7 PATARIMAI, KURIE PADĖS TINKAMAI IŠSIRINKTI AUTOKĖDUTĘ VAIKUI

Nusprendėte įsigyti autokėdutę vaikui, tačiau nežinote, kaip teisingai pasirinkti? Ką tėvai privalo žinoti apie vaiko autokėdutes?  Ar žinote, kad tinkamas vaiko automobilinės kėdutės naudojimas gali sumažinti kūdikių mirtingumą nelaimingo atsitikimo metu net 70 %, o vaikų nuo 1 iki 4 metų – 54 %. Šiuos duomenis oficialiai skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Šiandien norime Jums pateikti septynis patarimus, kurie padės tinkamai išsirinkti automobilinę kėdutę Jūsų vaikui.

1. Atkreipkite dėmesį į vaiko svorį

Daugelis tėvų, rinkdamiesi autokėdutę, vadovaujasi tik vaiko amžiumi, tačiau tai yra neteisinga. Norėdami teisingai pasirinkti norimą modelį, turite žinoti vaiko svorį bei ūgį, todėl prieš išvykstant į parduotuvę rekomenduojame pasiruošti ir atlikti visus būtinus matavimus. Atsižvelgiant į vaiko svorį ir amžių, automobilių sėdynės skirstomos į kelias pagrindines grupes. Kiekviena grupė atsižvelgia į amžiaus kategorijos ypatumus, leidžiančius užtikrinti kuo didesnį mažojo keleivio saugumą.

2. Prieš pirkdami, būtinai turite pasimatuoti kėdutę

Automobilinės kėdutės vaikams turi būti tinkamo dydžio, todėl norint ją įsigyti turite būtinai važiuoti į parduotuvę su vaiku. Atlikite nedidelį „bandomąjį važiavimą“ – pasodinkite savo mažylį į kėdę ant specialio demonstracijos stendo ir pažiūrėkite, ar patogu. Taip pat patariame „išbandyti“ laikymo įtaisą automobilyje, kuriame ketinate naudoti kėdutę.

3. Atkreipkite dėmesį į diržus!

Kokybiški diržai garantuoja patogią kelionę ir saugumą. Ypač svarbu patikrinti, ar fiksatoriai yra tarpkojo srityje, tam, kad jie netrūktų. Užraktas, jungiantis visus diržus, turi turėti ploną ir pakankamai elastingą audinio pamušalą. Pageidautina turėti užraktą tam, kad vaikas negalėtų atrakinti užrakto vairuojant.

4. Ieškokite specialaus ženkliuko

Norite įsigyti tikrai aukštos kokybės automobilinę kėdutę? Patikrinkite, ar ant jo yra ECE R44 03 arba 04 ženklelis, o jo buvimas rodo, kad gaminys atitiko visus patikrinimus ir visiškai atitinka Europos saugos standartus.

Labai dažnai išgirsite iš pardavėjų ir gamintojų apie šį standartą, bet ką tai reiškia? ECE R44.03 yra saugos standartas, išsamus taisyklių rinkinys, apimantis autokėdučių konstrukciją ir visas technines charakteristikas. Autokėdutės turi išlaikyti bandymus, įrodančius atitiktį standartui, prieš atkeliaujant į parduotuves. Reguliariai peržiūrimi autokėdučių saugos standartai, nes labai greitai keičiasi automobiliai ir su jais susiję dalykai.

5. Pasirūpinkite apsauga iš šono

Geroje autokėdėje turi būti įrengta šoninė apsauga galvai, kaklui ir pečiams. Šoninė apsauga apsaugo nuo sunkių sužeidimų bei traumų.

6. Pirkite autokėdutes specializuotoje parduotuvėje

Patartina automobilinę kėdutę įsigyti specialioje parduotuvėje. Pirma, sulauksite saugumo ekspertų pagalbos dėl pasirinkimo. Antra, galite pamatyti visus reikiamus kokybės sertifikatus. Ir, trečia, visada yra demonstracijos stendas, skirtas matavimuisi.

7. Patikimas rėmas

Avarijos atveju autokėdutės patirs didžiulę apkrovą, todėl labai svarbu, kad jų rėmas būtų patvarus. Metaliniai rėmai yra laikomi patikimiausiais, tačiau jie žymiai padidina kėdutės svorį. Jei perkate plastikinio rėmo automobilinę kėdutę, įsitikinkite, kad plastikas yra ne iš perdirbtos žaliavos.

Pabaigai…

Taigi prieš perkant automobilinę kėdutę, turite atsižvelgti į savo vaiko amžiaus ir svorio kategoriją, nes tik taip užtikrinsite saugią kelionę. Taip pat neišvengiama prieš įsigyjant autokėdutę ją “pasimatuoti”, patikrinti saugos diržus bei įsitikinti, jog būsimas pirkinys atitinka įvairius tarptautinius standartus. Autokėdutę rekomenduojama pirkti specialioje parduotuvėje. Jei norite autokėdutę įsigyti pigiau, apsilankykite pigu.lt interneto parduotuvėje.

RAŠYTI KOMENTARĄ