Picture1

KASDIENĖ BURNOS PRIEŽIŪRA IR BALTA ŠYPSENA

Balta šypsena ir tvarkingi dantys – ypač žavingas „aksesuaras“, suteikiantis pasitikėjimo savimi ir drąsos plačiai šypsotis. Turbūt ne naujiena ir tai, kad balta šypsena nebūtinai yra tik tinkamos dantų priežiūros rezultatas – emalio spalva yra genetiškai nulemta savybė. Vis dėlto, dantų priežiūra yra būtina bet kokiu atveju, nes tai padeda turėti gražią šypseną ir išvengti dantų ligų. Pasitikrinkite, ką žinote apie teisingą burnos higieną ir dantų balinimo galimybes.

Kaip palaikyti tinkamą burnos higieną?

Nuo mažens girdėjome, jog dantis būtina valyti dukart per dieną – ryte ir vakare. Nors tai tiesa, šios taisyklės dažnai nepakanka visapusiškai dantų priežiūrai. Norint turėti sveikus dantis, juos reikia valyti kruopščiai ir teisingai, kad pašalintumėte ne tik paviršiuje susikaupusias apnašas, bet ir tarpdančiuose užsilikusius maisto likučius. Net ir pats geriausias dantų šepetėlis negali pasiekti tam tikrų dantų vietų bei pasirūpinti tinkama tarpdančių švara – tam reikalingas tarpdančių siūlas arba tarpdančių šepetėlis, kurio dydį turėtų paskirti jūsų odontologas. Sunkiai pasiekiamiems dantims turėkite vieno danties šepetėlį, jis pasižymi gerokai mažesne galvute, kuria galima tikslingiau valyti visą danties paviršių. Šiuo metu taip pat galite įsigyti nedidelių ir namų sąlygomis naudojamų irigatorių, kurie dėl stiprios vandens srovės ypač gerai valo tarpdančius ir stimuliuoja dantenų kraujotaką. Ilgą laiką ši priemonė dėl savo dydžio buvo naudojama tik odontologijos kabinetuose, tačiau šiandien galima rasti net kelionėms tinkamų irigatorių, kurie veikia tuo pačiu principu ir yra puiki finvesticija į burnos sveikatą.

Rinkdamiesi dantų pastą, pirmiausia ieškokite tų, kurios yra patvirtintos ir rekomenduojamos dantų  odontologų asociacijos. Dantų pastos sudėtyje taip pat turi būti fluorido, kuris stiprina dantis. Jei siekiate baltesnio dantų atspalvio, ieškokite balinamosios, tokios kaip Opalescence pasta, kuri ne tik šalina dantų pigmentaciją, bet ir sudėtyje turi fluorido. Bet kokiu atveju, dantis rekomenduojama valyti praėjus pusvalandžiui po maisto, būtent tuomet seilės neutralizuoja burnoje susidariusią rūgštinę terpę, kuri susidaro maisto virškinimo metu. Jeigu manote, kad vizitas pas odontologą yra būtinas tik suskaudus dantį, smarkiai klystate – profilaktiškai rekomenduojama lankytis pas odontologą bent kas pusę metų, apžiūros metu gydytojas įvertins jūsų dantų būklę ir užkirs kelią galimiems skausmams ir ligoms, o senas plombas pakoreguos ar pakeis naujomis.

Baltesnė šypsena namų sąlygomis

Sveiki dantys – nebūtinai nepriekaištingai balti dantys. Norėdami išlaikyti dantis baltus, turime atsakingai rinktis maistą ir gėrimus bei laikytis tinkamos burnos priežiūros, o kartas nuo karto ir pasinaudoti dantų balinimo priemonėmis. Dantų balinimas šiandien yra prieinamas ir namų sąlygomis, o priemonių pasirinkimas varijuoja nuo balinamųjų pastų ir gelių iki dantų balinimo juostelių ar kapų. Šias priemones visuomet vertėtų rinktis pasitarus su odontologu, ypač jeigu turite jautrius dantis arba sergate dantų ligomis. Patikrintos ir profesionalios balinamosios priemonės pašalins dantų pigmentaciją, apnašas ir pašviesins dantų emalį. Stipresnes dantų balinimo priemones rekomenduojama naudoti rečiau, kadangi tai gali pažeisti emalį ir paskatinti dantų jautrumą – ši taisyklė, beje, galioja ir profesionalioms balinimo procedūroms.

Verta prisiminti, jog sveiki dantys priklauso nuo mūsų burnos priežiūros rutinos ir valgymo įpročių, tad nepatingėkite skirti laiko visapusiškam dantų valymui, atsakingai rinkitės maistą, venkite ypač saldžių ir spalvotų gėrimų bei maisto produktų, taip pat bent kartą metuose apsilankykite pas odontologą, kuris atliks profesionalią burnos higienos procedūrą.

RAŠYTI KOMENTARĄ