PIRMIEJI VAIKO BATUKAI

Pirmieji batukai — ne mažiau atsakingas ir žinių reikalaujantis pirkinys nei naujagimio lovytė ar vežimėlis. Kodėl batukai tokie svarbūs? Netinkami gali pakenkti taisyklingam kojyčių vystymuisi, o skaudžias pasekmes įsivaizduoti nesunku… Apie pirmuosius vaiko batukus šiandien mums pasakoja parduotuvės pirmibatai.lt atstovė Dovilė Todorovė.

Pirmieji batukai

Labai ilgai buvo teigiama, jog vaikų kulkšnis yra labai netvirta ir vaikščiojimas basomis gali turėti įtakos plokščiapėdystei. Tačiau vėlesni tyrimai parodė, kad labai standūs ir tvirti batai kūdikiams netinka. Gydytojų ortopedų teigimu, specialios ortopedinės gydomosios avalynės, su supinatoriumi ar itin aukštu užkulniu – nereikia. Pirmieji batukai turi būti kuo lengvesni ir lankstesni, bet turėtų sutvirtintą užkulnę. Reikėtų atkreipti dėmėsį, jog jų padas turėtų būti neslystantis (tai itin svarbu vaiko saugumui)! Idealu, kai batukai kiek įmanoma labiau prilygsta basų kojyčių pojūčiui, todėl vaiko pėdutės raumenys labiau stiprinami ir “mankštinami”.

bPagrindiniai punktai:

 • Pirmieji vaiko batukai turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų, kad kojytės kvėpuotų;
 • tvirtesni ir kiek paaukštintu užkulniu;
 • padas turi būti itin lankstus ir ne kietas;
 • smailus priekis spaudžia pirštukus, todėl geriau rinktis apvalius;
 • jei batukų priekis uždaras, jų vitpadis turėtų būti vienu centimetru ilgesnis nei vaiko pėdutė, nes einant pėdutė šiek tiek pasislenka į priekį. Atkreipkite dėmesį, jei batukai bus per maži ir nepatogūs, mažylis gali pradėti riesti pirštukus, o  dėl to formuosis netaisyklingas pėdutės statymas ir laikysena.

Vaikščiojimas basomis

Jau seniai paneigti mitai, jog vaikščioti po namus basomis – negalima. Tačiau tai ne visada gali būti saugu, mažylis gali paslysti, kryptelėti koją, todėl namuose geriausia naudoti neslystančias kojines, kurios būtent ir apsaugo nuo griuvimų. O jau vaikščiojimui lauke būtina rasti tinkamą avalynę.

melyni-pirmieji-batukai-classic-16-20-cd

Kokius pirmuosius batukus rekomenduoja pirmibatai.lt?

Pirmibatai.lt būtent ir siūlo pirmuosius batukus mažyliams. Čia galima rasti nuo vasarai skirtos avalynės iki šaltąjam metų sezonui skirtų pirmųjų batukų. Mūsų siūloma avalynė būtent tuom ir išsiskiria, jog batukai itin minkšti, lengvi, lankstūs, minkštas supinatorius. Pats didžiausias batukų išskirtinumas, jog jie labai lengvai įaunami, kadangi turi užtrauktuką per visą padą! Tai itin palengvina batukų uždėjimą judriems vaikučiams, o batukai tokio lengvumo, jog prilygsta basų kojyčių pojūčiui. Šiuos pirmuosius batelius jau galima avėti ir mažylius pratinti nuo šešių mėnesių. Tinkamiausi ropojantiems, pradedantiems stotis ir vaikščioti kūdikiams. Taip pat norime pabrėžti, jog batukų kaina labai prieinama 21,99 – 28Eur.

Taip pat batukai gali būti puiki dovana krikštynoms ar vaiko gimimo proga. Šie batukai rekomenduojami net pagal vaikučio amžių, todėl bus paprasta išrinkti tinkamą dydį (https://www.pirmibatai.lt/lt/info/dydziu-lentele.html).

D

3 priežastys, kodėl verta rinktis pirmuosius batukus:

1. Pirmieji batukai vaikams yra labai lengvi ir netoksiški. Viena pora sveria mažiau nei 120 gramų (palyginimui, tai tiek pat kiek varškės pokelis);
2. “Ideliai kvėpuojantys”, nes vaiko pėdutė 2-3 kartus labiau prakaituoja nei suaugusio žmogaus. Todėl rekomenduojame šiuos batukus dėvėti su medvilnine kojine;
3. Pirmieji batukai yra unikalaus dizaino, itin lengva apauti.

Ką dar vertėtų žinoti renkantis batukus?

 • Tvirčiau ant kojyčių laikysis surišami raišteliais batukai nei tie, kurie užsegami lipukais. Pastarieji, vaikučiui einant, šiek tiek atsilaisvina. Žinoma, užsegti juos daug paprasčiau nei kaskart raišioti raištelius. Žodžiu — su lipukais patogiau, su raištukais — tvirčiau.
 • Taupydami tėveliai linkę pirkti batukus, didesnius keliais dydžiais — kad tiktų vaikučiui ir kitąmet. Deja, kojytėms tai nėra labai gerai, nes mažyliui einant kojos per dideliuose batuose slidinėja, koja tvirtai nestovi, vaikas negalės eiti stabiliai  ir patogiai. Nepamirškime ir to, kad visi batukų išlenkimai pritaikyti būtent konkrečiam dydžiui. Geriausia, jei uždaras batukas yra centimetru didesnis nei vaiko kojytė — tada galėsite uždėti ir šiltą storą kojinę. Tokio pat dydžio — taip pat nelabai gerai, vaikutis ries pirštukus, pradės kreivai statyti kojytę, formuosis bloga laikysena.
 • Kaip patikrinti, ar bato dydis tikrai tinka, kai mažylis nepasako, ar jam spaudžia, ar trina, ar viskas gerai? Matuojama taip — vaiko kojytė įkišama į batą ir pastumiama į priekį. Jeigu mamytės pirštas telpa į užkulnį — batukas tinka. Na, o jei bateliuose yra vitpadukai, pakaks juos išimti ir ant jų pastatyti vaiko kojytes — iš kart suprasite, ar dydis tinkamas, ar ne.
 • Beje, pirmuosius batukus geriau įsigyti ne tuomet, kai mažylis pradeda savarankiškai žingsniuoti, bet gerokai anksčiau — maždaug pusės metukų kūdikiui, ir ne vien dėl to, kad kojytės nesušaltų — tegul vaikutis apsipranta su batukais — gal tuomet nekils protestų, kai jau žingsniuojančią atžalą norėsite apauti.

Pirmieji batukai mergaitėms: https://www.pirmibatai.lt/lt/batai-mergaitems/pirmieji-batukai-mergaitems/

Pirmieji batukai berniukamshttps://www.pirmibatai.lt/lt/batai-berniukams/pirmieji-batukai-berniukams/

Visą batų paisrinkimą rasite čia: https://www.pirmibatai.lt/lt/

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/pirmibatai.lt/

2 Komentarai

 • Agne

  Mes pirkom pirmuosius Gucio batukus, kaip ir nuotraukoje 🙂

  14 lapkričio, 2015 at 17:47
 • Nanko

  Mano sunaus buvo sie pirmieji batukai, tiesiog nerealus. Vaikas nenoredavo nusiauti, lengvi ir puikiai atlaike.

  25 rugpjūčio, 2018 at 6:31

RAŠYTI KOMENTARĄ