VERSLI MAMA: DAIVA IŠ LINEN SHEEP “Neskaičiuoju nei darbo valandų, nei savaitgalių! Tai yra mano veikla, kurią labai myliu”

“LinenSheep” istorija prasidėjo prieš dvidešimt kelerius metus, kai mama Daiva, savo dvimetę dukrytę su didžiuliu entuziazmu  papuošė savo pasiūta linine suknute bei skrybėlaite. Dabar, šis tvarus prekės ženklas išaugo į šeimos verslą. “LinenSheep” įkūrėja Daiva sako, kad sėkmę lėmė nuoširdus darbas, aiški vizija, kokybė. Kiekvienas “LinenSheep” drabužis – mylimas, glostomas ir išlydimas su geriausiais linkėjimais! Tad šiandien, kartu su verslia mama Daiva, kalbamės apie kūrybą, verslo labirintus, išskirtinumą ir šeimos verslą.

Visų pirma trumpai prisistatykite “LinenSheep”, kas tai?

IMG_6519mazna“LinenSheep” – tvarus prekės ženklas, šeimos verslas. Esame trise – mama, dukra ir sūnus. Mes kuriame drabužius moterims tik iš natūralių medžiagų, tai yra lino ir vilnos. “LinenSheep” pavadinimas kilo dėl to, jog vasaros sezonu dirbame su lino audiniais, o žiemą – su vilna, o avelė atsipindi vilnos simbolį, todėl, verčiant į lietuvių kalbą, vadinamės “lininė avis”.

Pradėkime viską nuo pradžių, kaip kilo idėja pradėti kurti ir siūti drabužius? Kaip gimė šis prekės ženklas? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis?

Prekės ženklo “LinenSheep” istorija prasidėjo prieš dvidešimt kelerius metus. Tiesa, tuomet apie tai, kad jį sukursime, koks jis bus, ką reikš aš nė negalvojau. Tiesiog pajutau norą kurti. Kurti ką nors gražaus ir jaukaus. Žinoma, ne kam nors kitam, o savo dukrytei Laurynai. Populiariame žurnale radau konkursą tėveliams, kuriantiems drabužius vaikams. Dvimetė Lauryna su didžiuliu entuziazmu pasipuošė mano pasiūta linine suknele bei skrybėlaite – tokia ir buvo mano pradžia! Drabužėliai šeimai, giminių ir draugų vaikams, pirmoji kolekcija – mados teatro nariams, kurį lankė ir mano dukra. Darbai tobulėjo, žinių daugėjo, atsirado nuolatinių klientų, verslo partnerių. Po truputį veikla plėtėsi. “LinenSheep” gaminiai ėmė keliauti į Skandinaviją, Japoniją, JAV. Sulaukiau vis daugiau kvietimų savo kūrybą pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tačiau pagrindinė veikla vis tiek išlieka prekyba internetu, šiandien skaičiuojame jau ketvirtus metus kaip pardavinėjame savo sukneles internetu, nors pradžia elektroninėje prekyboje nebuvo pati lengviausia.

Dabar, 2012-ais sukurtas prekės ženklas, mūsų šeimos verslo simbolis. Mano sūnus Augustinas ir dukra Lauryna jau yra mano verslo partneriai. Džiaugiuosi, jog jie domisi ne tik mada, bet ir audiniais, technologijomis, naujausiomis tendencijomis.

Nuo pirmųjų kūrinių pristatymo praėjo daug laiko. Pasikeitė mados, pomėgiai, klientų poreikiai. Išliko pagrindiniai dalykai – audiniai ir darbo kokybė. Kūrėme ir kursime iš lino bei vilnos. Ir visada stengsimės pasiekti šioje srityje tobulumo. Pavyzdžiui, tiek lietuvišką, tiek itališką liną apdorojame taip, kad po skalbimo audinio spalva bei forma nepakistų.

Mums iš tiesų svarbu tai, ką darome. Ir drąsiai galiu pasakyti – kiekvienas “LinenSheep” drabužis – mylimas, glostomas ir išlydimas su geriausiais linkėjimais!

59986096_1282985335193830_7991128555079598080_o

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant savo verslą (idėja, kapitalas, artimųjų palaikymas, asmeninės savybės ar dar kažkas)?

Aš manau, svarbiausias dalykas yra tas, kad tau pačiam patiktų tai ką darai, o vėliau viskas ko reikia ateis savaime. Aš pati esu baigusi medicinos mokslus, tačiau jaučiau jog tai ne man! Nuo vaikystės siuvau drabužius, bent bandydavau juos siūti ir dėvėti. Tai buvo mano varikliukas jau nuo labai seniai, tad sunkiu darbu ir atsidavimu dabar galiu pilnai savo laiką skirti veiklai, kuri mane džiugina. Neskaičiuoju nei darbo valandų, nei savaitgalių – tai yra mano veikla, kurią labai myliu. Tad, manau, kiekvienas taip turėtų jaustis savo darbe ir imtis savo verslo tik tada, kai jaučia, jog tai jo pašaukimas ir be to negalėtų gyventi.

