VERSLI MAMA: MĖTA HOME – TAI KAS ĮDOMIAUSIA, GALI ATRASTI TIK MAMOS

Ateina toks metas, kai pradedame įrenginėti vaiko kambarį ar tiesiog ieškoti įdomių detalių savo namams. Vieni tai daro dar nesulaukę vaikelio, kiti kiek vėliau, kai nusprendžia, jog jau laikas mažyliui miegoti atskirame kambaryje. Taip nutiko ir mums, tad pradėjus ieškoti įdomiausių detalių, aksesuarų ir kitų daikčiukų atradome nuostabią parduotuvę MĖTA HOME. Jau kokių grožybių ten galima rasti, jog taip ir norisi išleisti visus sutaupytus pinigus. Pasidomėjus kiek plačiau, sužinojome, jog už šio prekinio ženklo slepiasi dar viena versli mama! Taip mintys tik ir sukasi galvoje, jog tai kas įdomiausia, ko gero sukurti gali tik mamos. Tad šiandien susipažinkime su mama Lina ir jos įkurta išskirtine parduotuve MĖTA HOME.

Visų pirma trumpai prisistatykite mūsų skaitytojams.

Susipažinkime! Mano vardas Lina, visų pirmiausia, esu žmona ir esu mūsų mažos dukrytės Lėjos Mėtos mama. Taip pat esu sukūrusi verslą – Mėta Home.

Gimiau ir užaugau Panevėžyje, tačiau jau beveik dvylika metų gyvenu Vilniuje. Esu baigusi verslo vadybos ir administravimo bakalauro studijas, taip pat vadybos informacinių sistemų magistro studijas. Šiuo metu vis dar esu motinystės atostogose, tad visas dienas būname kartu su mažąja dukryte.

Su šeima labai mėgstame keliauti! Tad dukrytė iki 2,5 metų yra jau aplankiusi ir pabuvusi daugiau šalių, negu aš iki 28 metų (šypsosi).

Kas paskatino jus imtis nuosavo verslo? 

102Istorija buvo tokia… Kai dukrytei buvo pusę metukų, mes išvykome vyro darbo reikalais porai mėnesių visi kartu pagyventi į Švediją. Ten ir gimė idėja įkurti mėtinius namus. Visada labai mėgau skandinavišką interjerą, tad būnant Švedijoje tikrai nemažai laiko praleisdavau tiesiog žiūrinėdama Pinterest ar Instagram nuotraukas su skandinavišku stiliumi įrengtais vaikų kambariais. Kadangi dukrytė augo ir vis namuose daugėjo naujų žaisliukų, kurie tiesiog mėtydavosi aplinkui, pradėjau ieškoti įdomių sprendimų, kur tuos žaisliukus, kaladėles ir barškučius tvarkingai ir stilingai sudėti, kad ir vaikui būtų įdomu stebėti, kaip mama tvarkosi, o vėliau ir pačiam linksmai pažaidus susitvarkyti (šypsosi). Galvoje vis sukosi šviesus ir gaivus skandinaviškas vaiko kambario interjeras. Ir tuomet pamačiau pastelinių spalvų Lego daiktadėžes, man tai buvo kažkas labai gražaus! Tuomet supratau, kad turiu tikrai kažką daryti ir pasiūlyti jas įsigyti ir kitoms mamytėms. Lego daiktadėžės ir hamakai daiktams susidėti – tai buvo pirmosios prekės, nuo kurių viskas ir prasidėjo.

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant verslą (idėja, kapitalas, artimųjų palaikymas, asmeninės savybės ar dar kažkas)?

Manau, prieš pradedant verslą yra svarbu visų šių dalykų visuma. Reikalinga ir idėja, ir artimųjų palaikymas, ir kapitalas, nes tokiam verslui tikrai reikia pradinių investicijų, kadangi reikia užsakinėti prekes ir jas sandėliuoti.

Kodėl pasirinktote sukurti el. parduotuvę būtent prekiauti  vaiko kambario ir namų interjero detalėmis? 

Tuo metu išskirtinių prekių, skirtų vaikų kambariui, pasirinkimas Lietuvoje buvo tikrai nedidelis! Kadangi aš labai myliu minimalistinį, šviesų, gaivų interjerą, norėjosi, kad ir mažylę suptų gražūs, kokybiški daiktai ir interjero akcentai. Kai kuriuos daiktus buvome įsigyję, kai gyvenome Švedijoje, mačiau, kad dukrytei jie labai patinka, ji mielai juos naudoja ar su jais žaidžia, tad norėjosi juos pasiūlyti įsigyti ir kitiems, gyvenantiems Lietuvoje.

16142863_1311352822255214_4810657212183753210_nPapasakokite plačiau, kokiais gaminiais jūs prekiaujate? Kas juos kuria?

