VERSLI MAMA: “VESTOS” DRABUŽIAI VAIKAMS – UŽKARIAVO MAMŲ ŠIRDIS

Mūsų verslių mamų gretos vis pilnėja, o Jums galime papasakoti vis daugiau skirtingų istorijų. Šiandien susipažinome su dar viena verslia mama – Vesta. Nepameluosime, jos įkurtas drabužių prekės ženklas “VESTOS” – užkariavęs Facebooko platybes ir klientų širdis. Turbūt nerastume mamos, kuri nežinotų, jos siuvamų kiškio paltukų ir kitų grožybių. Vesta atvira, siuvimas ją lydėjo nuo vaikystės ir šios veiklos tikrai nekeistų į nieką kitą gyvenime.

Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja pradėti siūti vaikiškus drabužius?  Ar šio verslo pradžia susijusi su motinyste?

Prisimenu, kai dar buvau vaikas, išsitraukdavau mamos siuvimo mašiną ir siūdavau ne tik savo lėlėms rūbelius, bet ir kiemo draugių lėlėms. Man labai patiko…

Jeigu atsuktume laiką dar atgal, mano mama papasakotų, kaip aš augau tarp siuvimo mašinų. Mano tėvai daug metų dirbo siuvimo gamyboje. Mama pasakojo, kaip teko ir pietų miegoti sandėlyje ant kirpinių ir, su sandaliukais rankose, mamą susirast siuvykloj išmiegojus (šypsosi). Tada draugiška siuvėja jau buvo pasiuvus naują skrybėlę mano lėlei.

“Vestos” veikla prasidėjo prieš 10 metų. Aš jo taip laukiau ir gražų pavasario gegužės rytą, žydint kaštonams Žaliakalnyje, gimė jis: toks ramus ir geras, mano Jonas. Tada artėjant žiemai jau paišiau, braižiau ir dėliojau vilnonio šalmuko lekalus. Mano vyras padėjo sugalvoti pavadinimą ir logo, kiek vėliau sukurti elektroninę parduotuvę www.vesta.lt. Jis visiškai mane palaiko, gėrisi mano darbu, džiaugiasi kartu, paskatina. Dėl to esu labai laiminga.

nuotr.Egles_Gendrenaites_www.egphoto.lt_2020_07_26-85

Kokia veikla užsiėmėte iki tol?

Baigiau KTU siuvinių dizaino magistrą. Būdama 15-os metų, jau mokėjau siūti dauguma siuvimo mašinų. Mama išmokė. Dirbau pagal specialybę keliose siuvimo įmonėse, ilgiausiai – moteriško apatinio trikotažo dizaineriu/konstruktorium. Buvo toks sutapimas, kad savo magistrinio darbo temą rinkausi iš dviejų: moteriškas apatinis trikotažas, arba vaikų šventinė rūbelių linija. Magistrinio darbo vadovė paskatino pasirinkti moteriškus drabužius, bet ilgai netrukus, aš grįžau prie vaikų.

Gimus dukrytei aš grįžau į darbą, “Vestos” veikla vis dar buvo šalia. Nepastebimai, natūraliai asortimentas išsiplėtė, užsakymų padaugėjo ir vieną dieną, aš jau valgiau išleistuvių tortą su kolegomis. Taip, draugiškai aš išėjau iš savo darbo ir pradėjau rūpintis savo ketvirtu vaiku (kiti du Jonas, Jonita ir mano šuo Rubika) – “Vestos” veikla dar labiau.

www.egphoto.lt-146Papasakokite plačiau, ką siuvate, kokį pasirinkimą klientas gali rasti pas Jus?

“Vestos” – išskirtiniai, nuotaikingi gaminiai vaikams, sukurti dovanoti mylimiausiems. Mums svarbiausia yra kokybė, natūralūs audiniai ir grįžtantys klientai. Gaminiai, kurie išsiskiria savo dizainu džiugina mane, tada džiugina mano klientų mamytes, neretai ir tėčius bei labai patinka mano mylimam, mažam klientui. Net patys mažiausi vaikučiai darželyje, jau atpažįsta mano gaminius, jiems labai patinka. Man labai smagu.

