FIZINIO LAVINIMO TRENIRUOTĖ SU “STRAKALIUKU”

Šią savaitę Dovilė ir Motiejus lankėsi vaikų sporto centre “Strakaliukas”, kuriame Motiejus turėjo galimybę išbandyti net dvi skirtingo amžiausiaus grupėms skirtas treniruotes: tai treniruotė, skirta mažiesiems ropliukams ir pirmuosius žingsnelius savarankiškai bandantiems žengti žmogučiams bei antroji – jau laisvai vaikštantiems mažyliams.

Kur? Vaikų sporto centras “Strakaliukas”, Savanorių pr. 206, Kaunas

Kada? užsiėmimų laikas skiriasi priklausomai nuo vaiko amžiaus

Veikla? fizinio lavinimo treniruotės vaikams

Trukmė? Apie 45 min.

Kas tas “Strakaliukas”?

Tai studija, kurioje pats didžiausias dėmesys skiriamas mažiausiems žmogeliukams – mūsų vaikams. Užsiėmimų metu mažyliai mokosi taisyklingai atlikti pratimus, stiprina raumenukus, mokosi judėti, šliaužti, ropoti, vaikščioti ir bėgioti. Visos treniruotės yra aktyvios ir skatinančios vaikus judėti, fiziškai sutvirtėti. Visi pratimai yra atliekami pasitelkiant žaidimus, linksmas rungtis. Kiekvieno amžiaus grupės treniruotės vyksta atskirose, uždarose ir specialiai tam pritaikytose patalpose. Užsiėmimų metu nuolatos užduotis koordinuoja ir mamoms patarimus dalina treneriai. “Strakaliukas” yra išskirtinis tuom, kad siūlo užsiėmimus įvairaus amžiaus grupės vaikams, todėl neretai visa vaikučių grupė nuo ropliukų užauga iki tvirtus žingsnelius žengiančių mažylių, o vėliau pereina ir į kitas grupines ar individualias treniruotes.

StrakaliukasPačių mažiausių – “ropliukų” užsiėmimas

Ropoti bandantys ir pirmuosius žingsnelius žingsniuojantys mažyliai kviečiami atvykti į treniruotę, skirtą patiems mažiausiems. Užsiėmimo metu trenerė paruošia salę mažiesiems: iš įvairiausių formų ir aukščio čiužinių sudėliojama trasa, kurią vaikučiai yra skatinami įveikti bent du – tris kartus. Bandant įveikti trasą, mažyliai mokomi lipti ant aukštesnių paviršių, peržengti kliūti, taisyklingai nulipti žemyn, lįsti per tunelį. Visos treniruočių trasoje naudojamos priemonės yra minkštos, todėl tikrai nebaisu, kad mažylis kur nors nugrius ir susižeis! Trenerė pataria, jeigu pirmosios treniruotės metu mažylis nenori išbandyti savęs trasoje, duoti jam šiek tiek laiko, apsiprasti, o padarius bent menkiausią pažangą – skatinti! Vėliau įsibėgėjusio ir įsidrąsinusio mažylio negalėsite sustabdyti! Todėl treniruotė gali pasirodyti aktyvi ne tik pačiam vaikučiui, bet ir jį besivaikančiai ir iš paskos visur sekiojančiai mamai. Treniruotės pabaigoje atliekami keli pratimai ant kamuolių. Mažieji ropliukai mokomi išsilaikyti ir balansuoti ant kamuolių. Treniruotės pabaigoje visi vaikučiai apdovanojami linksmais ir spalvingais lipdukais! Apdovanojimas yra labai svarbi motyvacijos dalis. Ir net jei mažieji dabar šių lipdukų prasmės dar nesupranta, pamatysite, kaip greitai, pradės patys prašytis būti apdovanojami!

Pažengusių ir jau žingsniuojančių mažylių treniruotė

Kadangi ropliukų grupėje Motiejus du ratus įveikė per pirmąsias dešimt minučių, trenerė paskatino mus išbandyti ir žingsniuojančių mažylių grupę, kurio treniruotė yra dar intensyvesnė! Užsiėmimas vėlgi vyksta atskiroje uždaroje ir specialiai įrengtoje salėje. Trenerė taip pat paruošia trasą, tik, atsižvelgiant į mažylių amžių, šiek tiek sudėtingesnę. Užsiėmimo, kuriame dalyvavome metu, vaikučiai buvo suskirstyti po du ir pakviesti sudalyvauti estafetėje. Vienas šalia kito žingsniuojantys (ar jau bėgantys) mažyliai iš pradžių turėjo nuversti pirmąją kliūtį – didelį čiužinį. Tuomet likdavo įveikti likusią trasos dalį – pereiti per netvarkingai sudėtus likusius čiužinius ir taip užbaigti estafetę. Įveikus kelis ratus, mažieji buvo surenkami į būrį ir dainuojant paprastas, linksmas daineles buvo mokomi įvairių pratimų – siūbuoti į šonus, apsisukti ratuku, pritūpti ir panašiai. Nors Motiejus ir buvo fiziškai pasirengęs susidoroti su šiomis užduotimis, tačiau ar treniruotės laikas (labai artimas pietų miegelio metui) ar vyresnių vaikų keliamas triukšmas išgąsdino Motiejų ir treniruotės vis dėlto nebaigėme.

20160511_113910Pagrindinė informacija apie užsiėmimus

Jeigu perskaitę šią informaciją vis dar dvejojate, leistis su savo mažyliu į šią fizinę veiklą, ar ne, kviečiame jus atvykti ir pirmąją treniruotę nemokamai išbandyti patiems. Užsukus į “Strakaliuką” jus pasitiks maloni administratorė, kuri viską parodys, paaiškins bei palydės iki užsiėmimo salės. Šiame centre rasite didelę ir patogią rūbinę su vertingiems daiktams laikyti skirtomis užrakinamomis spintelėmis. Taip pat yra specialiai įrengta zona, kurioje galėsite pamaitinti savo mažylį. Treniruotei reikėtų apsirengti patogiais, judesių nevaržančiais drabužiais, o avalynė nebus reikalinga – sportuojama basomis. Nusprendus užsiėmimus lankyti reguliariai, su jumis bus pasirašyta sutartis.

Norime pakviesti visas mamytes pasidalinti savo patirtimi! O gal yra užsiėmimas, kurį norėtumėte pradėti lankyti, bet nedrįstate, rašykite mums – mes išbandysim! Ir pateiksime išsamų aprašymą. Mielai lauksime jūsų pasiūlymų ir idėjų info@vaikui.lt

Dovilė

RAŠYTI KOMENTARĄ