IMG_6799mPapasakokite plačiau apie savo pavasario/vasaros kolekciją. Joje dominuoja linas, kodėl pasirinkote būtent šį audinį? Kokį asortimentą klientas gali rasti pas Jus?

Nauja mūsų kolekcija kaip nebūtų keista yra tik iš natūralaus lino ir šilko. Turime ir originaliai marginto lino su rausvo bijūno raštu, kurio nerasite niekur kitur. O vasaros kolekcija yra tik iš lino todėl, kad net neįsivaizduoju savo vasaros be lino, greičiausiai be jo neištverčiau nei vienos dienos. Labai vertinu natūralumą ir būtent labai karštu oru, kai atrodo norėtum tik mirkti vandenyje, linas atvėsina odą ir leidžia jai laisvai kvėpuoti. Vasaros metu, turbūt daugiausiai nešiojamas atributas yra suknelės, todėl šiais metais paruošėme nemažai laisvo silueto plevėsuojančių suknelių, kurios puikiai tinka ne tik dienai prie jūros ar atostogoms, bet ir kasdienai, einant į darbą ar į pasimatymą.

Kokį “LinenSheep” išskirtinumą galėtumėte išskirti?

Manau, mūsų didžiausias išskirtinumas yra tas, kad mes išliekame ištikimi savo pagrindinei idėjai ir nesivaikome trumpalaikių madų. Siekiame, jog klientas visą laiką liktų patenkintas ir sugrįžtų dar, jeigu ne drabužio, tai bent kavos puodeliui. Kadangi esame nedidelis prekės ženklas turime prabangą palaikyti artimus ryšius su klientėmis ir visada pasirūpinti, kad joms viskas tiktų ir patiktų. Savo verslą pradėjome nuo natūralių medžiagų ir atsakingo verslo principo, o dabar, po jau beveik 7 metų, mes tai dar labiau vertiname ir siekiame tapti visiškai socialiai atsakingu verslu.

46207822_1160421624116869_327499141879955456_o

Paatviraukite, kaip vyksta visa kūryba ir gimsta idėjos?

Kūryba atkeliauja dirbant, kartais įkvėpimas ateina pamačius audinį ir jau galvoje pradedi dėlioti visą kolekciją. Kadangi, kaip minėjau, nesivaikome trumpalaikių madų, dažniausiai drabužiai gimsta iš kasdieniškų situacijų, kai sugalvoji, jog norėtum tokio ar kitokio drabužio. Dažniausiai pirmi modeliai atitenka arba man arba mano dukrai, mes juos nešiojame, bandome ir taisome (jei kas ne taip) ir tik tada pradedame gaminti didesnius kiekius ir kelti į savo el. parduotuvę.

koralo-spalvos-linine-suknele-401-linensheep-3Esate trise – mama, dukra ir sūnus, kaip pavyksta suderinti visus darbus? Ar turite pasiskirstę pareigybes? Ar bendra veikla/verslas netrukdo šeimyniniams santykiams? 

Turime pasiskirstę savo pareigybes. Aš kuriu dizainą, esu atsakinga už kūrybinius ir gamybos procesus. Dukra Lauryna ir sūnus Augustinas – vysto internetinę prekybą, marketingą ir t.t. Dukra dirba dar ir kitame darbe, todėl nėra kasdieninės trinties ir galime ramiai aptarti einamuosius darbus vakarais. Barnių išvengiam, nes jau nuo seniai esame susitarę, jog laisvai galime vieni kitiems sakyti tik tiesą ir “nesukandam” liežuvio, jeigu kas atrodo ne taip, o atvirai kalbamės. Manau, tai mums kol kas puikiai veikia ir tik taip galime dirbti kaip komanda, kai visos problemos ir nesklandumai yra padedami ant stalo ir sprendžiami kartu.

Ką labiausiai mėgstate veikti laisvalaikiu, kai darbo durys jau yra užveriamos?

Dažnai juokiuosi, kad darbas mano laisvalaikis, bet kai tikrai pavargstu, visada įkvėpimą ir motyvaciją grąžina kelionės ir knygos.

Ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms verslioms, veiklioms mamoms/moterims?

Imti ir daryti, jeigu jaučiate, kad tai yra tai, ko Jūs norite. Visa kita išsispręs savaime ir susidėlios į savas lentynėles. Bet svarbiausiai, kad tai ką darote Jums patiktų, nes kiekvienas verslas yra sudėtingas ir reikalauja daug jėgų ir ištvermės! Todėl turit užtikrintai žinoti, jog tai yra tai, ko norite ir, kad tai teiks Jums didelį džiaugsmą, kas ir yra svarbiausia gyvenime.

Daugiau info: https://www.linensheep.lt

Facebook: https://www.facebook.com/linensheep/

RAŠYTI KOMENTARĄ