MAISTO LAIKYMO INDELIAI. KAM REIKALINGI IR KOKIUS RINKTIS?

Šiandien norime pasikalbėti apie maisto laikymo indelius. Parduotuvėse gausus pasirinkimas įvairių dėžučių, indelių, kuriuose patogu laikyti ir nešiotis maistą. Tačiau ar tikrai visi jie saugūs, pagaminti iš tinkamų medžiagų, pritaikyti būtent maistui laikyti? Tad apie visa tai, šiandien ir pasikalbėkime.

Tvarka namuose

Vieną dieną, prisiskaičiusi visokių neigiamų komentarų apie maisto laikymo indelius, nutariau namuose padaryti “generalinę” tvarką ir išmesti viską, kas nereikalinga ar kelia man klaustukų. Vienas virtuvės stalčius buvo perkrautas kažkokių neaiškių maisto laikymo indelių, tad nutariau juos visus sukrauti į maišą ir išmesti, nes tikrai prieš juos perkant atidžiai neišnagrinėjau etiketės ar jie nėra kenksmingi ir t.t. Padarius šį žygdarbį, kibau į kitą darbą, išsirinkti naujus ir tikrai kokybiškus maisto laikymo indelius.

luMaisto laikymo indeliai. Kokius rinktis, o kokius apeiti ratu?

Paklausite kam jie? Mes visada juose maistą laikome šaldytuve, kuris lieka nesuvalgytas po pietų ar pusryčių, taip inde maistas ilgiau išlieka šviežias. Tai ne tik saugu, bet ir labai tvarkinga. O kur sudėti maistą vyrui pietums į darbą – tam irgi atkeliauja į pagalbą šie indeliai.

Plastikiniai indeliai. Pas mus iki šiol dominavo plastikas, tačiau verta atsiminti, jog tokie indeliai tikrai nėra pats geriausias ir saugiausias pasirinkimas. Prieš perkant vertėtų atidžiai perskaityti etiketę: ar tikrai tas indelis skirtas maistui, o ne kokiems karoliukams susiberti… Labai svarbu atsiminti, jog ne visi plastikiniai indai gali būti naudojami kelis kartus. Gaminant plastiką į juos dedama įvairių priedų, kurie gali patekti į maistą ir sukelti pavojų sveikatai (o tai itin svarbu kalbant apie vaikus).

Taip pat reikia išsiaiškinti, kokiam maistui indelis skirtas. Jeigu etiketėje parašyta, kad indas skirtas biriems produktams, tikrai jame nevertėtų laikyti riebių, rūgščių, skystų produktų, juk nežinome, kaip jie sureaguos su medžiagomis, iš kurių indas pagamintas. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar ant pakuotės nėra išskirta kažkokių temperatūros apribojimų, ar indą galima dėti į mikrobangų krosnelę, nes karštis skatina medžiagų išsiskyrimą iš plastiko, o tai jau nėra gerai. Indas gali būti tinkamas tik šaltiems produktams. Todėl labai svarbu skaityti, kas parašyta ant pakuotės.

Stikliniai maisto laikymo indeliai. Tad žinant visą info apie plastikinius indelius, aš kantriai ieškojau stiklinių, nes tik jais galėjau pasitikėti. Daugumoje parduotuvių visgi dominuoja plastikiniai. Tačiau šį kartą mane labai nudžiugino parduotuvė zana.lt savo pasiūloje turėdama “Luminarc” prekės ženklo stiklinius maisto laikymo indelius. “Luminarc Keep’n’Box” – maisto laikymo indeliai pagaminti iš grūdinto stiklo, higieniški ir ekologiški, nes savyje neturi švino ar kadmio. Sandarūs ir tvirti plastikiniai dangteliai tinka sąlyčiui su maistu ir gaminami be BPA. Indeliai puikiai tinka maisto nešimuisi į darbą, vaikams į mokyklą ar laikymui šaldytuve. Maistas juose ilgiau išlieka šviežias. Maistą indeliuose galima atšildyti mikrobangų krosnelėje. Indelius galima plauti indaplovėse. Tad aš įsigijau visų dydžių ir formų, nes norėjosi turėti visus. Dar labai patiko, jog yra vienas ypatingas indelis su grotelėmis – laikant jame maistą skytis nubėga po grotelėmis ir maistas nesudrėgsta ir nepermirksta. Kaina tikrai nėra gasdinanti, svyruoja tarp 3Eur – 6Eur, o dabar daugumai indelių yra akcija. Gavusi likau tikrai laiminga ir nuo šiol maistą laikysime saugiai ir ramiai.

Apie “Luminarc”

“Luminarc” – jau 70 metų švenčiantis prancūzų prekinis ženklas, gaminantis platų prekių asortimentą stalo serviravimui (lėkštės, servizai taurės) ir virtuvei (kepimo indai, indai maisto laikymui ir pan). Šio gamintojo indai pasižymi dideliu atsparumu smūgiams ir dėvėjimuisi, nes gaminami iš grūdinto stiklo. Atsinaujinęs, orientuotas į reiklų, skubantį ir šiuolaikinį vartotoją.

lllPabaigai…

Mane jau ne pirmą kartą nudžiugina ŽANA savo kokybiškomis prekėmis ir prieinamomis kainomis. Na, o šiuo metu visuose indų salonuose ŽANA bei ZANA.LT nuo sausio 23 dienos prasideda Finalinis žiemos išpardavimas, daugybei prekių – nuolaidos iki 60% bei papildoma 20% nuolaida visoms išpardavimo prekėms. Indeliams Keep’n’Box taikoma nuo 40% nuolaida bei finalinio išpardavimo metu, jiems dar papildomai taikysis 20% nuolaida. Paskubėkite pasižvalgyti ir kažką įsigyti.

Daugiau info: 

https://zana.lt/paieska?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=keep%27n&searched_category=0

RAŠYTI KOMENTARĄ