MAUDYNĖS BASEINE SU KŪDIKIU

Ir toliau sėkmingai tęsdami rubriką “Laisvalaikis su kūdikiu”, šiandien jums papasakosime, kaip sekėsi Dovilei ir jos sūneliui lankyti baseiną. Šiltas vandenėlis, mankštelė, žaisliukai vandenyje… Atrodo skamba tikrai gerai ir žaismingai, tačiau tokios pramogos gali patikti tikrai ne kiekvienam kūdikiui. Tikimės, jog šiame pasakojime atsakysime į visus klausimus, kurie galbūt jums nedavė ramybės apsispręsti: lankyti baseiną ar ne. Tad skaitom, gilinamės ir tikimės, jog aplankysite baseiną ir jūs.

Kur? Lopšelio g. 10, Kaunas, vaikų reabilitacijos centro baseinas „Lopšelis“;

Kada? Laikai derinami iš anksto registruojantis;

Veikla? Plaukimas;

Trukmė? 30 min.

Kodėl baseinas?

Į baseiną Motiejų, kaip ir rekomenduojama, nuvedžiau trijų mėnesių, kol vaikas dar turi žymius plaukimo refleksus. Šią sporto šaką rinkomės iš dalies todėl, kad man pačiai labai patinka vanduo, o mažylis vonios procedūromis namuose taip pat labai džiaugėsi. Pasirinkome lankyti Kauno klinikų kuruojamo vaikų reabilitacijos centro „Lopšelis“ baseiną. Šią įstaigą rinkomės dėl kelių priežasčių:

  • Mums labai arti namų;
  • Teko girdėti, jog baseino vanduo yra švariausias ir labiausiai prižiūrimas Kaune;
  • Nedidelės kainos.

Baseinas yra nedidelis, negilus (vanduo iki bambos) vienu metu treniruojamos dvi iš anksto užsiregistravusios mamytės su vaikučiais. Pusvalandžio trukmės treniruotę nuo baseino krašto prižiūri kinezeterapeutė, kuri mielai atsako į visus klausimus.

Kas vyksta pamokos metu?

Iš pradžių atliekami lengvi apšilimo pratimai, kurių tikslas pripratinti vaikutį prie vandens: mažylis sukamas ratu į priekį, šonus, plukdomas ant nugarytės bei pilvuko. Vėliau prasideda treniruotė, kurios metu, atsižvelgiant į mažylio amžių bei gebėjimus, jis plukdomas aplink baseiną ant nugarytės, pilvuko arba su specialiu guminiu „makaronu“. Vyresniems nei metukų amžiaus mažyliams į pagalbą pasitelkiami ir guminiai plaukmenys ant rankyčių. Taip pat baseine mokoma asociacijų: pasisodinus mažylį ant baseino krašto, suskaičiavus iki trijų ir ištarus „plaukiam“, vaikutis lengvai apiplukdomas aplink baseiną. O suskaičiavus iki trijų, pasakius „neriam“ bei pučiant orą į veiduką, mažasis plaukikas mokomas nardyti. Iš pradžių jūsų kūdikis bus tik apipilamas vandeniu stebint, ar mažylis užsimerkia bei užsičiaupia. Vėliau, įgijus šiuos įgūdžius, bus leidžiama vaikutį palaipsniui panardinti. Plaukimo pamokų metu taip pat tobulinami mažylio griebimo bei vaikščiojimo sienele įgūdžiai. Baseine yra specialiai įrengta srovė, į kurią plukdomas mažylis stengiasi jai pasipriešinti ir taip pat mokosi plaukti. Iki pirmųjų metų vaikutis mokomas judėti vandenyje, plaukti link jam įdomių žaisliukų mokosi padedamas mamos. Plaukti su guminėmis pagalvėlėmis ant rankyčių mažyliai mokomi maždaug nuo metukų amžiaus, o savarankiškai plaukti pradeda apie penktuosius gyvenimo metus.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