LOVATIESĖS – KOKĮ DYDĮ PASIRINKTI?

Kiekvieną dieną po darbų sugrįžtam į tuos pačius namus ir išvystame tas pačias spalvas interjere. Atrodytų, kad visa tai puiku, tačiau monotonija ir vienodi raštai namuose su laiku kiek pabosta. Tad norisi įtraukti naujus atspalvius, pritraukti naujas emocijas į namus.

lovosc-uztiesalas-grace-krem-220x240-cm-su-uzvalkaliukais-kopija-2Lovatiesės yra vienos labiausiai interjerą keičiančių daiktų mūsų namuose, todėl pradėti siekiant atnaujinti miegamajį reikėtų būtent nuo jų. Miegamojo kambarys yra gana privati erdvė, kurioje mes atsipalaiduojame, ilsimės ir miegame. „Lietuviai labiausiai mėgsta šviesius ir raminančius atspalvius. Pastelinės spalvos atpalaiduoja po ilgos darbo dienos ir aš su šiuo požiūriu visiškai sutinku“ – teigė „Saulės Patalynė“ vadovė Dovilė Kiseliovienė

Lovatiesės gali būti atkeliavusios iš skirtingų pasaulio vietų ir kiekviena šalis turi savitą stilių. Turkiškos lovatiesės nuolatos komplektuojamos kartu su pagalvių užvalkaliukais. Tai prabangios lovatiesės tinkančios bet kuriam modernaus stiliaus miegamajam.

Portugalijoje ir Ispanijoje pagamintos lovatiesės turi „lengvumo“ ir prioritetą gamintojai teikia gamtos motyvams bei abstakcijoms. Kiekvienas gali atrasti savo stilių ir iš didelio asortimento pasirinkti patį tinkamiausią.

Kokio dydžio lovatiesę išsirinkti?

Lovos užtiesalai būna skirtingų išmatavimų ir tai visai nepriklauso nuo šalies, kurioje ji pagaminta. Asortimente galima rasti šiuos dydžius: 180×260 cm, 190×270 cm, 200×220 cm, 200×240 cm, 235×270 cm, 240×260 cm, 250x260cm, 250×270 cm.

Didžioji dalis mažesnių išmatavimų su nuotaikingais ir ryškiais personažais bei ornamentais yra skiriami vaikų lovoms. Likusieji dydžiai yra skirti suaugusiems, priklausomai nuo jų lovos pločio. Dažniausiai pasitaikantys suaugusiems skirto čiužinio dydžiai yra: 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm, 200×220 cm. Be abejo, kartais būna ir nestandartinių išmatavimų, tačiau tokiu atveju jie arba buvo gaminami pagal individualius išmatavimus arba atkeliavę ne iš Baltijos šalių.

lovos-uzvtiesalas-boston-gris-250x270-cm-su-pagalviu-uzvalkaliukais-kopija-2Taigi, paimkime kaip pavyzdį ir padiskutuokime apie populiariausią čiužinio dydį 160×200 cm bei išsiaiškinkime, kokio dydžio lovatiesė jam tinkamiausia. Lovos aukštis dažniausiai būna apie 40 cm. Čiužinio kampas, ant kurio lovatiesė nusvyra žemyn, „prideda“ po 5 cm. Galutinai skaičiuojant 160+40+40+5+5=250 cm. Taip, tai labai matematikos pamokas primenantis skaičiavimas, tačiau pasinaudojus šiuo patarimu sužinosit reikiamą rezultatą. Dabar laikas nuspręsti – norit lovatiesės, kuri nusvirdama neliestų grindų, būtų sulig grindimis ar nugultų ant grindų. O tai jau individualus kiekvieno asmeniškai grožio suvokimas, pasirenkamas konkretaus kliento.

Tik nepamirškime, svarbiausia yra atsižvelgti į lovatiesės plotį, kadangi jos ilgį galite labai paprastai reguliuoti užlenkiant lovatiesę ties galvūgaliu. Prieš įsigijant lovatiesę, rekomenduojama patikrinti, ar lovos aukštis yra standartinis. Kai kurie čiužiniai būna aukštesni negu įprastai, arba naudojant antčiužinį, lovos aukštis taip pat automatiškai pasikoreguoja.

Analogiškai yra apskaičiuojami ir kiti čiužinių išmatavimams tinkami lovatiesių dydžiai. Tereikia pasinaudoti paminėtu skaičiavimo pavyzdžiu.

Daugiau informacijos apie lovatieses galite rasti:

SaulesPatalyne.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