SAUGIOS PIRMOSIOS MAŽŲJŲ IŠVYKOS. 5 PATARIMAI KELIAUJANTIEMS SU VAIKAIS

Anksčiau ar vėliau kiekviena šeima nusprendžia leistis į ilgesnę kelionę su mažaisiais šeimos nariais. Jiems tai – smagi pramoga ir nauji potyriai, tačiau mes dažniausiai šiek tiek baiminamės dėl vaikučių  saugumo. Visgi, jei nutarėte keliauti kartu su jauniausiomis atžalomis, nerimauti nevertėtų – jei vadovausitės šiais patarimais, kelione liksite patenkinti ir Jūs, ir vaikučiai.

  1. Įsitikinkite, kad transporto priemonė yra saugi ir švari. Pirmiausia turėtumėte būti tikri, kad Jūsų automobilis yra pasiruošęs saugiai kelionei – tik tuomet galėsite ramiai jaustis tiek dėl savęs, tiek dėl mažųjų. Nors atrodo elementaru, tačiau turėtumėte patikrinti tepalus, padangų slėgį bei pasirūpinti degalais – visa tai garantuos, jog kelionė nepasibaigs dar net neprasidėjusi. Po to apžiūrėkite ir automobilio saloną – čia neturėtų likti aštrių ar kitų vaikams pavojingų daiktų, kuriuos jie galėtų lengvai pasiekti.
  2. Pasirūpinkite automobiline kėdute. Tai vienas pagrindinių saugios kelionės akcentų, be kurio būtų sunku įsivaizduoti išvyką su mažaisiais šeimos nariais. Šiuo atveju svarbu pasirūpinti automobilinės kėdutės patogumu – jos pasirenkamos priklausomai nuo vaikučių svorio, tad jei naudojatės tinkamos grupės sėdyne, galite būti tikri, jog mažylis joje jausis komfortiškai. Turėtumėte įsitikinti, kad automobilinės kėdutės dydis ir tipas tiks Jūsų automobiliui, o tuomet – gerai ją pritvirtinti. Dažnai teigiama, jog ne visi tėvai atkreipia dėmesį į šį aspektą, tad pravartu įsitikinti, kad viską atlikote taip, kaip nurodyta instrukcijoje.
  3. Pasiruoškite netikėtumams. Skausmus ar silpnumą jaučiantis mažylis bus irzlesnis, todėl ir Jums bus sunkiau susikoncentruoti į saugų vairavimą, tad turėtumėte papildyti savo vaistinėlę papildomais vaistais. Įvairios pirmosios pagalbos priemonės neužims daug vietos, tačiau prireikus labai prisidės prie kokybiškos visų Jūsų kelionės. Tai ypač pravartu tuomet, jei vaikutis nėra atsparus įvairiems susirgimams.
  4. Užtikrinkite mažylio komfortą. Kelionės metu nusimato saulėta diena? Tuomet turėtumėte pasirūpinti, kad įkyrūs saulės spinduliai neerzintų mažylio, kadangi priešingu atveju jis kur kas daugiau muistysis ir judės. Tokiais atvejais ypač gelbsti langų apsaugos ir užuolaidėlės – šie aksesuarai itin žavingi, tad turėtų patraukti mažųjų dėmesį. Papildomai taip pat galite įsigyti saugos diržų ar galvos paminkštinimus, kurie užtikrins dar didesnį vaikučių komfortą. Automobilinės kėdutės ir autokėdučių priedai gera kaina parduodami Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
  5. Sugalvokite jam veiklos. Logiška, kad mažylis, turėdamas sau įdomios veiklos, bus susikoncentravęs į žaidimą ir neblaškys Jūsų dėmesio. Tai gali būti įdomus žaislų lankas ar kiti vaikų mėgstami užsiėmimai, kuriuos jie dažniausiai žaidžia namuose. Svarbu paminėti, kad užkandžiavimas nėra įtraukianti veikla – tam, kad viskas praeitų sklandžiai, bus reikalinga ir Jūsų priežiūra, tad verčiau reguliariai suplanuoti sustojimus, kurių metu bus galima pailsėti ir pavalgyti. Tikėtina, kad po tokios pauzės mažylis greičiau užmigs ir Jūs kurį laiką galėsite nurimti.

Šiuos patarimus bus pakankamai paprasta pritaikyti praktiškai – prireiks tik kokybiškos automobilinės kėdutės ir šiek tiek sumanumo. Užsiėmęs ir patogiai besijaučiantis mažylis nesukels jokių problemų, tad į tolimesnes keliones galėsite leistis labiau atsipalaidavę. O jų tikriausiai nusimato daugybė – juk norisi, kad vaikučiai galėtų greičiau pažinti pasaulį!

RAŠYTI KOMENTARĄ