvalaikio kostiumus, džemperius, sukneles, marškinėlius. Taip pat neseniai startavome ir su vyriškais laisvalaikio kostiumais.

Startuosite su vaikų kolekcija, papasakokite plačiau apie tai.

Labai įdomus dalykas, tačiau vaikišką kolekciją aš susapnavau! Ir ne bet kaip, bet su visomis detalėmis, pateikimu… Tuomet nusprendžiau, kad būtinai turiu tai realizuoti. Procesas nebuvo lengvas bei užtruko gana ilgai. Kūrėme personalizuotas iliustracijas su pirma vaiko raide.

Užtruko ir pats modelio patvirtinimas. Tačiau supratau, kad geri dalykai greitai nepasidaro (šypsosi). Labai tikiu šiuo projektu ir nekantrauju jį pristatyti.

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant kurti nuosavą verslą?

Pradedant kuri nuosavą verslą, daug faktorių yra labai svarbių. Mano nuomone vienokių ar kitokių idėjų visi turi, bet klausimas koks procentas žmonių to imasi? Taigi, galvoju, kad viskas priklauso nuo asmeninių savybių, tai yra, užsispyrimo, pasitikėjimo savimi, organizuotumo, laiko planavimo įgūdžių, kūrybiškumo, kruopštumo.

IMG_7337

Kaip vyksta visa kūryba? Iš kur semiatės idėjų? 

Kūryba, tai yra procesas, kurį labiausiai dievinu. Dažniausiai pamačius ar palietus audinį gimsta idėja ką iš to būtų galima pagaminti. Pati renkuosi minimalistinio stiliaus aprangą, todėl ir mano kuriami drabužiai yra būtent tokie. Kiekvienas drabužis bei jo siūlės yra kruopščiai apgalvotos. Minimalistinis dizainas dažniausiai persipina su išsiuvinėta fraze skirta moterims arba šiuo atveju, paskutinieji kurti džemperiai, turi išsiuvinėtą širdelę. Man šios minimalistinės detalės ir produkto išbaigtumas kūrybiniame procese yra svarbiausi dalykai. Jaučiu, kad klientai, taip pat tai labai vertina.

Kas Jus labiausiai džiugina šioje veikloje?

Kaip ir minėjau anksčiau, tai kūryba, audinių paieška, derinių galvojimas. Kadangi jau rudens/žiemos kolekcija patvirtinta aš jau planuoju pavasario/vasaros modelius ir taip, jau dauguma yra sugalvotų (šypsosi)! Galvoje pastoviai sukasi mintys “ką būtų galima toliau pabandyti sukurti?”.

Ar tai, kad esate mama, Jus daro sėkmingesne verslininke? Kokia Jūsų nuomonė?

Ar daro sėkmingesne sunku pasakyti, tačiau esant mama ir bandant kažką kurti labai svarbi yra vidinė būsena. Bent jau man, mano dukra yra įkvėpimas, dėl jos noriu stengtis ir nesustoti, kai kartais būna sunku. Noriu, kad ji mane matytų veiklią, su idėjomis bei vėliau pati įsitrauktų ir man padėtų. Manau, tas yra svarbiausia darant bet ką – žinoti dėl ko tai darai. Turėti viziją.

Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui, šeimai bei sau? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Ties šituo dar labai stipriai dirbu su savimi (šypsosi). Samdomame darbe, po darbo uždarai duris ir grįžti namo. O kai turi savo, nuolatos apie viską galvoji: kaip ką būtų galima geriau padaryti, kokį tekstą sukurti, kada įkelti naujas prekes ir pan. Dukrai paaugus tampa viskas paprasčiau, tačiau, kai viską pradėjau, jai nebuvo nei metukų. Kartu važiuodavome į susitikimus, rinkausi audinius ir t.t. Taip pat tekdavo ilgai sėdėti prie kompiuterio, nes norėjau viską pradėti iš karto profesionaliai, su elektronine parduotuve, stilingomis etiketėmis, įpakavimu. Tam išdirbti ir įgyvendinti reikėjo nemažai laiko, taigi tuo metu jaučiau, kad skiriu šeimai mažiau laiko. Bet kaip ir kiekvienas žmogus gyvenime, stengiuosi rasti balansą, šiai dienai manau man tas neblogai sekasi (šypsosi).

43

Kaip atrodo Jūsų laisvalaikis, kai darbą paliekate už užvertų durų?

Mėgstu būti gamtoje, keliauti, žiūrėti senus, klasikinius filmus. Taip pat labai mėgstu ir vertinu bendravimą, turiu, kaip aš sakau, sielos drauges bei labai artimą ryšį su jomis. Linkėčiau kiekvienai moteriai turėti tokią kompaniją, kurioje nebūtų jokių tabu, galėtumėte būti savimi, atitrūkti, išsipasakoti visas savo problemas, nes kartais tik tiek ir reikia, kad į darbus ir rutiną grįžtum nauja jėga.

Kokie Jūsų ateities planai?

Kadangi “S I M C R Λ Z E” prekės ženklas dar labai jaunas, tik metai laiko, planuoju nesustoti ir dar labiau stengtis džiuginti klientus naujais, kokybiškais ir tvariais produktais. Taip pat nepamiršti prekės ženklo misijos, priminti moterims apie mūsų jėgą ir grožį, nes įsisukus į rutiną neretai pamirštame save ir savo poreikius! Tolimesni planai ir mano svajonė turėti nuosavą, stilingą ir jaukią studiją į kurią galėtų bet kada užsukti klientai.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims?

Noriu palinkėti drąsos ir, kad klausytumėte savo širdies. Iš savo patirties žinau, kad abejojimas savimi labai kenkia, tačiau mane visada išgelbėdavo klausimas sau, o ką aš prarasiu? Taigi, kad ir apie ką galvojate, tiesiog imkite ir darykite! Kad ir labai lėtai, bet judėkite link to, išsikelkite tiklsus, juos užsirašykite, ką turite padaryti ir iki kada norėtumėte tai atlikti, man tas labai padėjo. Trumpai tariant, planavimas ir strategija. Na, o savo vidinius abejojimus, nerimą ir baimę išsiųskite trumpų atostogų (šypsosi).

Daugiau info: https://simcraze.com

Facebook: https://www.facebook.com/simcraze

Instagram: https://www.instagram.com/_simcraze_/

RAŠYTI KOMENTARĄ