Mėta Home prekės yra iš Danijos, Nyderlandų, Švedijos, Autralijos, Kroatijos, Prancūzijos, Anglijos, taip pat ir Lietuvos. Tai išskirtinės, kokybiškos, minimalistinio, modernaus, skandinaviško dizaino prekės, kurios daugiausia yra skirtos vaikams ar vaikų kambariui. Mėtiniuose namuose gyvena keli visame pasaulyje gerai žinomi prekių ženklai kaip Design Letters, Liewood, Lego, Milk&co, Mr Maria, ir kt. (pvz., Oyoy living design įkūrėja Lotte Fynboe sukūrė daugumą vaiko kambario interjero akcentų pagal savo vaikystės prisiminimus). Tačiau kiti, tokie kaip Carlijnq, Bisou de lou, Saveplace.eu, Mini Camp, Olli Ella, Nofred, Pinch Toys, Pixistuff, Tellkiddo, Tough Cookie Store, uki.be ir kt. yra verslai mamyčių, kurios juos pradėjo besilaukdamos ar jau augindamos savo vaikučius.

Kadangi sukatės namų dekoro srityje, papasakokite, kaip įrenginėjant vaiko kambarį paversti jaukiu, šiuolaikiniu, bet kartu ir „neperspausti“?

Kuriant vaiko kambario interjerą, visada patariu neprimarginti vaiko kambario, nes daug įvairių spalvų ir be galo daug daiktų kambaryje, kuriame vaikas miega, jį gali dirginti ir blaškyti. Tad labai puikus sprendimas vaikų kambariui yra daiktadėžės, maišai, krepšiai, dėžės, daiktų hamakai, į kuriuos galima sudėti žaislus, taip kambarys atrodys tvarkingas. Dauguma mėtinių namų interjero detalių tinka tiek minimalistinio modernaus dizaino interjere, tiek klasikinio ar provanco stiliaus interjeruose. Jaukumo ir savitumo kambariui priduoda minkšti žaislai, pagalvėlės, kilimukai, tipi palapinės, plakatai, nuotraukos, įdomūs šviestuvai ir baldai. Taip pat sienas galima pagyvinti daugkartinio naudojimo lipdukais, kuriuos atsibodus tiesiog galima perklijuoti (šypsosi).

Susiduriate su daug skirtingų mamų. Ko daugiausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį?

Daugiausia ieško įdomių sprendimų, kur sudėti besimėtančius smulkius vaikų žaislus ir kaladėles. Dažnai konsultuojasi, kokias pasirinkti, pvz., Lego daiktadėžių spalvas, kad derėtų prie vaiko kambario interjero. 

Mamytės dažnai atkreipia dėmesį ir į kokybę, praktiškumą, po truputį jau didėja dėmesys ir pačiam gaminio dizainui, ar jis įdomus, ar išskirtinis. Šį pavasarį didelio dėmesio susilaukė Olli Ella krepšeliai su ratukais, nes tai buvo visai nematytas, įdomus ir praktiškas dalykas, kurį galima namuose pastatyti ir susidėti smulkius daiktelius, pats vaikas gali lengvai pervežti krepšelį į kitą vietą, taip pat jį pasiimti einant į lauką.

Šiemet atsirado ir visiška naujiena mėtiniuose namuose Banwood balansiniai dviratukai. Mamytes jie sužavėjo labai išskirtiniu dizainu.

Tiek iš užklausų, tiek bendraujant ir gyvai, tikrai pastebiu tendenciją, kad mamytės nori vaikams gerų, gražių daiktų, tad renkasi pirkti geriau vieną brangesnį, išskirtinį ir įdomų daiktą.

8e04358f-e8da-4935-8e09-3ce621c72186

Kas daro jūsų gaminius ir pačią parduotuvę išskirtiniais? Kuo skiriatės nuo kitų?

Aš tikiu, kad gyvenimo paprastumas prasideda nuo gaivaus, modernaus ir paprasto interjero ir gyvenimo stiliaus. Visada įsivaizduoju, kad mano įmonės siūlomos prekės turėtų atspindėti ir mūsų pačių asmenybes ir objektus, kuriuos asmeniškai turime ir naudojame savo šeimoje, sukurdami estetišką, žaismingą ir jaukią aplinką savo vaikui. Nuo pat pradžių tariuosi su dukryte ir užsakinėdama prekes dažnai jos klausiu, kas jai patinka, ko ji pati norėtų savo namuose, su kuo jai patiktų žaisti ir pan. Gautus gaminius dažniausiai išbandome ir patys. Be to didelę dalį prekių Lietuvoje galite įsigyti tik Mėta Home parduotuvėje. Manau, visa šita visuma ir daro mėtinius namus išskirtinius.

18767933_1443087432415085_4039577082598845675_nPradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Sunkiausia buvo sukurti išskirtinį ir įsimintiną prekės ženklą, kadangi prekių ženklo užduotis yra pasakoti įmonės istoriją ir atspindėti parduodamus produktus, tad teko labai pasukti galvą, kokią žinutę noriu perduoti klientui ir, kad išgirdus pavadinimą būtų aišku, koks prekių asortimentas bus siūlomas (šypsosi).

