picture of happy mother with baby over white

APIE VALSTYBĖS PARAMĄ ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS

Išmokų dydis

 • Pasirinkus gauti pašalpą iki vaikui sueis vieni metai – mokama 100 proc. Jūsų kompensuojamojo uždarbio.
 • Pasirinkus pašalpą gauti iki vaikui sueis dveji metai – nuo nėštumo ir gimdymo arba tėvystės atostogų pabaigos iki vaikui sueis vieni metai mokama 70 proc., vėliau iki vaikui sueis dveji metai – 40 proc. Jūsų kompensuojamojo uždarbio.
 • Tuo atveju, jeigu Jums gimsta du ir daugiau vaikų ir esate šių vaikų priežiūros atostogose, motinystės (tėvystės) pašalpa didinama atsižvelgiant į gimusių vaikų skaičių, tačiau bendra Jums mokamų pašalpų suma negali būti didesnė kaip 100 proc. Jūsų kompensuojamojo uždarbio dydžio. Jei dviejų vaikų priežiūrai atostogos suteikiamos abiem tėvams atskiriems vaikams prižiūrėti – motinystės (tėvystės) pašalpa mokama kiekvienam iš jų bendra tvarka.
 • Jei Jūs vaiką įsivaikinote, nepriklausomai nuo jo amžiaus, motinystės (tėvystės) pašalpos dydis yra 70 proc. Jūsų kompensuojamojo uždarbio. Ši pašalpa mokama vaiko priežiūros atostogų, suteiktų pagal Darbo kodekso 180 straipsnio 2 dalį, metu, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius.
 • Jei pašalpos gavėjas pirmaisiais vaiko auginimo metais gauna darbinės veiklos pajamų ar pašalpų, jam mokamas skirtumas tarp motinystės (tėvystės) pašalpos dydžio ir gaunamų pajamų.
 • Jei pasirinkote motinystės (tėvystės) pašalpą gauti dvejus metus, antraisiais vaiko auginimo metais pašalpa mokama nepriklausomai nuo tuo metu gaunamų pajamų ar pašalpų.

Ar mama praras darbą, jei įmonėje, kurioje dirba, panaikintas jos etatas?

Darbo sutartis su besilaukiančia moterimi negali būti nutraukta nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie jos nėštumą ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus Darbo kodekse nustatytus atvejus: likvidavus darbdavį, jeigu pagal įstatymus jo darbo prievolę nebuvo įpareigotas vykdyti kitas asmuo, darbdaviui mirus darbo sutartis pasibaigia, jeigu ji buvo sudaryta patarnavimo darbams atlikti ir pan.

Atostogų vaikui prižiūrėti metu, kol jam sueis treji metai, motinai paliekama darbo vieta, išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.

Vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjui, išleistam vaiko iki vienų metų priežiūros atostogų bei gaunančiam motinystės (tėvystės) pašalpą, atleistam iš darbo dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar bankroto, taip pat dėl to, kad pasibaigė terminuotos darbo sutarties terminas, motinystės (tėvystės) pašalpa mokama toliau, bet ne ilgiau kaip iki įsidarbinimo.

Šaltinis http://www.sodra.lt/

Puslapiai: 1 2

22 Komentarai

 • Laima

  Labadiena pagymdziau negyvagimi ir susiduriau su tokiu klausimu ar priklauso uz gymdima pasalpa nes raso kad kiekvienam gymusiui priklauso ir is vis ar kokia nors ismoka priklauso nes as kiek teiravausi man ismokejo tik mirties ismoka

  vasario 2, 2016 at 22:27
 • vilma

  Sveiki,noriu paklausti,ar man priklauso kokia nors pasalpa treciam vaikui kaip daugiavaikei seimai,ar kokie vaiko pinigai?

  kovo 11, 2016 at 10:37
  • Mama

   Esu mama 3-vaikyciu ,pinigelius moka sodra nes is darbo turejau iseit kai suzinojo kad laukiuosi,bet staza turiu,norejau pasiklausti? Is minimumo gaunu 70% kitais metais dar maziau,kodel valstybe grazina pensininkam nureztus pinigus o mum mamom kurios auginam Lietuvos ateiti negrazina 100% mokama pasalpa pirmais metais,su tokiais pinigais vos issiverciu tai yra 250e,o kur dar 2 vaaikai kur mokyklo uz pratybas vienam 50e palikau o kur rubu apipirkimas? Pasakykit valstybes politikai ar jum uztektu?

