APIE VALSTYBĖS PARAMĄ ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS

Kokia parama priklauso kūdikio besilaukiančiai dirbančiai moteriai?

Moteriai, kuri apdrausta ligos ir motinystės socialiniu draudimu, t. y. dirbo ir mokėjo įmokas „Sodrai”, nėštumo ir gimdymo atostogų metu už 70 dienų iki gimdymo ir už 56 dienas po gimdymo mokama motinystės pašalpa. Jeigu gimdymas komplikuotas arba gimsta daugiau negu vienas vaikas, pašalpa mokama už 70 dienų po gimdymo.

 • Motinystės pašalpa yra 100 proc. gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio.
 • Motinystės pašalpa negali būti mažesnė ar didesnė, nei nustatytos ribos. Šios ribos nustatomos atsižvelgiant į LR Vyriausybės kasmet patvirtinamą einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydį, kuris nuo 2015 m. sausio 1 d. lygus 431 Eur., o nuo 2015 m. liepos 1 d. – 434 Eur.
 • Minimali motinystės pašalpa per mėnesį yra 144,67 Eur (trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio).
 • Maksimali motinystės pašalpa per mėnesį yra 1388,73 Eur (3,2 einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio).

Kiek laiko bus mokama išmoka?

Motinystės pašalpa sumokama iš karto už visą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį.

Kokios išmokos priklauso gimus kūdikiui?

Gimusiam vaikui skiriama 418 Eur vienkartinė išmoka. Ji skiriama kiekvienam gimusiam kūdikiui, todėl gimus dvynukams ar trynukams, kiekvienas iš jų gauna tokio paties dydžio išmoką.

Noriu prižiūrėti kūdikį MOTINYSTĖS (TĖVYSTĖS pašalpa)

 • Teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą turi VIENAS iš tėvų, įtėvių ar globėjų. Todėl dar iki vaiko gimimo reiktų apsispręsti, kuris iš tėvų eis vaiko priežiūros atostogų, kokios trukmės jos bus ir kiek laiko pageidaus gauti pašalpą. Apie savo sprendimą taip pat iš anksto reiktų informuoti darbdavį.
 • Parašyti prašymą darbdaviui suteikti vaiko priežiūros atostogas, ne vėliau kaip 14 dienų iki nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos. Jos gali trukti iki vaikui sukaks treji metai. Tuo laikotarpiu darbdavys įsipareigoja išsaugoti Jūsų darbo vietą ir pasiūlyti ją Jums sugrįžus iš atostogų.
 • Kreipkitės į Sodrą dėl motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo, po to kai darbdavys suteikia vaiko priežiūros atostogas. Prašymą dėl šios pašalpos skyrimo Sodrai galima pateikti INTERNETU, paštu arba atvykus į skyrių.
 • Motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti mokama iki vaikui sukaks metai arba dveji. Teikiant prašymą dėl motinystės (tėvystės) pašalpos skyrimo reikia nurodyti kiek laiko norėsite ją gauti. Vėliau šio pasirinkimo nebebus galima keisti, tad būtina apsispręsti iš anksto. Jei kitas iš tėvų, turintis teisę gauti šią pašalpą, kreipsis dėl šios pašalpos už tą patį vaiką, jam pašalpos mokėjimo trukmė bus nustatoma pagal pirmojo iš tėvų pasirinkimą.
 • Motinystės (tėvystės) pašalpa už tą patį vaiką gali būti skiriama VIENAM iš tėvų (įtėvių), todėl, tėvai, turintys teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, turi galimybę šią pašalpą gauti pakaitomis.

 Pavyzdžiui, gimus kūdikiui mamai suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti ir ji pateikė prašymą gauti motinystės (tėvystės) pašalpą dvejus metus. Praėjus pusei metų, ji apsisprendė grįžti į darbą, o vaiko priežiūros atostogos suteiktos vaiko tėčiui. Šiuo atveju mama turi pateikti Sodrai prašymą dėl motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo nutraukimo, o tėtis – prašymą dėl motinystės (tėvystės) pašalpos skyrimo. Visus šiuos prašymus galima pateikti INTERNETU, paštu arba skyriuje.

Puslapiai: 1 2

22 Komentarai

 • Laima

  Labadiena pagymdziau negyvagimi ir susiduriau su tokiu klausimu ar priklauso uz gymdima pasalpa nes raso kad kiekvienam gymusiui priklauso ir is vis ar kokia nors ismoka priklauso nes as kiek teiravausi man ismokejo tik mirties ismoka

  2 vasario, 2016 at 22:27
 • vilma

  Sveiki,noriu paklausti,ar man priklauso kokia nors pasalpa treciam vaikui kaip daugiavaikei seimai,ar kokie vaiko pinigai?

