MAUDYNĖS BASEINE SU KŪDIKIU

0

Ir toliau sėkmingai tęsdami rubriką „Laisvalaikis su kūdikiu”, šiandien jums papasakosime, kaip sekėsi Dovilei ir jos sūneliui lankyti baseiną. Šiltas vandenėlis, mankštelė, žaisliukai vandenyje… Atrodo skamba tikrai gerai ir žaismingai, tačiau tokios pramogos gali patikti tikrai ne kiekvienam kūdikiui. Tikimės, jog šiame pasakojime atsakysime į visus klausimus, kurie galbūt jums nedavė ramybės apsispręsti: lankyti baseiną ar ne. Tad skaitom, gilinamės ir tikimės, jog aplankysite baseiną ir jūs.

Kur? Lopšelio g. 10, Kaunas, vaikų reabilitacijos centro baseinas „Lopšelis“;

Kada? Laikai derinami iš anksto registruojantis;

Veikla? Plaukimas;

Trukmė? 30 min.

Kodėl baseinas?

Į baseiną Motiejų, kaip ir rekomenduojama, nuvedžiau trijų mėnesių, kol vaikas dar turi žymius plaukimo refleksus. Šią sporto šaką rinkomės iš dalies todėl, kad man pačiai labai patinka vanduo, o mažylis vonios procedūromis namuose taip pat labai džiaugėsi. Pasirinkome lankyti Kauno klinikų kuruojamo vaikų reabilitacijos centro „Lopšelis“ baseiną. Šią įstaigą rinkomės dėl kelių priežasčių:

  • Mums labai arti namų;
  • Teko girdėti, jog baseino vanduo yra švariausias ir labiausiai prižiūrimas Kaune;
  • Nedidelės kainos.

Baseinas yra nedidelis, negilus (vanduo iki bambos) vienu metu treniruojamos dvi iš anksto užsiregistravusios mamytės su vaikučiais. Pusvalandžio trukmės treniruotę nuo baseino krašto prižiūri kinezeterapeutė, kuri mielai atsako į visus klausimus.

Kas vyksta pamokos metu?

Iš pradžių atliekami lengvi apšilimo pratimai, kurių tikslas pripratinti vaikutį prie vandens: mažylis sukamas ratu į priekį, šonus, plukdomas ant nugarytės bei pilvuko. Vėliau prasideda treniruotė, kurios metu, atsižvelgiant į mažylio amžių bei gebėjimus, jis plukdomas aplink baseiną ant nugarytės, pilvuko arba su specialiu guminiu „makaronu“. Vyresniems nei metukų amžiaus mažyliams į pagalbą pasitelkiami ir guminiai plaukmenys ant rankyčių. Taip pat baseine mokoma asociacijų: pasisodinus mažylį ant baseino krašto, suskaičiavus iki trijų ir ištarus „plaukiam“, vaikutis lengvai apiplukdomas aplink baseiną. O suskaičiavus iki trijų, pasakius „neriam“ bei pučiant orą į veiduką, mažasis plaukikas mokomas nardyti. Iš pradžių jūsų kūdikis bus tik apipilamas vandeniu stebint, ar mažylis užsimerkia bei užsičiaupia. Vėliau, įgijus šiuos įgūdžius, bus leidžiama vaikutį palaipsniui panardinti. Plaukimo pamokų metu taip pat tobulinami mažylio griebimo bei vaikščiojimo sienele įgūdžiai. Baseine yra specialiai įrengta srovė, į kurią plukdomas mažylis stengiasi jai pasipriešinti ir taip pat mokosi plaukti. Iki pirmųjų metų vaikutis mokomas judėti vandenyje, plaukti link jam įdomių žaisliukų mokosi padedamas mamos. Plaukti su guminėmis pagalvėlėmis ant rankyčių mažyliai mokomi maždaug nuo metukų amžiaus, o savarankiškai plaukti pradeda apie penktuosius gyvenimo metus.

