6 DALYKAI, KURIUOS TURI ŽINOTI KIEKVIENA BŪSIMA MAMYTĖ

Motinystė yra kelionė su pakilimais ir nuosmukiais. Kiekviena išgyvenate bemiegių naktų ir kartais pabudusios esate įsitikinusios, jog daugiau negalite išgyventi nei minutės… GALITE! Tiesiog reikia nuolat kartoti, jog tai labai greitai praeis… Privalote mėgautis kiekviena akimirka, nes jos tikrai taip greitai praeis, o kūdikėlis taip greitai užaugs… Atrinkome šešis svarbiausius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekviena būsima ar naujai tapusi mamytė.

1. Visi nuogąstavimai ir ašaros yra visiškai normalu.
Motinystė yra ne tik džiaugsmas, bet ir didelis darbas! Tos pirmosios dienos namuose grįžus iš ligoninės gali būti bauginančios. Tai laikas, pasitikėti savo jėgomis – kad jūsų vidinis balsas yra jūsų “motinos instinktas”. Tai padės jums, nuo baimės ir abejonių. Jums tereikia pasitikėti.

2. Maitinimas krūtimi yra ne tik malonumas, bet ir darbas.
Daugelis mano, jog maitinti krūtimi yra labai paprasta, bet visgi tai gali būti labai sunku. Tai užima daug laiko ir gali sukelti nemažai diskomforto, jei mažylis nemoka apžioti krūties ir žįsti. Tačiau daug dirbant, padedant mažyliui ir praktikuojantis, viskas yra įmanoma ir pasiekiama. Apkabinkite savo mažylį, prisiglauskite prie krūtinės ir mėgaukitės tuo neapsakomu ryšiu.

3. Stebėti kūdikio elgesį.
Per pirmąją savaitę, jūs pastebėsite, jūsų kūdikio skirtingą elgesį ir verkimo tonus. Atkreipkite ypatingą dėmesį į šiuos skirtingus ženklus ir stenkitės išsiaiškinti, ką jūsų kūdikis bando “pasakyti”.

4. Priimkite kitų pagalbą.
Nebijokite prašyti pagalbos! Jei kas nors nori jums padėti, tegul. Leiskite sutvarkyti namus, pagaminti pietus ar vakarienę, o jūs tuo tarpu galite prigulti,  pasilepinti vonia, atsipalaiduoti ir pailsėti. Maloningai priimkite visą pagalbą, nes artimieji tikrai žino ir supranta, jog motinystė atima ir daug jėgų.

5. Nepamirškite skirti laiko savo partneriui.
Dabar kiekvieną dieną, kiekvieną sekundę jūsų naujas džiaugsmas yra naujas šeimos narys kūdikis, taigi dabar taip paprasta pamiršti savo gyvenimą iki susilaukiant jo ir atitolinti santykius su savo vyru… Taip gali ištikti ir santykių “krizė”. Nepadarykite klaidos! Jūsų tikslas dabar statyti naują gyvenimą ne tik dėl kūdikio, bet kurti jį kartu su savo vyru. Vyras privalo būti tokia pati šio naujo gyvenimo dalis.  Skirkite laiko jam ir lygiai taip pat mėgaukitės naujomis akimirkomis visi kartu.

6. Nepamirškite laiko sau.
Labai svarbu, kad kiekvieną dieną skirtumėte bent kažkiek laiko sau. Juk kasdien jums reikia nusiprausti po dušu ar pasilepinti vonia, pavalgyti sočiai ir sveikai. Bent kas antrą dieną išeikite iš namų, kad ir tiesiog pasivaikščioti į lauką. Aplinkos pakeitimas daro stebuklus, taip išvengsite “pogimdyvinės” depresijos, būsite žvalesnė ir geros nuotaikos.

RAŠYTI KOMENTARĄ