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba? Kas lieka už tų durų, ko klientas niekada nepamatys?

“Vestos” asortimentas keičiasi augant mano vaikams. Dabar jau Jonui 10, o Jonitai greitai bus 9 metai. Jie yra mano mūza, mano didžioji praktika, kuri padeda sukurti kažką naujo, patogaus, gražaus. Visų pirma, aš sugalvoju kažką naujo ir naudingo savo vaikams, kartais net susapnuoju, mintys ir idėjos labai dažnai gimsta naktį. Aptariam su vaikais ir vyru. O tada jau prireikia ir draugams, kaimynams, artimiesiems, ištikimiems klientams, kurie su mumis draugauja nuo pat pradžių. Patikrinti dalykai atsiduria vesta.lt elektroninėje parduotuvėje.

Ko klientas nepamato? Mūsų nuostabių fotosesijų su mažyliais. Pirmoji buvo su kiškiais. Fotografavo Eglė Gendrėnaitė, beje labai nuostabi fotografė, draugaujam iki šiol. Viskas labai smagiai sugalvota: mažas vaikiukas aprengtas “Vestos” kiškio paltu, laiko triušį. Bet nepagalvojom, kad mažylis bijos triušiuko (šypsosi). Kitą kartą darėm kačiukų fotosesiją, kai suvažiavo vaikai modeliukai, katinėliai išsilakstė ir pasislėpė (šypsosi). Ir daugybė tokių istorijų su iššūkiais, kuriuos sprendžiam su plačiom šypsenom. Labai smagu dirbti su vaikais, jie tokie natūralūs ir tikri. Neseniai pradėjau vesti Instagram paskyrą vestos.lt, ten kartais pasidalinu savo darbo užkulisiais.

nuotr.Eglės_Gendrėnaitės_2018_07-298

Kas Jus labiausiai džiugina šioje veikloje?

Mano klientas yra mažas vaikas, kuris  jaučiasi patogiai ir noriai nešioja mūsų gaminius. Rūbas mažyliui kelia geras emocijas. Visi jam šypsosi, pagiria, koks jis mielas. Tai yra grįžtamas ryšys. Vaikas laimingas, laiminga mama, jaučia dėkingumą už kūrybą, mielai renkasi vėl ir vėl mūsų gaminius, rekomenduoja draugams. Dažnai pasirenka padovanoti savo vaikams, savo krikšto vaikams, draugų, artimųjų vaikams. Aš supakuoju kaip dovaną, kurios būtų smagu laukti, ją dovanoti ir dar smagiau ją gauti, išpakuoti ir iš karto nešioti.

nuotr.Egles_Gendrenaites_www.egphoto.lt_2020_07_26-8Šiuo metu Lietuvoje turite tikrai labai daug konkurentų. Pasakokite apie savo prekės ženklo išskirtinumą.

Stengiamės apgalvoti, kad drabužis džiugintų ir tarnautų kuo ilgiau: truputį padidinam, pritaikom dizainą “augantis rūbelis“, t.y užlenkiam rankogalius, pailginam nugaros detalę. Labai džiaugiamės, kai klientas sugrįžta, padėkoja už kelis metus nešiotą rūbelį, kurį su džiaugsmu perleido mažesniam savo draugui, ar sesutei.

Antras dalykas yra kokybė. Ypatingai mūsų gaminių kokybe būna nustebinti ir sužavėti užsienio klientai. Mano gaminiai keliauja ir į Australiją, Ameriką, ar Kanadą. Kartais tenka siųsti į kokią nedidelę, gražią salą (šypsosi). Dažnai gaunu teigiamą atsiliepimą, kur pabrėžta, kad nustebino išskirtinė gaminio kokybė. Šioje vietoje mes turime arkliuką, nes dirbu kartu su tėvais. Mano mama daug metų dirbo gamyboje vadove, kur buvo keliami itin aukšti kokybės reikalavimai. Mano tėtis labai kruopštus ir puikiai prižiūri mūsų siuvimo įrengimus. Mūsų santykiai yra labai šilti ir mes esam puiki darbinė komanda, kuri žiūri ta pačia kryptimi.