  11 kovo, 2016 at 10:37
  • Mama

   Esu mama 3-vaikyciu ,pinigelius moka sodra nes is darbo turejau iseit kai suzinojo kad laukiuosi,bet staza turiu,norejau pasiklausti? Is minimumo gaunu 70% kitais metais dar maziau,kodel valstybe grazina pensininkam nureztus pinigus o mum mamom kurios auginam Lietuvos ateiti negrazina 100% mokama pasalpa pirmais metais,su tokiais pinigais vos issiverciu tai yra 250e,o kur dar 2 vaaikai kur mokyklo uz pratybas vienam 50e palikau o kur rubu apipirkimas? Pasakykit valstybes politikai ar jum uztektu?

   13 rugsėjo, 2017 at 11:50
 • xxx

  vaikui 2m. jis jau eina i darzeli. bet lb daug serga. pasiemiau mot. atostogas 3m. su salyga kad bet kokiu met galesiu gryzti i darba. darbdavys nebenori grazint i senas pareigas, ar as esu 3metais apdrausta sveikatos draudimu?ar galiu iseit is darbo ir registruotis DB? ar gauciau is DB ismoka?

  6 spalio, 2016 at 12:15
 • gretuks

  sveiki. siuo metu stoviu darbo birzoje, i dekreta iseinu gruodi. turiu tik 8menesiu darbo staza. ar galiu gauti kazkokius pinigelius kol vaikui sueis du metai

  10 spalio, 2016 at 11:18
 • Sigita

  Sveiki. Ar man priklausys vienkartinė pašalpa gimus vaikui? Buvau dirbanti ir iš sodros pinigėlius gauname

  10 spalio, 2016 at 17:59
 • jani

  sveiki. pas tokia situacija. kad vyras dirbo gwrai apmokama darba ir mums gaudinedavosi 3asm. po 100ten su virs ir negaudinejom uz vaika tos pasalpos i men po 15. bet vyras veliau isejo is to darbo ir musu menesines pajamos sieke tik 180 e i men. ar yra tokia galimybe atgauti tuos pinigelius db nors jau ir praejo puse metu?

  12 spalio, 2016 at 17:14
 • egita

  melosios moteris niekas jums nepades kol patys galvoti ir jiudintys nepradesi .kai bivau nescia buvau 8 klaseje ,aisku teko iseiti ismokyklos,bet istojau i suaugusiojiu mokykla ,kaip ne kaip uzbaigiau turiu vidurini isilavinima,buvau visiskai viena aciu ,kad prijiem e tevai,o valstybe man sumokejo tyk uz vaiko gymyma ir iki 18 metu ko nesukako mokejo po520 lt,po puse metu kai sukako 18 metu ejo i paramos skyriu kreiptys del tolemesnes ismokos sake reikia i darbo birza stotys ,atsistojau i darbo birza birza sule darba isidarbinau vaikas pradejo sirkti ir teko iseiti is darbo man uz vaika mokejo 92 litus,elementu prisiteisti tuo metu neturejau lesu,nes kad prisiteisti alementus tam reikalingi ne tyuk nervai bet dar ir lesos ,o vaikas auga rubu reikia valgyti tai pat .tai kol pats savo rankom kojom protu nepagalvosi tai jokia valstybeypac tokia kaip Lietuvos tau nepades.vat tokia istorija

  16 lapkričio, 2016 at 17:11
  • R.

   Miela Egita, matyti, kad iš mokyklos išėjot anksti, vien iš prastų rašymo sugebėjimų. Gaila, kad tuo metu, kai reikėjo mokytis lietuvių kalbos gramatikos, jūs mokėtės… suaugusiųjų žaidimų.
   Įdomu, kas padės jūsų vaikui ruošti lietuvių kalbos namų darbus, jei jam reikės pagalbos… Tikrai ne jūs…

   27 lapkričio, 2016 at 20:52
  • Karolina

   Mieloji, kai esi nepilnametė, o ypač 8-tokė DNR daro nemokamai, nebent nežinojai kas vaiko tėtis?