Patarimai būsimoms lankytojoms

Baseine yra atskiras kambariukas, kuriame reikia palikti lauko drabužius bei avalynę. Jame patogu mažylį po baseino pamaitinti ar tiesiog šiek tiek atvėsti prieš einant į lauką. Persirengimo kambariai yra baseino patalpose, todėl juose tikrai nesušalsite. Mamyčių patogumui yra dvi vystymo lentos bei stacionari kėdutė, skirta mažyliui prisegti, kol mamytė persirengia.

Mamytės, susiruošusios kartu su mažyliu aplankyti baseiną, turėtų nepamiršti:

  • Rankšluosčių sau ir mažyliui;
  • Šlepečių;
  • Maudymosi kepurėlės sau;
  • Prausimosi reikmenų;
  • Specialių maudymuisi skirtų sauskelnių;
  • Maudymosi kostiumėlio sau ir mažyliui (jei turite, jei ne – duoda baseinas);
  • Ausų krapštukų vaikučio ausytėms po baseino išvalyti;
  • Pažymos iš šeimos gydytojo, jog esate sveika.

Privalumai ir trūkumai

Baseinas mums išties patinka – mažylis noriai taškosi, juokiasi, plaukia link jį sudominusių žaisliukų. Manau, kad ši sporto šaka ženkliai prisidėjo prie ankstyvos mažylio raidos bei tvirto sudėjimo. Pastebėjau, jog po baseino mažylis daug geriau miega. Tiesa, buvome padarę pusantro mėnesio pertrauką, po kurios mažylis baseine greičiau pavargdavo, pradėdavo zirzti ar net verkšlenti. Tačiau viskas išsisprendė padidinus treniruotes nuo vienos iki dviejų kartų per savaitę.

Antra vertus, lankydama šį baseiną susidūriau ir su keliais neigiamais aspektais:

  • Į treniruotes galima registruotis tik einamajai ir ateinančiai savaitei. Nėra galimybės rezervuoti tolimesnio laiko ar išsipirkti mėnesinių abonementų;
  • Niekada nežinai, kokio amžiaus bus plaukimo draugas, atėjęs treniruotis tuo pačiu metu. Bent jau mano mažylis išsigąsta vyresnių garsiai emocijas reiškiančių vaikų arba taip į juos užsižiūri, kad nebegali sukoncentruoti dėmesio į treniruotę. Tačiau šią problemą stengiuosi pašalinti į treniruotes registruodamasi su drauge;
  • Baseinas dažnai dėl techninių kliūčių neveikia.

Ši veikla turėtų labai patikti vaikučiams, kurie su mielu noru taškosi vonioje. Tiems, kurie ne itin mėgsta vandenį, „prisijaukinti“ šį sportą gali prireikti daugiau laiko. Tačiau gera žinia ta, jog kuo mažesnis vaikutis, tuo didesnė tikimybė, kad baimę labai greitai pamirš. Taigi net jei pirmoji pažintis su vandeniu nebuvo sėkminga, tikėtina, jog ateityje vis dėlto pavyks.

Taip pat skaitykite kaip Dovilei sekėsi lankyti šokius su savo mažuoju šokių partneriu: GERIAUSIAS ŠOKIŲ PARTNERIS – JŪSŲ KŪDIKIS!

Norime pakviesti visas mamytes pasidalinti savo patirtimi! O gal yra užsiėmimas, kurį norėtumėte pradėti lankyti, bet nedrįstate, rašykite mums – mes išbandysim! Ir pateiksime išsamų aprašymą. Mielai lauksime jūsų pasiūlymų ir idėjų info@vaikui.lt

Komentarai

Prisijunk prie mūsų nuotykių

Nepraleisk naujausių idėjų, smagių veiklų ir naudingo turinio! Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį nemokamai ir įkvėpimą tiesiai į savo pašto dėžutę.