VERSLI MAMA: “VILLOECO” – MOTINYSTĖ ĮKVĖPĖ DOMĖTIS NATŪRALIA KOSMETIKA BEI ĮKURTI SAVO PARDUOTUVĘ

Vis daugiau mamų atranda aromaterapiją ir pradeda domėtis natūralia kosmetika, taip nutiko ir Rimai. Dar planuojant nėštumą, Rima pradėjo domėtis natūraliomis odos priežiūros priemonėmis, naturalia kosmetika, reguliuoti mitybą. Visko prisiskaičiusi, vieną dieną išmetė savo naudojamą kosmetiką, išėjo iš gerai apmokamo darbo, nėrė į aromaterapijos lobynus ir atidarė savo elektroninę parduotuvę – Villoeco.

fotKaip kilo idėja pradėti domėtis natūralia kosmetika, aromaterapija? Ar šio verslo pradžia susijusi su motinyste? Kiek ji įkvėpė imtis kažko naujo?

Sakoma, kad visos geriausios gyvenimo idėjos gimsta nėštumo laikotarpiu. Dar planuojant pastoti pradėjau domėtis natūraliomis odos priežiūros priemonėmis, naturalia kosmetika, reguliuoti mitybą. Visko prisiskaičiusi, vieną dieną peržiūrėjau savo naudojamą kosmetiką ir viską išmečiau. Niekada nebuvau iš tų moterų, kuri naudotų daugiau kosmetikos nei pati sveria (šypsosi), bet vistiek buvo ko atsikratyti (šypsosi). Vėliau sekė aromaterapija. Pradėjau daug domėtis ja ir būtent aromaterapijoje atradau didelę nišą, kurioje galėjau daug mokytis ir tobulėti. Pabendravusi su draugais, supratau, kad žmonės tokias priemones renkasi iš inercijos, nieko nežinodami apie kokybę, laikymo sąlygas ar galimus naudojimo pavojus. Taip ir kilo idėja studijuoti aromaterapiją ir tuo pačiu atidaryti internetinę parduotuvę. Išėjau iš gerai apmokamo darbo, pailsėjau Kretoje ir ėmiausi verslo idėjos.

Papasakokite mūsų skaitytojams, kas yra aromaterapija? Ir kuo jinai naudinga?

Šiuo metu studijuoju aromaterapiją Aromahead institute JAV bakalauro laipsniui įgyti. Atrodo, jau tiek daug žinau, bet mokytis liko dar labai daug. Toliau seks aukštesnės aromaterapijos pakopos, kai galėsiu ne tik kurti savo produktus, bet ir vesti savo mokymus.

Aromaterapija – tai viena iš alternatyviosios medicinos būdų, kai ekstraktų, išgautų iš augalų, pagalba kuriamas balansas, harmonija žmogaus kūne ir sieloje. Aromaterapijos šaknys – senovės Indijoje, kur ir dabar aurjevedos mokymai remiasi kvapų magija. O ir vakarų pasaulyje aromaterapija jau plačiai paplito. Vieni ją priima kaip gydymą, kiti – kaip malonių kvapų pasaulį.

22008427_307254146407629_4229541354478985795_n

Papasakokite plačiau, ką pardavinėjate Villoeco parduotuvėje, kokį pasirinkimą klientas gali rasti pas jus? 

Mes dirbame su trimis prekių ženklais ir imame prekes tiesiogiai is gamintojų. Tai bene aukščiausius pasaulyje kokybės standartus turinčios Prancūzijos distilerijos “Florihana” eteriniai aliejai ir hidrolatai, tik bičių vaško ir augalinių aliejų pagrindu sukurtos odos priežiūros priemonės is Kretos (Graikija) “Evergetikon” bei lietuviškoji “Uoga Uoga” – natūrali mineralinė kosmetika. Taigi neskaitant didelio eterinių aliejų pasirinkimo, mūsų parduotuvėje galima įsigyti natūralių veido, rankų kremų, serumų, kūno aliejų, dezodorantų, lūpų balzamų, rinkinių vyrams: yra priemonių tiek barzdotiems, tiek balzamo po skutimosi (šypsosi). Taip pat turime labai populiaraus vaikiško kremuko, skirto ir žindančiai mamai bei aliejaus mūsų mažyliams. “Evergetikon” turi liniją plaukų priežiūrai, kurioje cheminių priemaišų yra tik minimumas. Na, o mūsų lietuviškoji “Uoga Uoga” su savo aukštos kokybės mineraline kosmetika pranoksta net visko mačiusius užsienio klienčių lūkesčius – turime tikrai nuostabią kosmetikos liniją čia, Lietuvoje, tad nereikia toli žvalgytis.