   rugsėjo 13, 2017 at 11:50
 • xxx

  vaikui 2m. jis jau eina i darzeli. bet lb daug serga. pasiemiau mot. atostogas 3m. su salyga kad bet kokiu met galesiu gryzti i darba. darbdavys nebenori grazint i senas pareigas, ar as esu 3metais apdrausta sveikatos draudimu?ar galiu iseit is darbo ir registruotis DB? ar gauciau is DB ismoka?

  spalio 6, 2016 at 12:15
 • gretuks

  sveiki. siuo metu stoviu darbo birzoje, i dekreta iseinu gruodi. turiu tik 8menesiu darbo staza. ar galiu gauti kazkokius pinigelius kol vaikui sueis du metai

  spalio 10, 2016 at 11:18
 • Sigita

  Sveiki. Ar man priklausys vienkartinė pašalpa gimus vaikui? Buvau dirbanti ir iš sodros pinigėlius gauname

  spalio 10, 2016 at 17:59
 • jani

  sveiki. pas tokia situacija. kad vyras dirbo gwrai apmokama darba ir mums gaudinedavosi 3asm. po 100ten su virs ir negaudinejom uz vaika tos pasalpos i men po 15. bet vyras veliau isejo is to darbo ir musu menesines pajamos sieke tik 180 e i men. ar yra tokia galimybe atgauti tuos pinigelius db nors jau ir praejo puse metu?

  spalio 12, 2016 at 17:14
 • egita

  melosios moteris niekas jums nepades kol patys galvoti ir jiudintys nepradesi .kai bivau nescia buvau 8 klaseje ,aisku teko iseiti ismokyklos,bet istojau i suaugusiojiu mokykla ,kaip ne kaip uzbaigiau turiu vidurini isilavinima,buvau visiskai viena aciu ,kad prijiem e tevai,o valstybe man sumokejo tyk uz vaiko gymyma ir iki 18 metu ko nesukako mokejo po520 lt,po puse metu kai sukako 18 metu ejo i paramos skyriu kreiptys del tolemesnes ismokos sake reikia i darbo birza stotys ,atsistojau i darbo birza birza sule darba isidarbinau vaikas pradejo sirkti ir teko iseiti is darbo man uz vaika mokejo 92 litus,elementu prisiteisti tuo metu neturejau lesu,nes kad prisiteisti alementus tam reikalingi ne tyuk nervai bet dar ir lesos ,o vaikas auga rubu reikia valgyti tai pat .tai kol pats savo rankom kojom protu nepagalvosi tai jokia valstybeypac tokia kaip Lietuvos tau nepades.vat tokia istorija

  lapkričio 16, 2016 at 17:11
  • R.

   Miela Egita, matyti, kad iš mokyklos išėjot anksti, vien iš prastų rašymo sugebėjimų. Gaila, kad tuo metu, kai reikėjo mokytis lietuvių kalbos gramatikos, jūs mokėtės… suaugusiųjų žaidimų.
   Įdomu, kas padės jūsų vaikui ruošti lietuvių kalbos namų darbus, jei jam reikės pagalbos… Tikrai ne jūs…

   lapkričio 27, 2016 at 20:52
  • Karolina

   Mieloji, kai esi nepilnametė, o ypač 8-tokė DNR daro nemokamai, nebent nežinojai kas vaiko tėtis?

   kovo 19, 2017 at 18:43
 • Irena

  Ar teisingai supratau,kad seimai[siuo atveju 3vaikus augina vienas tevas, motinai bus atimtos motinystes teises]kad nepriklausomai nuo pajamu dydzio vaiku pinigai bus ismokami? Ar yra nustatytas pajamu dydis, kad nebutu kliutis gauti vaiku pinigus? Ar tevui dirbant ir gaunant pajamas bus palikti vaikams mokykloje nemokami pietus ir ar jie gales lankyti dienos centra? Jei negales lankyti, tetis negales dirbti, tuo atveju vaikai-trys! bus palikti be prieziuros. Samdyti priziureti vaikus po mokyklos neuzteks lesu! Aciu, mociute.

