LANKOMĖS ZUIKIO PUIKIO MOKYKLĖLĖJE

Ir toliau bandom aplankyti kuo įvairesnius Kauno miesto užsiėmimus skirtus leisti laiką su mažaisiais. “Zuikio Puikio mokyklėlė” greičiausiai yra pati seniausia mažylių udgymo įstaiga Kaune, skaičiuojanti jau 25-tus gyvavimo metus. Į šios mokyklėlės kartą per savaitę vykstančius užsiėmimus yra kviečiami vaikučiai nuo vienerių metų amžiaus. Pamokos yra orientuotos į ritmiką, judesį, muziką. “Zuikio Puikio mokyklėlė” yra įsikūrusi Kauno Žaliakalnio progimnazijos patalpose. Nedidelės, bet jaukios patalpos, kuriose pilna pliušinių žaisliukų, spalvingų pagalvėlių ir nedidelių kėdučių, liudija, kad šiose pamokose yra labai laukiami mūsų mažyliai pabiručiai.

20160412_105402Kaip vyksta pamoka?

Visų pirma, mokyklėlės talismanas pliušinis zuikutis, kurį mokytoja užsideda sau ant rankos, pasveikina atskirai kiekvieną vaiką ir jo mamą. Pamokos metu yra pasitelkiamos įvairios priemonės, kuriomis atliekamos melodingos ir linksmos dainelės, judama šokio žingsneliu. Mažiesiems vaikučiams labai patinka įvairūs pasupimai, pamėtymai, pakutenimai, bučinukai, todėl jų tikrai pilna visose dainelėse. Pavyzdžiui, skirtingu tempu sukant skarelę yra dainuojama visiems labai gerai žinoma dainelė “viru viru košę”. Ta pačia skarele ją paslepiant ir netikėtai vėl parodant, vaikas yra žaidinamas, mokomas suprasti, kad daiktai, pasitraukę iš vaiko matymo zonos, niekur nedingsta. Taip pat mušant medines lazdeles, vaikučiai mokomi ritmikos, yra skatinami išgirstą ritmą atkartoti arba jį užbaigti. Muzikos pamokėlėje taip pat yra visiems gerai pažįstamų nedidelių plastikinių apskritimų, su kuriais žaidžiant dainuojamos dainelės, o kartu jas atliekant, vaizduojama ir tam tikra istorija, pavyzdžiui, atliekant dainelę, pasakojančią apie upelyje plaukiančias žuvytes, rodome vaikui, kaip tos žuvytės plaukia ir taško vandenį. Kaip jau minėjau, grojant muzikai, mamos su mažyliais šokio žingsneliu juda ratu. Todėl patarimas mamoms, norinčioms atvesti savo atžalą lankyti šį būrelį – palaukite, kol mažylis pradės vaikščioti savarankiškai. Kadangi Motiejus savarankiškai dar nevaikščiojo, visus šokius man teko jį laikyti ant rankų, todėl nesijaučiau tokiu būdu mokanti jį ką nors naujo ar įdomaus. Kaip pabrėžia pati mokytoja, vaikučiai yra mokomi savarankiškumo – patys pasiimti darbo priemones, o jomis pasinaudojus – atnešti jas mokytojai atgal. Artėjant prie pamokos pabaigos, labai simboliškai vaikučiai susodinami ant mažyčių kėdžių, sūpuojami ir jiems dainuojama lopšinė “aaa, pupa”. Na, o pamokos pabaigoje vėlgi pliušinis zuikutis paglosto kiekvieno mokinio veiduką ir atsisveikina.

Užsiėmimų privalumai ir trūkumai

Kiek mudviem su Motiejumi yra tekę lankytis užsiėmimų, visur buvo dainuojama be muzikos arba su įrašu. Vienintelėje “Zuikio Puikio mokyklėlėje” kai kuriuos kūrinius mokytoja atliko grodama pianinu. Nežinau, ar tai galima pavadinti pamokėlės trūkumu, tačiau susirinkusiems vyresnio amžiaus vaikams išsėdėti ramiai 45 minutes kartais būdavo tikras iššūkis. O nuo vieno visur bėgiojančio, triukšmaujančio vaiko, neretai “užsikrėsdavo” ir kiti. Tačiau ateityje mokytoja žadėjo išdykėliams pasiūlyti aktyvesnių užsiėmimų, kuriuose jie galėtų išlieti savo energiją.

Kam skirti užsiėmimai?

“Zuikio Puikio mokyklėlės” pamokos tinka tėvams, kurie nori lavinti savo mažylių muzikinius gebėjimus, mokyti ritmikos arba tiesiog nori patys išmokti smagių, nesudėtingų dainelių ir eilėraštukų, kuriuos ateityje galės pritaikyti savo ir mažylio žaidimuose.

Kitus aplankytus būrelius rasite čia: LAISVALAIKIS SU KŪDIKIU!

Dovilė Palubinskienė

RAŠYTI KOMENTARĄ