Kokia veikla užsiėmėte iki tol? 

Lietuvoje dirbau administracinį darbą pardavimų, marketingo sferoje, dar paauglysteje daugiau mažiau sukausi tėvų versle.

2nPasigirkite savo pasiekimais, pvz. nuo ko pradėjote ir kur esate dabar?

Pradėjau nuo žinių kaupimo, o dabar galiu jau drąsiai patarti kitiems. Manau, tai yra didžiausias pasiekimas. Verslas įsisiūbuoja, bet viskam reikia laiko. Pradedu tiek Švedijos, tiek Lietuvos rinkoje su visiškai žmonėms nepažįstamais produktais – reikia užsitarnauti klientų pasitikėjimą (šypsosi).

Gyvenate Švedijoje, papasakokite apie verslo steigimo subtilybes ten? Ar Švedija palankesnė šalis kurti savo verslą? Kokia jūsų nuomonė ir patirtis? 

Na, įmonė buvo įsteigta per parą, vardas įregistruotas per 2 mėnesius. Manau, kad verslo galimybės yra labiau supaprastintos čia. Dabar opiausia problema – pašto išlaidos į užsienį, tikrai labai brangu. Dalį moka klientas, dalį dengiame mes patys. Tačiau tik užsiminus mūsų pašto tarnybai apie šitą situaciją, ruošiamas konkrečiai mūsų įmonei komercinis pasiūlymas. Taigi, viskas yra sutvarkoma, tereikia eiti į priekį (šypsosi).

Kuriant savo verslą visada iškyla daug klausimų – kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi? 

Visų pirma, tai pasirinkti gamintojus, kurių produktais pasitikėčiau ir galėčiau išdidžiai siūlyti juos savo klientams.

Kas jus labiausiai džiugina  nuosavame versle? 

Džiugina žinios, džiugina grįžtantys klientai bei geri klientų atsiliepimai.

foAr tai, jog esate mama, jus daro sėkmingesne verslininke, o gal priešingai, tai netgi trukdo? 

Esu iš to tipo žmonių, kai kuo mažiau turi laiko, tuo daugiau gali nuveikti ir padaryti (šypsosi). Taip ir versle. Manęs visur pilna. Vieną minutę aš vežu vaiką į darželį, o kitą – jau deruosi su tiekėjais. Mintis mintį veja (šypsosi). Žinoma, turiu nuostabią paramą namuose – vyrą, kuris visada pagelbėja.

Kaip artimieji priėmė jūsų idėją atidaryti savo el.parduotuvę? Skatino ar bandė atkalbėti? 

Gaunu palaikymą iš visur, tiek iš šeimos, tiek giminių bei draugų.

Kokia mama esate? Kaip pavyksta suderinti darbą, laiką šeimai, vaikui bei sau? 

Norėčiau daugiau laiko skirti verslui, nes kartais tikrai jo trūksta, o vietoje stovėti ilgai negalima. Bet kai pagalvoji – turiu nustabiausią pasaulyje 1,5 metukų sūnelį Vilhelmą, kuriam dėmesys privalo būti skiriamas nuolatos, jau ir taip jo trupūtį pavogiu įmonės tikslais.

24313306_331527817313595_5014980039264352978_oKokie jūsų ateities planai?

Kol kas yra visiškai aiškūs planai dėl “Evergetikon” kosmetikos. Jau greitai tapsime jų oficialiais distributoriais tiek Švedijos karalystėje, tiek ir Lietuvoje. Taigi “Villoeco” atidarys logistikos centrą ir Lietuvoje, gal jau ir kitais metais (šypsosi). O idėjų, minčių yra labai daug ir įvairių! Na, o dabar reikia sulaukti Šv. Kalėdų (šypsosi).

Na ir pabaigai, ar siūlytumėte ir kitoms mamytėms daryti ir kurti kažką savo? 

Būtinai! Kai tampame mamomis, mūsų potencialas išauga milžiniškai. O ir susikaupusią energiją puikiai galima realizuoti verslo idėjoje. Žinoma, vaikučiai – pirmoje vietoje (šypsosi). Nes jokie pinigai neatstos meilės ir dėmesio mažyliams.

Daugiau informacijos: www.villoeco.se/lt/

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/villoeco/

RAŠYTI KOMENTARĄ