  sausio 3, 2017 at 13:30
 • vitas

  Sweiki turiu tokia situacija isejau is darbo auginu vienas vaikus vaikai neina i darzeli darzelis uz 6 km nuo namu soc paramos skyrius uz soceline pasalpa siuncia dirbti viesu darbu taciau as ju dirbt nesutinku nes neturiu kur palikt vaiku ar ira koks istatymas kuris gintu mane ? Man aiskina jok privalau ir nesvarbu nej kad vienas auginu du mazamecius vaikus.

  sausio 10, 2017 at 9:39
 • Renata

  Sveiki. Mum spalio 22d gime dvyniai. Vienkartine ismoka gavau dviguba esu dirbanti gavau ir dekreta. Bet dabar po nauju metu keitesi įstatymai ir esu girdejus gimus daugiau nei vienam vaikui papildomai bus mokama 152e noriu zinoti ar man tai tinka neatsizelgiant y tai jog buvau dirbanti ?:)

  sausio 24, 2017 at 13:31
 • M

  Laba diena,
  turiu tokį klausymą, po mėnesio turiu išeiti į dekretą, pasirinksiu išeit vaiko priežiūros atostogoms 2 metus. Auginu dar vieną vaiką kuriam 8 metai. Pirmus metus gausiu tik 70 procentų darbo užmokesčio (darbo užmokestis yra minimalus) tai norėjau pasiteirauti ar jeigu tuo metu tarkim vyras nebus dirbantis ar mums priklausys dar kokios išmokos, nes gautų pinigų neužteks 4 asmenų šeimai. Vyras šiuo metu nedirba. Ačiū!

  vasario 23, 2017 at 11:24
 • Vaida

  Sveiki norejau pasiklaust vyras isejio metam vaiko prieziuros atostogu jam skirema is.oka 590e ir jis gauna neigaluma 100 e ar bus mokama ismoka 590 ar isminusuojam neigalumas ir mokamas smirtumas 490e ?

  kovo 22, 2017 at 17:18
 • birute

  sveiki noriu paklaus esu 4 vaiku mama maziausiai 6metukai laukiuosi 5 vaikelio stoviu darbo birzoje ar butina man stovet darbo birzoje kad gauciau socialine pasalpa?

  kovo 30, 2017 at 15:48
  • Di

   O apie apsaugos priemones ką nors girdėjot? Nu kam tuos vargšus vaikelius gimdyt, jeigu neturit už ką juos augint?

   gegužės 18, 2017 at 12:05
 • ditute

  sveiki.
  turiu klausima, ar galima isidarbinti, jeigu turiu dvi mergytes (vyresnelei greit bus 2eji metai, jaunelei bus 1eri).. jeigu galima kokio tipo – pilno, pusia etato. kur kreiptis.

  balandžio 28, 2017 at 17:27
 • R

  Laba diena norejau paklausti ar man prilklauso kazkokia vaikui ismoka pagimdziau pries metus pries tai gyvenau uzsienyje dabar grizau i Lietuva, vaikas Lietuvos pilietis jau deklaruota gyvenimo vieta ir visa kita, ar mums priklauso kazkokie pinigeliai menesines ismokos vaikui?

  gegužės 8, 2017 at 16:36
 • Ziedume

  Aveiki norejau paklausti gal kas susiduret. Man iki stazo triksta 8dienu ir jokii ismoku negausiu. Gal ka galiu padaryt. Isejau nuo 21d i dekreta

  gegužės 28, 2018 at 21:24
 • Ziedume

  Dirbau pagal ildividualia veikla…

  gegužės 28, 2018 at 21:25
 • Rita

  Sveiki. Norėjau paklausti ar galiu dirpti jei vaikui suvejo 3 men. Nes iš 155. Euru nepragyvenu dirbau uždirbdavau daugiau negu minimumas o db gaunu 155. E tai yra nesveikai beprotiška.. Relei išeina tik uš komunaliniu susimoket…

  rugpjūčio 14, 2019 at 10:47

RAŠYTI KOMENTARĄ