   19 kovo, 2017 at 18:43
 • Irena

  Ar teisingai supratau,kad seimai[siuo atveju 3vaikus augina vienas tevas, motinai bus atimtos motinystes teises]kad nepriklausomai nuo pajamu dydzio vaiku pinigai bus ismokami? Ar yra nustatytas pajamu dydis, kad nebutu kliutis gauti vaiku pinigus? Ar tevui dirbant ir gaunant pajamas bus palikti vaikams mokykloje nemokami pietus ir ar jie gales lankyti dienos centra? Jei negales lankyti, tetis negales dirbti, tuo atveju vaikai-trys! bus palikti be prieziuros. Samdyti priziureti vaikus po mokyklos neuzteks lesu! Aciu, mociute.

  3 sausio, 2017 at 13:30
 • vitas

  Sweiki turiu tokia situacija isejau is darbo auginu vienas vaikus vaikai neina i darzeli darzelis uz 6 km nuo namu soc paramos skyrius uz soceline pasalpa siuncia dirbti viesu darbu taciau as ju dirbt nesutinku nes neturiu kur palikt vaiku ar ira koks istatymas kuris gintu mane ? Man aiskina jok privalau ir nesvarbu nej kad vienas auginu du mazamecius vaikus.

  10 sausio, 2017 at 9:39
 • Renata

  Sveiki. Mum spalio 22d gime dvyniai. Vienkartine ismoka gavau dviguba esu dirbanti gavau ir dekreta. Bet dabar po nauju metu keitesi įstatymai ir esu girdejus gimus daugiau nei vienam vaikui papildomai bus mokama 152e noriu zinoti ar man tai tinka neatsizelgiant y tai jog buvau dirbanti ?:)

  24 sausio, 2017 at 13:31
 • M

  Laba diena,
  turiu tokį klausymą, po mėnesio turiu išeiti į dekretą, pasirinksiu išeit vaiko priežiūros atostogoms 2 metus. Auginu dar vieną vaiką kuriam 8 metai. Pirmus metus gausiu tik 70 procentų darbo užmokesčio (darbo užmokestis yra minimalus) tai norėjau pasiteirauti ar jeigu tuo metu tarkim vyras nebus dirbantis ar mums priklausys dar kokios išmokos, nes gautų pinigų neužteks 4 asmenų šeimai. Vyras šiuo metu nedirba. Ačiū!

  23 vasario, 2017 at 11:24
 • Vaida

  Sveiki norejau pasiklaust vyras isejio metam vaiko prieziuros atostogu jam skirema is.oka 590e ir jis gauna neigaluma 100 e ar bus mokama ismoka 590 ar isminusuojam neigalumas ir mokamas smirtumas 490e ?

  22 kovo, 2017 at 17:18
 • birute

  sveiki noriu paklaus esu 4 vaiku mama maziausiai 6metukai laukiuosi 5 vaikelio stoviu darbo birzoje ar butina man stovet darbo birzoje kad gauciau socialine pasalpa?

  30 kovo, 2017 at 15:48
  • Di

   O apie apsaugos priemones ką nors girdėjot? Nu kam tuos vargšus vaikelius gimdyt, jeigu neturit už ką juos augint?

   18 gegužės, 2017 at 12:05
 • ditute

  sveiki.
  turiu klausima, ar galima isidarbinti, jeigu turiu dvi mergytes (vyresnelei greit bus 2eji metai, jaunelei bus 1eri).. jeigu galima kokio tipo – pilno, pusia etato. kur kreiptis.

  28 balandžio, 2017 at 17:27
 • R

  Laba diena norejau paklausti ar man prilklauso kazkokia vaikui ismoka pagimdziau pries metus pries tai gyvenau uzsienyje dabar grizau i Lietuva, vaikas Lietuvos pilietis jau deklaruota gyvenimo vieta ir visa kita, ar mums priklauso kazkokie pinigeliai menesines ismokos vaikui?

  8 gegužės, 2017 at 16:36
 • Ziedume

  Aveiki norejau paklausti gal kas susiduret. Man iki stazo triksta 8dienu ir jokii ismoku negausiu. Gal ka galiu padaryt. Isejau nuo 21d i dekreta

  28 gegužės, 2018 at 21:24
 • Ziedume

  Dirbau pagal ildividualia veikla…

  28 gegužės, 2018 at 21:25
 • Rita

  Sveiki. Norėjau paklausti ar galiu dirpti jei vaikui suvejo 3 men. Nes iš 155. Euru nepragyvenu dirbau uždirbdavau daugiau negu minimumas o db gaunu 155. E tai yra nesveikai beprotiška.. Relei išeina tik uš komunaliniu susimoket…

  14 rugpjūčio, 2019 at 10:47

RAŠYTI KOMENTARĄ