VERSLI MAMA: NATALIJA – “MEILĖ GRAŽIEMS DAIKTAMS – ĮKVĖPĖ ĮKURTI SVAJINGAI.LT”

Mūsų bendruomenėje yra įprasta, jog kurti sėkmingą verslą gali tik vyrai, bet šį stereotipą šiandien galime drąsiai paneigti. Mūsų moterys darosi drąsesnės, žengia į priekį ir sukuria sėkmingus verslus. O net gi dažnai tokias istorijas palydi motinystės įkvėptos idėjos… Šiandien mūsų istorijos herojė, dviejų berniukų mama – Natalija Isajenko-Kasparsone. Vyro dovana, tapo verslo idėja, o gal net labiau mylimu hobi. Meilė gražiems daiktams įkvėpė atidaryti savo internetinę krautuvėlę svajingai.lt

Kas paskatino Jus imtis nuosavo verslo?

Kažkada, gimtadienio proga, nuo vyro gavau dovanų vienoje užsienio krautuvėlėje pirktą piniginę ir kortelių dėklą. Tai buvo anglų prekės ženklo Disaster Designs kūriniai. Jų dizainas buvo tikrai gražus, neįprastas, kitur nematytas. Vis sulaukdavau aplinkinių komplimentų ir klausimų kur įsigijau šią piniginę ir dėkliuką. Eilinį kartą atsakinėdama į šį klausimą pagalvojau, kad būtų smagu kada nors atsivežti šiuos gražius daiktus ir į Lietuvą. Taip ir atsitiko, praėjus dar metams ar dviems. Disaster Designs buvo vienas iš trijų prekės ženklų su kuriais pradėjo gyvuoti mano el. krautuvėlė www.svajingai.lt.

Papasakokite plačiau apie savo verslą. Kaip kilo idėja? Kodėl pasirinkote būtent šią sritį?

Mano verslas – tai el. krautuvėlė, kurios asortimentą kruopščiai atrenku ir stengiuosi, jog joje apsigyventų tik įdomūs, savito dizaino, kitur nematyti daiktai. Kiek save prisimenu, visada jaučiau meilę gražiems, išskirtinio dizaino daiktams. Kelionių užsienyje metu su malonumu lėtai vaikštinėdavau po mažas krautuvėles, nemažai įdomių daiktų rasdavau interneto platybėse. Sulaukusi tiek daug aplinkinių komplimentų dėl vyro dovanos supratau, kad tokie daiktai galėtų džiuginti ir kitas Lietuvos moteris, tad galvoje pradėjo suktis idėja apie savo verslo kūrimą. Žinojau, kad savo el. krautuvėlėje pristatysiu tik užsienio prekės ženklus, kurių nėra Lietuvoje, ir tik tokius daiktus, kurie yra spalvingi ir šiek tiek kitokie. Dvejonių ar steigti elektroninę krautuvėlę ar fizinę parduotuvę nekilo, nes labai sparčiai augo elektroninės prekybos populiarumas, o ir finansiškai el. krautuvėlės kūrimas buvo labiau “įkandamas”.

13

Papasakokite, kokį asortimentą klientas gali rasti jūsų el. parduotuvėje – svajingai.lt? Kuo daiktai yra išskirtiniai?

El. krautuvėlė pradėjo savo gyvavimą siūlydama daiktus namams ir moterims: pristačiau anglų gamintojo moteriškas rankines, pinigines, kosmetines, dėklus, prancūzų gamintojo dekoratyvines pagalvėles bei latvių gamintojo dėklus dviračiams. Su laiku atsirado dar daugiau prekių moterims: penalai, sagės, veidrodėliai, šalikėliai, taip pat pristačiau įdomių daiktų seriją vyrams. Prieš porą metų atradau nuostabų vaikiškų daiktų prekės ženklą Dotcomgiftshop ir pristačiau savo el. krautuvėlėje vaikiškas prekes. Šiuo metu siūlau vaikučiams priešpiečių dėžutes, gertuves, skėčius, kuprinytes, pinigines ir kitus mielus aksesuarus.