050Ką labiausiai išskirtumėte iš savo asortimento, kurį drabužį ir kodėl? Kuris drabužis yra visiškai užkariavęs mamų širdis?

Išskirčiau kelis drabužius, kurie keičiasi pagal sezoną. Vasarą – mes esam visiškai šventinėje nuotaikoje ir gaminam šventinius rūbelius. Daugiausiai iš lino, nuostabius kostiumėlius berniukams ir stilingas, romantiškas suknytes mergytėms.

Ankstyvą pavasarį ir rudenį, mamų širdis visiškai užkariavo kiškio paltas. Ir pirmam mūsų paltukui jau yra kažkur 8 metai (šypsosi).

Mano draugai juokauja, kad žiemą aš esu visiška šalmų karalienė. Tai mūsų pagrindinė prekė žiemą. Praktiška kepurytė, kurią pirmą pasiuvau beveik prieš 10 metų. Dabar jau turim ir plonesnių šalmukų, kuriuos mielai renkasi mūsų klientų mamos rudenį ir pavasarį.

Ar tai, kad esate mama, Jus daro sėkmingesne savo srities specialiste?

Taip, tai padeda praktiškai įvertinti kas labiau naudinga. Testuoti, atrinkti aosrtimentą. Matau kas labiau patinka mano vaikams, kas juos džiugina. Juk geros mamos nori, kad vaikams būtų jauku, šilta. Aš prisimenu ir kaip mane mama išpuošdavo: pilna mano spinta buvo mamos siūtų suknelių. Dėl to aš labai jai dėkinga, laiminga mergaitė buvau su mamos siūta suknele ne tik man, bet ir mano lėlei.

www.egphoto.lt_2016_08_25_fb-12 - CopyVisada kalbame tik apie darbus, o koks yra Jūsų laisvalaikis? Kokius hobius dar turite be kūrybos ir siuvimo? Ką mėgstate veikti kartu su šeima?

Mėgstam keliauti. Dažniausiai renkamės vieną kelionę su vyru, kuri labiau romantiška ir aktyvesnė. Gera būti ne tik mama, bet ir mylima ir mylinčia moterimi. Tai yra šeimos pagrindas, kurti ateitį kartu. Kita kelionė – labiau skirta keliauti su vaikais. Būtinai apgalvoju, kad jiems kartu būtų smagu, ką jie pasiims iš tos kelionės. Keliaujam tik šeima, arba su draugais, kurie turi vaikų. Vaikams labai patinka.

Šiemet pramogos, laisvalaikis ir laikas kartu su šeima tik Lietuvoje. Gyvenu Raudondvaryje, kur netrūksta pramogų, švenčių, kultūrinių renginių. Labai aktyvi, šiuolaikiška, artima miestelio bendruomenė. Labai smagu. O mūsų kaimynai patys geriausi. Mums labai pasisekė! Turim saugią, vieningą, draugišką kaimynystę. Daug projektų, švenčių kartu. Vyksta ilgi, labai smagūs pasiruošimo darbai. Turim savo komandą automobilių mėgėjų lenktynėse.  Gera nuotaika, puikūs rezultatai ir laimėjimai. Labai džiaugėmės kartu su vaikais, kai laimėjom vieningiausios komandos titulą. Palaikyti vieni kitus mes labai gerai mokam. Prieš Jonines dėliojom mintis, ruošėmės ir nustebinom kitus, beveik devynių metrų mūsų Joninių laužu (šypsosi).

Ir pabaigai, ko norėtumėt palinkėti kitoms, norinčioms kurti mamoms?

Linkiu kurti tai – kas džiugina. Nepamiršti pagalvoti ką išmanai geriausiai. Meilė tam ką darai, kantrybė ir tikėjimas padės įveikti visas kliūtis, dirbti dar daugiau, nustebinti save. Taip galutinis produktas džiugins ir kitus. Tada aplankys sėkmė (šypsosi).

Daugiau: https://vesta.lt

Facebook: https://www.facebook.com/vestos.lt/

Instagram: https://www.instagram.com/vestos.lt/

RAŠYTI KOMENTARĄ