1332476_wallpaper1

KO NEGALIMA VALGYTI MAITINANČIOMS MAMOMS?

10 NE

Šokoladas ir kakava

Mitas, kad kakava skatina pieno gamybą, todėl jos pagimdžiusioms mamytėms reikia valgyti kuo daugiau. Kakava ir šokoladas ne tik tukina, bet ir gali sukelti alergiją. Be to, valgydamos daug saldumynų, nebenorėsite valgyti kitokio maisto — o jis taip pat reikalingas kūdikiui, kad gautų kitų, jam būtinų maisto medžiagų.

Riešutai

Ką tik pagimdžiusioms mamytėms riešutų reikėtų vengti, nes jie gali sukelti alergiją mažyliui. Ypač stiprias alergines reakcijas sukelia žemės riešutai. Be to, riešutai labai kaloringi ir tukina.

Pienas

Karvės pienas yra labiausiai paplitęs alergenas, galintis neigiamai paveikti kūdikio organizmą. Svarbiausi alergenai yra beta laktoglobulinas ir kazeinas. Kazeinas išlieka nesuskilęs net ir virinant pieną. Mamytėms patariama vengti ne tik karvės pieno, bet ir iš karvės pieno pagamintų produktų.

Jūrų gėrybės

Valgydamos žuvį, būkite atsargios — nors žuvį valgyti sveika, kai kuriems kūdikiams ji gali sukelti alergiją. Ypač patariama vengti jūrų gėrybių — tai naujas ir neįprastas kūdikiui maistas, be to, gali sukelti alergiją.

Kai kurie vaisiai

Ką tik pagimdžiusioms mamytėms nepatariama valgyti pilvą pučiančių vaisių ir uogų — vynuogių, obuolių, slyvų, kriaušių. Reikėtų vengti citrusinių vaisių, braškių, žemuogių — tai gali sukelti alergiją.

Ankštinės daržovės

Iš daržovių mamytėms reikėtų vengti visų ankštinių daržovių — pupelių, pupų, žirnių, lęšių ir kt. Šios daržovės sukelia meteorizmą — pilvo pūtimą dėl žarnyne susikaupusių dujų.

Alaus mielės

Mitas, kad maitinančioms mamytėms reikia valgyti daug alaus mielių. Nors alaus mielės — puikus B grupės vitaminų, mineralų ir organizmui naudingų baltymų šaltinis, vis dėlto jų reikėtų nepadauginti ir šiuo produktu nepiktnaudžiauti.

Rūkyti mėsos gaminiai

Maitinančioms krūtimi mamytėms reikėtų vengti rūkytų, aštrių mėsos gaminių. Jie ne tik nenaudingi, o veikiau priešingai — kūdikiui iki vienerių metų apskritai geriau maisto negardinti druska, nebekalbant apie kitus prieskonius. Rūkyti gaminiai sunkiai virškinami, be to, dirgina skonio receptorius, nuo jų pakinta pieno skonis.

Kepinta duona

Suprantame, kaip kartais norisi ko nors aštresnio, pavyzdžiui, kepintos duonos su česnaku, tačiau piktnaudžiaudamos šiais ir panašiais skanėstais rizikuojate aštriais prieskoniais ar česnaku „pagardinti” ir pieną.

Nerimas ir stresas

Sudirgusi, pikta, nepailsėjusi, namų ruošos darbų išvarginta jaunoji mamytė praranda ne tik savo žavesį — ji dar rizikuoja netekti ir pieno. Labai dažnai mamytės, nuolat nerimaudamos ir susirūpinusios, ar joms užteks pieno, gali sau pakenkti — pieno iš tiesų gali sumažėti. Tad atsipalaiduokite ir nusiraminkite!

Puslapiai: 1 2

3 Komentarai

 • Jurgita

  Kažkoks pats sau prieštaraujantis straipsnis. Jeigu norite valgykite, bet viskas yra negerai. Tai ką valgyti?

  birželio 25, 2017 at 17:16
 • Joana

  Sveiki esu mama maitinu pati 5men sunu ar galeciau vartoti Detoxic?

  rugpjūčio 13, 2017 at 8:46
 • Shiny

  Na nežinau, keistas kažkoks straipsnis. Kokiais šaltiniais ar moksliniais tyrimais grindžiama čia viskas? Nes pienas gaminasi iš mūsų kraujo tai kaip gali mūsų suvalgytos pvz džiovintos slyvos veikt vaiko virškinimą??

  birželio 21, 2020 at 21:17

RAŠYTI KOMENTARĄ