NAUJAGIMIO FOTOSESIJA. VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI APIE JĄ

Naujagimio fotografija – ypatinga kryptis, kurią gali atlikti tik tos srities profesionalai, kurie puikiai išmano savo darbą. Dabar itin populiaru – naujagimio fotosesija, kurios rezultatu Jūs džiaugsitės ne vienerius metus. Ši fotosesija kvepia subtilumu, švelnumu, tyrumu. Tačiau tėveliams iškyla nemažai klausimų, jei ryžtasi būten šiai fotosesijai. Apie tai, kaip vyksta naujagimio fotosesijos, ką reikia žinoti tėveliams ir kokie dažniausiai užduodami klausimai fotografams, šiandien mums pasakoja “Saulės Pieva” fotografės Asta ir Daina. Kviečiame susipažinti apie viską iš arčiau.

Koks naujagimių amžius tinkamiausias daryti pirmąja fotosesiją? 

2018-10-25Palankiausią amžių fotosesijai lemia naujagimių fiziologija, todėl geriausia juos fotografuoti per pirmąsias dvi mažylių gyvenimo savaites. Tik gimę, jie daug miega, yra lankstūs, lengva juos suvystyti ir paguldyti įvairiomis pozomis, paprastai dar nebūna užklupę pilvelio diegliai. Žinoma, būna įvairiausių situacijų (neišnešiotukai, dvynukai ir pan.), tad šis laikas tik rekomendacinis.

Bet kokiu atveju, dauguma naujagimių fotografų rekomenduoja fotosesiją rezervuoti 2-3 mėnesiai iki gimdymo, kad gimus mažyliui tėveliai būtų tikri, jog fotosesiją pavyks suorganizuoti per pirmąsias 14 mažylio gyvenimo dienų.

Kodėl geriausia fotografuoti miegančius naujagimius? Kas juos taip saldžiai užmigdo?

Miegantis mažylis – saugus  mažylis, o saugumas mūsų darbe yra pats svarbiausias. Jeigu vaikutis nemiega, nepatartina jo guldyti į jokį rekvizitą (lovytes, krepšelius ir pan.), nes dėl nekoordinuotų jo judesių yra didelis pavojus, kad mažylis užsigaus ar iškris. Taip pat miegantys mažyliai lengviau supozuojami, nes būdraujantys dažniausiai stipriai spardosi ir mosuoja rankytėmis, jų žvilgsnis dar nefokusuotas.

Naujagimių fotografai žino ir naudoja begales migdymo ir raminimo technikų (o, kad jas būtume žinojusios, kai auginom savo vaikus!). Tačiau svarbiausias ir pagrindinis ramintojas – vystymas. Suvystytas kokonėlyje mažylis yra artimiausioje mamos įsčioms būsenoje, kuri natūraliai jį ramina, nes yra labiausiai jam pažįstama ir saugi. Nors kažkodėl paskutiniu metu įsivyravęs mitas, kad taip varžoma naujagimio laisvė, jam skauda, nepatogu ar pan., užtenka tik pažvelgti į mažylio, įsitaisiusio mamos gimdoje iliustracijas, kad įsitinkintume, jog tai visiška netiesa.

Ir kai namuose užklumpa krizė, naujagimio nepavyksta nuraminti, pirmiausia, ką siūlytume išbandyti – tvirtai jį suvystyti, nustebsit, kaip stebuklingai tai veikia.

2018-05-15

Kur vyksta naujagimio fotosesija?

Naujagimio fotosesija vyksta mūsų studijoje Kaune, kuri yra specializuota ir joje fotografuojami tik naujagimiai.

Ar fotosesijai visą tinkama atributiką, aksesuarus paruošia patys tėveliai ar fotografai?

Rekvizitą ir drabužėlius fotosesijoms ruošiame mes. Tėveliai paprastai neperka idealiai tinkančio drabužėlio, nes visuomet patogiau mažylį rengti šiek tiek didesniais rūbeliais. Studijoje turime specialiai fotosesijoms gamintų rankų darbo drabužėlių, kurie idealiai tinka naujagimiams.

2018-08-05-VincentasKiek laiko užtrunka visa fotosesija?

Fotosesija dažniausiai trunka iki 2 valandų. Žinoma, būna ir labai neramių mažylių. Būna ir neramių tėvelių. Todėl mes stengiamės tėveliams leisti pailsėti ir tas porą valandų pasirūpinam jų mažyliu. Visuomet sakom, svarbiausiai – ramūs ir mumis pasitikintys tėvai. Tuomet viskas tikrai pasiseks puikiai!