Kas jus konsultavo verslo steigimo klausimais? Kur patartumėte informacijos ieškoti kitoms verslioms mamoms?

Mane konsultavo vyras, sesė (kuri sukūrė labai įdomų produktą – hamaką gyvūnams ir daiktams, taip pat tapusi mama) ir, žinoma, teko skambinti ir konsultuotis su VMI ir Sodra, kadangi apie įvairius mokesčių klausimus buvau tikrai mažai susipažinusi. Po to atradau Facebook grupę “Verslios mamos”, ten taip pat galima gauti labai naudingos ir reikalingos informacijos verslioms mamoms.

Kaip apibūdintumėte verslo aplinką Lietuvoje – ar ji palanki pirmuosius nedrąsius žingsnelius žengiantiems verslininkams?

Mažam verslui Lietuvoje, man atrodo, yra gana sunku, nes daugumai tai labiau hobis ar papildoma veikla, tačiau tikrai nežinau, kokios mažo verslo sąlygos yra užsienyje, tad negaliu lyginti, ar tik Lietuvoje yra sunku, ar ir kitose šalyse (šypsosi).

lifestyle+images_ss16_web_world+rugIš kur semiatės idėjų? Kur ieškote naujų prekinių ženklų?

Idėjų semiuosi kartais tiesiog žiūrinėdama interjerų nuotraukas, atkreipdama dėmesį į savo mažylės poreikius, taip pat šią žiemą buvau PlayTime Paris parodoje Paryžiuje, tad idėjų pasisėmiau ir ten. Anksčiau visada tiekėjų ieškodavau ir rašydavau jiems pati, šiuo metu situacija šiek tiek keičiasi ir tiekėjai patys susiranda Mėta Home ir man parašo, kad norėtų bendradarbiauti. Taip ir sužinau apie naujus, man dar nežinomus prekių ženklus ir kūrėjus, tikrai labai įdomu (šypsosi).

Pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien.

Mėtiniai namai neseniai atšventė savo 2-ąjį gimtadienį, viskas prasidėjo nuo dviejų prekės ženklų el. parduotuvėje, šiuo metu jų yra jau 28 (šypsosi)!

Dalyvavome jau ne vienoje mugėje Vilniuje.

Labai smagu, kad mėtinių namų prekes įvertina ir patys architektai, ir interjero dizaineriai bei siūlo mūsų prekes klientams kurdami jų namų interjerą.

Kaip į jūsų idėją apie nuosavą verslą reagavo artimiausi žmonės – stengėsi atkalbėti ar skatino?

Reagavo labai palankiai ir skatino įgyvendinti savo norus (šypsosi).

Kaip manote, ar tai, kad esate moteris ir mama jums yra privalumas ar trukdis?

Šiuo atveju manau, kad privalumas, nes aš ir ėmiausi šios veiklos tik tada, kai tapau mama. Iki to laiko dažnai pagalvodavau, kad norėčiau turėti kažką savo, bet kilusios idėjos visada tiesiog dingdavo, nes dirbau mėgstamą darbą ir tiesiog pritrūkdavo laiko rimtai prisėsti, pagalvoti ir išplėtoti kilusias idėjas.

1-miffy-lamp-main_1_1_2Kokia esate mama? Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Tikrai neesu tobula mama (šypsosi). Tačiau su visais tais netobulumais ir esame geriausia mama ir tėtis savo vaikui, taip kaip ir mūsų vaikai mums yra patys geriausi vaikai pasaulyje (šypsosi).

Dažniausiai didžiausias darbas vyksta dukros miego metu, tačiau ji yra ir puiki mano padėjėja ir verslo vystytoja (šypsosi). Kai pradėjo kalbėti, jau ryte atsikėlusi paklausia, ar ateis šiandien kurjeris ir ar eisim į paštą. Kadangi ji visada visur su manimi kartu, tai galiu pasakyti, kad mums tikrai puikiai sekasi viską suderinti, dėl to tikrai labai džiaugiuosi.

Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? Kokia jūsų nuomonė?

Žmonių poreikiai yra skirtingi, tad manau, kad galima išgyventi ir iš mažo nuosavo verslo, bet paprastai mes turime vienokių ar kitokių įsipareigojimų, norų, poreikių ir t.t. Norime gyventi, keliauti, kurti, tad mažas verslas mamoms dažnu atveju yra hobis ar papildoma veikla, bet ne pragyvenimo šaltinis (šypsosi).

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Norėčiau palinkėti didelio noro, nes tuomet stengsiesi darysi viską, kad nugalėtum savo baimes ir įgyvendintum savo svajonę. Sėkmės!

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.metahome.lt

Sekite MĖTA HOME Facebooke: https://www.facebook.com/metahome.lt/

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