Kiekviena mama savo mažyliui nori visko, kas geriausia. Kruopščiai renka maistą, domisi kokybiškomis sauskelnėmis, atidžiai renka drabužėlius, intensyviai domisi jų ugdymu bei laisvalaikiu. Tačiau tiek daug yra užsiėmimų, būrelių ir įvairiausių veiklų mūsų mažyliams! Begalė pedagogų ir įvairių sričių ekspertų. Kaip nepasimesti tarp tokio gausaus pasirinkimo? Kaip atsirinkti būtent tai, kas labiausiai priimtina jums ir jūsų vaikui?
Siekdami jums pagelbėti, pristatome naująją rubriką „Laisvalaikis su kūdikiu“, kurios herojai – mama Dovilė bei jos sūnelis Motiejus – yra pasiruošę išbandyti pačias įvairiausias sporto bei meno šakas vykstančias Kaune ir išsamiai apie jas papasakoti. Niekas nepaneigs, jog kokybiškai praleistas laikas su vaiku yra neįkainojamas. Norime, kad įveiktumėte visas savo baimes ir sužinotumėte apie įvairias ugdymo galimybes. Esame pasiruošę kuo plačiau apibūdinti veiklą vykdančias įstaigas, trenerius, aplinką bei patį užsiėmimą. Tai darydami tikimės, jog kuo daugiau mamų atras joms ir jų mažyliams pačią artimiausią veiklą bei puikiai praleis laiką. Tikimės, kad ši rubrika padės jums žengti pirmąjį žingsnelį!
GERIAUSIAS ŠOKIŲ PARTNERIS – JŪSŲ KŪDIKIS!
Kur? Kaunas, pas trenerę Leną Kovalcuk
Kada? Kiekvieną ketvirtadienį.
Veikla? Lotynų Amerikos šokiai
Trukmė? 1,5 val.
Kaip pasirinkau?
Viena, taip pat ir su savo partneriu, dabartiniu vyru, kelerius metus lankėme pramoginius šokius, todėl sužinojusi, kad kažkur Savanorių prospekte renkasi mamos savo vaikus saugiai įsidėjusios į nešynes bei judančios pagal lotynų Amerikos ritmus, nesusilaikiau ir nutariau kuo skubiau prisijungti. Mano pažintis su šia veikla prasidėjo, kai Motiejui buvo vos 8-ios savaitės. Nors buvau su pačiu mažiausiu mažyliu, tačiau Motiejus puikiai laikė galvą, todėl motiniška širdis jautė, kad vaikučiui būti nešynėje yra saugu. Taigi net septynis mėnesius, kiekvieną ketvirtadienį, kai tik galėdavau, vykdavau pajudėti, o kartu ir pabendrauti su puikia trenere, bei kitomis nuostabiomis mamomis.
Kur vyksta ir ką reikia su savimi turėti?
Šokiai mamoms su nešynėmis vykdavo specialioje šokių salėje. Viskas, ko reikia, patogi apranga, avalynė, nešynė ir, žinoma, gera nuotaika.
Treniruotė
Treniruotė padalinta į tris dalis:
Pirmoji dalis. Trunka apie 45 minutes, skirta romantiškajai bachatai, seksualiajam regetonui, karštajai salsai, ritmingai merengei. Tačiau šokių mokytoja neapsiribodavo pagrindiniais šokių žingsneliais, mes nuolatos sulaukdavome jos kūrybingų, temperamentingų, kartais iš pirmo žvilgsnio neįmanomų atkartoti improvizacijų. Lena užkrečianti gera nuotaika, labai kantri ir dėmesinga mokytoja, todėl turėjome galimybę kaip tikros šokių profesionalės netgi sudalyvauti ir pasirodyti „Vaikų menų festivalyje”.
Antroji treniruotės dalis – apie pusė valandos skiriama jos didenybei mankštai. Juk mamoms, nešiojančioms vis sunkėjančius mažylius, būtinai reikia sustiprinti nugaros, rankų ir kojų raumenis. O kadangi, kaip Lena nuolatos kartoja, mes esame ne tik mamos bet ir seksualios moterys, turėjome stiprinti ir užpakaliuko bei pilvo preso raumenis. Priklausomai nuo to, kuriai kūno daliai būdavo skirti pratimai, dirbdavome arba su mažyliais nešynėse, arba vaikučius laikydavome ant rankų (jie būdavo puikūs svarmenų pakaitalai), o kitais atvejais mažyliai tiesiog gulėdavo, sėdėdavo, ropodavo ar net vaikštinėdavo netoliese.
Trečioji dalis. Ši dalis labai moteriška, mamytiška, bet būtina – tai pokalbiai prie arbatos puodelio. Ir čia Lena stebindavo savo surinktų žolelių ekologiškomis arbatomis. Na, o pokalbiai taip įsivažiuodavo, kad kartais juos pratęsdavome stumdydamos vežimukus už salės ribų ar gurkšnodamos kavą bei užkandžiaudamos. Ilgainiui šiuose užsiėmimuose sutiktos mamos tapo tokios artimos, kad net ir sunkiai pakeldamos jau savo dičkius, neretai jau vaikštančius vaikus, ir toliau kiekvieną ketvirtadienį įsisodindavo į nešynes ir toliau tęsė treniruotes.
Vaikų bendravimas treniruotėje
Dar vienas man labai patikęs šių treniruočių aspektas – tai vaikų bendravimas. Kol mamos plepa, vaikučiai susipažįsta vienas su kitu bei, turbūt jų amžiaus tarpsniui svarbiausia, su vienas kito žaisliukais. Taip pat būdami tarp skirtingo amžiaus vaikučių, jie vienas kitą kopijuoja, mokosi ir taip spartina raidą. Neretai po savaitės vėl susitikusios mamos pasakoja viena kitai, kaip jos vaikas pasižiūrėjęs į kitos mamos atžalą išmoko ropoti, atsistoti ar netgi savarankiškai žengė pirmuosius žingsniukus. Tad drąsiai galiu teigti, kad tokia grupinė veikla ne tik kelia nuotaiką, stiprina fiziškai, tobulina vaiko muzikinius gebėjimus ir ritmiką, padeda užmegzti naujas pažintis, bet yra naudinga ir vaikams.
Jeigu jums nedrąsu, kaip mažylis reaguos į garsiai skambančią muziką bei šokius, noriu jus nuraminti, kad per visą laiką nebuvo tokio kūdikio, kuris treniruotės metu verktų! O vaikučių buvo tikrai daug! Kita vertus, patalpos įrengtos taip, kad vaikučiui pasijautus negerai, nepatogiai, yra atskiras kambarėlis, kuriame jį galima nuraminti, paguosti, pakeisti sauskelnes ar pamaitinti.
Taip pat, norime pakviesti visas mamytes pasidalinti savo patirtimi! O gal yra užsiėmimas, kurį norėtumėte pradėti lankyti, bet nedrįstate, rašykite mums – mes išbandysim! Ir pateiksime išsamų aprašymą. Mielai lauksime jūsų pasiūlymų ir idėjų info@vaikui.lt
Autorė Dovilė Palubinskienė