Kuo mano siūlomi daiktai išskirtiniai? Turbūt tuo, kad visi jie savito dizaino, spalvingi, pakeliantys nuotaiką, pritraukiantys aplinkinių dėmesį, kokybiški ir tuo pačiu metu nėra labai brangūs.

1Kas, turint nuosavą verslą, Jums atrodo sunkiausia?

Kadangi pusę savaitės dar dirbu “ofisinį” darbą, man sunkiausia yra viską spėti ir išlaikyti tinkamą balansą tarp šio darbo, šeimos ir savo verslo.

Esate dviejų berniukų mama, ar tai jus daro sėkmingesne verslininke, o gal atvirkščiai, tai netgi trukdo..?

Man motinystė siejasi su mano gyvenimo gražiausiais ir prasmingiausiais metais. Kaip ir kiekviena mama, be galo myliu savo mažylius, ir ta meilė man dažnai suteikia pasitikėjimo, jėgų ir energijos veikti. Oto ir Leo yra mano svarbiausi vaikučiams skirtų prekių vertintojai ir ekspertai. Iš kitos pusės, turint vaikučius, atsiranda naujų įsipareigojimų, veiklų, dienos bėga dar greičiau, o taip norisi viską spėti!

Kaip į jūsų idėją, reagavo artimiausi žmonės? Skatino ar bandė atkalbėti?

6Kai užsiminiau vyrui apie kilusią idėją įkurti el. krautuvėlę, jis mane palaikė tiek emociškai, tiek padedant visuose pirmuose verslo steigimo žingsniuose. Už tai esu jam be galo dėkinga. Laikui bėgant, vyro entuziazmas blėso, kiti artimieji rimtai nevertino mano verslo, tad pagrindinis mano variklis veikti toliau ir nesustoti – tai patenkintų klientų šilti žodžiai, išgirsti aplinkinių komplimentai, tiesiog tai, kad man pačiai visi iki vieno mano parduodami daiktai yra gražūs. Darydama prekių užsakymą kiekvieną kartą svajoju, kaip neužilgo visas šis grožis atkeliaus pas mane, o po to iškeliaus ir į naujus namus, džiugins ir bus smagiai naudojamas. Man mano verslas – malonumas, gal net labiau užsiėmimas sielai, negu tikrasis verslas.

Kaip pavyksta suderinti laiką sau, verslui, šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Laiko sau praktiškai nebelieka, tai matyt nelabai gerai pavyksta viską suderinti (šypsosi). Jeigu mano verslas neteiktų man malonumo, greičiausiai jau seniai jį tektų uždaryti, nes dabar gelbsti tai, jog el. krautuvėlė man kartu ir hobis, malonus laiko praleidimas, tad nesijaučiu nuskriausta (šypsosi).

14Ką mėgstate veikti laisvu metu?

Kai tik turiu tokią galimybę, tiesiog miegu (šypsosi). O jeigu būna tas retas atvejis, kai jaučiuosi išsimiegojusi, ir neturiu jokių kitų darbų ir planų, semiuosi naujų idėjų žvalgydamasi po užsienio puslapius, susitinku su draugėmis.

Na ir pabaigai, kokį patarimą norėtumėte duoti visoms, naujai pradedančioms, verslioms mamoms?

Patarčiau imtis veiklos, kuri teikia malonumą, “veža”, tuomet bus daug lengviau įveikti galimus finansinius ar kitokius sunkumus. Dar patarčiau pasitikėti savo jėgomis ir nebijoti pradėti – realybėje viskas daug paprasčiau negu atrodo iš šalies (šypsosi).

Daugiau info: http://svajingai.lt/lt/

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/svajingai.lt/

Instagrame: https://www.instagram.com/svajingai.lt/

RAŠYTI KOMENTARĄ