JOGA MAMAI IR VAIKUI

Dovilė ir Motiejus ir toliau svečiuojasi Kauno būreliuose ir šiandien nori, mielos mamos, jus pakviesti pasimankštinti! Joga kai kuriems gali pasirodyti pernelyg nuobodi, rutininė ir statiška mankšta, tačiau jos metu intensyviai dirbama su giluminiais raumenimis, kuriuos ypač svarbu stiprinti neseniai gimdžiusioms moterims. Jeigu taisyklingai atliksite visus pratimus, pamatysite, kad ši sporto šaka tikrai nėra iš lengvųjų. Ji reikalauja ištvermės, lavina lankstumą, o kartu ir praskaidrina mintis! 

Pažintis su joga

Mano pažintis su joga prasidėjo dar nėštumo metu, kai gydytojai uždraudus sportuoti bendrajame baseine, nutariau imtis kitokios veiklos. Prisipažinsiu, joga nebuvo mano mėgstamas užsiėmimas, tačiau nėščiosioms didelio pasirinkimo nėra, tad nutariau pabandyti. Ir tikrai nesigailėjau! Draugystė su joga tęsiasi ir iki dabar. Tai tikrai nėra “lengvi, jėgos nereikalaujantys pratimėliai”. Neretai jau kitą dieną galima pajausti malonų raumenų skausmą silpniausiose ir mažiausiai treniruotose kūno vietose. Tiesa, auginant Motiejų, ne dažnai pavyksta ištrūkti pasimėgauti joga, todėl sužinojusi, kad “Vėjų fėjoje” į užsiėmimus galima atvykti su mažaisiais, labai apsidžiaugiau ir nekantraudama patraukiau į senamiestį.

Apie mamų ir mažylių mankštas

Pasiteiravau trenerės Minjos Katinienės, kokia jos nuomonė apie veiklą kartu su mažyliu: ar ištrūkimas iš savos erdvės gali pakenkti mažyliui, ar yra naudingas. “Žinoma, kad naudingas! Juk vaikui yra gerai ten, kur yra mama,- savo nuomone dalinosi pašnekovė. -Ir kuo anksčiau pradėsite, tuo bus tik geriau. Pamenu pas mus atėjusią dviejų metų berniuko mamą. Tai buvo pirma jos veikla kartu su mažyliu už namų ribų. Praėjo greičiausiai kelios treniruotės, kol mažylis apskritai leido mamai atsigulti ant kilimėlio ir pabandyti sportuoti. Jam tai buvo labai neįprasta, kad mama guli ant žemės, erdvės, kur paprastai žaidžia tik jis”. Minja taip pat dalinosi savo asmenine patirtimi: “namuose nuolatos sportuodavau su savo mažamečiais vaikais. Tokiu būdu mano mergytė būdama vos trejų metų pradėjo pati inicijuoti mankštas sakydama “mama, dabar aš tau rodysiu, ką daryti, o tu kartok iš paskos”, aš netgi pradėjau rengti jogos pasirodymus kartu su savo mažyle”.

Aplinka

Nedidelė, bet jauki “Vėjų fėjos” studija įsikūrusi Kauno miesto širdyje – senamiestyje. Vienu metu užsiėmime gali sportuoti iki dešimties mamyčių su mažyliais. Studijoje yra paruošti kilimėliai (tad neštis savo nereikės), yra paklotukai, ant kurių galėsite pasodinti ar paguldyti vaikučius. Mažieji “ropliukai” ar jau vaikštantys ekspeditoriai taip pat ras ką veikti: smulkiąją motoriką galės lavinti čiupinėdami kilimėlį su pačiomis įvairiausiomis sagomis, galės smagiai žaisti su spalvotais plastikiniais kamuoliukais, o taip pat pasiremdami į didelius žaislinius kūbus mokysis atsistoti ir apsidairyti.

Treniruotės eiga

Jogos užsiėmimas vyksta vieną valandą. Apie 45 min. yra atliekami įvairūs pratimai. Mano nuomone, šiuos užsiėmimus gali lankyti ir pradedančios ar iki šiol nieko bendro su joga neturėjusios mamytės. Pratimai nėra sudėtingi, tempas tikrai ne per greitas, tad puikiai susigaudysite. Nors joga iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtingas sportas, bet norint pasiekti norimo efekto ar nesusižaloti, būtina pratimus atlikti taisyklingai. Todėl norėdamos įsitikinti, kad viską darote būtent taip, kaip reikia – klauskite. Kitu atveju, norimo rezultato tikrai nepasieksite. Užsiėmimų pabaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikučiams. Kiekvieną kartą jiems sugalvojamos naujos įdomios veiklos. Kai lankėmės mes, Motiejui buvo pasiūlyta lįsti per ilgą brezentinį tunelį. Nors iš pradžių sūnelis jautėsi nedrąsiai, tačiau vėliau – jo nėjo sulaikyti! Taip pat mamytės atlieka ir keletą pratimų su mažyliais, kurių metu jiems dainuojamos nesudėtingos, melodingos dainelės. Atliekami pratimai vaikams su kamuoliu, parodomi keletas nesudėtingų lankstumui lavinti skirtų pratimų. Mažyliai yra kviečiami įveikti kliūčių ruožus, kurie sudaryti iš pagalvių, medinių suolelių ar kitokių priemonių. Mokytoja nuolat akcentuoja gamtos pažinimo svarbą vaikučiams ir siūlo rudens gerybes, tokias kaip kaštonai, kankorėžiai, riešutai, akmenėliai, neštis į namus ir leisti su jais mažyliui žaisti. Taip pat trenerė ragina mamas būti originaliomis ir pavyzdžiui, naudojantis šiomis gamtoje randamomis priemonėmis, atlikti lengvą masažą, pakutenti padukus ir pan.

Treniruotės trūkumai

Mano asmenine nuomone, treniruotę pagyvintų bei mažyliams taip pat turėtų patikti rami, melancholiška muzika. Kitas minusas, su kuriuo susidursite norėdamos lankyti bet kokią veiklą senamiestyje, tai mokamas automobilių parkavimas. Nepaisant mano aukščiau aprašytų minusų, aš labai raginu mamas pabandyti susipažinti su jogos teikiama nauda ir malonumais, o savo pažintį rekomenduoju pradėti kartu su savo mažyliu “Vėjų fėjoje”, kur jus sutiks tikrai nuoširdi, paprasta, bendrauti linkusi trijų vaikučių mama.

Norime pakviesti visas mamytes pasidalinti savo patirtimi! O gal yra užsiėmimas, kurį norėtumėte pradėti lankyti, bet nedrįstate, rašykite mums – mes išbandysim! Ir pateiksime išsamų aprašymą. Mielai lauksime jūsų pasiūlymų ir idėjų info@vaikui.lt

Puslapiai: 1 2

1 Komentaras

  • Monika

    Sveiki, ar jus Vilniuje vedat užsiėmimus?

    12 liepos, 2022 at 15:04

RAŠYTI KOMENTARĄ