Ar tėveliai nesijaudina, nebijo tokių fotosesijų, jog vaikutis visą laiką verks ar pan.?

Anksčiau tėveliams kildavo daug klausimų ir abejonių. Tačiau šiuo metu, itin išpopuliarėjus naujagimio fotosesijoms, paprastai dauguma tėvelių pasitiki fotografu, kurį renkasi savo mažylio pirmąjai fotosesijai. Žinoma, prieš fotosesiją tėveliai gauna daug informacijos, kas vyks fotosesijos metu ir kaip jai pasiruošti.

2018-10-05

Kas dažniausiai lieka už kadro, ko žiūrovai niekada nepamatys?

Tėveliai visą fotosesiją būna šalia, tad jie mato visą fotosesijos „virtuvę“. Na, o kiti žiūrovai nuotraukoje nepamatys daugybės pakeistų sauskelnių, valomų tėčių rankų ir marškinių (po eilinės netikėtos „nelaimės“), ilgų minučių sūpuojant mažylį, kuriam skauda pilvuką. Taip pat „už kadro“ lieka ir ilgos valandos prie kompiuterio retušuojant nuotraukas, tai taip pat labai svarbi mūsų darbo dalis.

Pačių fotosesijų užkulisiais dažnai dalinamės savo Instagramo Stories, tad kam įdomu, kviečiame mus sekti https://www.instagram.com/saules_pieva/ .

Esate vienos geidžiamiausių fotografių Kaune, tad net neabejoju teko susidurti su neviena kurioziška situacija. Papasakokite įsimintiniausią atvejį/atvejus.

Ši fotografijos sritis labai jautri ir intymi, tad didelių kuriozų ar nuotykių nepasitaiko. Yra buvę atvejų, kai fotosesijai laukiam mergaitės, o atvyksta berniukas… Arba lauki mergaitės, o gauni žydrą ryšulėlį, bet mama, pamačiusi mūsų nuostabą, nuramina, kad čia brolio drabužiai (šypsosi). Sykį viena mama, supainiojusi dienas, atšaukė ne savo fotosesiją (šypsosi).

2018-09-19

Kiek naujagimių tenka nufotografuoti per metus? Kodėl pasirinkote būtent šią sritį?

Per metus pasūpuojam ir nufotografuojam virš 200 naujagimių. Galima sakyti, kad naujagimių fotografija pati mus pasirinko  (šypsosi). Turime ne vieną šeimą, su kuria draugaujame dar nuo mergvakarių ir vestuvių. Natūraliai bėgant laikui prireikia laukimo ir naujagimio fotosesijos, tad gauname laišką su prašymu įamžinti svarbius šeimai momentus. Tų laiškų vis daugėjo, daugėjo,  kol nejučia supratom, kad naujagimiai okupavo beveik visą mūsų laiką (šypsosi).

Tai nuostabi fotografijos sritis, kuri niekada neatsibosta, nuolat kinta, turi daugybę šalutinių smagumų (pavyzdžiui rekvizito pirkimas ir mezgimas).

Nuostabu matyti, kokie visi mažyliai skirtingi ir išsaugoti tuos prisiminimus nuotraukose. Dar nuostabiau pamatyti juos paaugusius, atsivežusius parodyti mums savo brolius ir seseris.

Na ir pabaigai, keletas patarimų tėvams, kurie bijo ar nedrįsta ryžtis savo naujagimio fotosesijai.

Jeigu bijote, nepasitikite fotografu ir nesiryžtate fotosesijai, geriau paprastai nufotografuokite savo mažylį namuose (tik jokiu būdu nedarykite to, ką matote patyrusių fotografų nuotraukose). Visuomet prisiminkite, svarbiausia ne graži nuotrauka Instagram‘e, o jūsų vaikučio saugumas!

Jeigu vis dėlto pasiryžote fotosesijai, atidžiai išsirinkite fotografą  ir pasitikėkite juo. Prieš fotosesiją mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus, o jos metu pasirūpinsime Jūsų mažyliu, o Jūs galėsite pailsėti.

https://saules-pieva.lt/portfolio/kudikiai/

Facebook: https://www.facebook.com/Saules.Pieva.Newborn.Photography/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