VERSLI MAMA: “HAPPEAK” – ŠEIMOS KURIAMI DRABUŽIAI ŠEIMAI

“Happeak” lietuviškas prekės ženklas gyvuoja jau ilgiau nei dešimt metų. Niekas neužauga be iššūkių ir įvairiausių išbandymų, taip ir šis prekės ženklas. Kiekviena sėkmė ar nesėkmė yra stiprus išgyvenimas, ką kūrėjai priima kaip vertybę ir augimo etapą. Kai kuriems sprendimams reikia daug drąsos, kai kuriems tiesiog pasitikėjimo ir tikėjimo, kai kada tiesiog užaugti arba atvirkščiai – būti spontaniškiems ir tiesiog bandyti. Matyt visas šis patirčių rinkinys ir yra “Happeak” gyvavimo sėkmės formulė. Apie kūrybą, idėjas, atsakingą vartojimą ir šeimos verslą, šiandien kalbamės su Toma Dambrauske.

“Happeak” prekės ženklo išskirtinumas, jog tai yra ŠEIMOS kuriami drabužiai ŠEIMAI.

“Norisi pasidžiaugti, jog per savo gyvavimo laikotarpį jau pasiekėme išties labai daug: neapsakomą patirtį, draugų ratą, mylimus klientus bei visas mums nutikusias galimybes. Tikiu, jog visa tai yra nuoširdumo rezultatas. Mes esame šeima, gyvename ir augame kartu, auginame vaikus ir patys save ir dėl to, tai ką darome – esame mes! Mūsų komanda taip pat yra tarsi šeima ir vieni kitais pasitikime. Kuriame tai, kas patinka mums patiems, tiek spalvos ir audiniai, modeliai ir detalės. Eksperimentuojame ir girdime savo klientų mintis. Tikrai stengiamės pasiūlyti tai, kas tiktų ne vienam skoniui ir stiliui, o VISAI šeimai, visiems jos nariams, skirtingoms nuotaikoms ir charakteriams. Taigi mūsų vertingiausias išskirtinimas yra tai, jog “Happeak” yra ŠEIMOS kuriami drabužiai ŠEIMAI.”

B49A3259

“Happeak” kuriami drabužiai ir jų audiniai yra neapsakomo švelnumo, jaukumo ir kokybės. Kūrėjai negali nesutikti – visi drabužiai yra ypatingi. Toma atvirauja: Kaip vyras sako: “nėra lengva surinkti žvaigždes, sutrinti jų stebuklingas dulkes ir įausti į kiekvieną audinį”. Tai yra darbo ir atradimų rezultatas, kuomet specialia technologija yra paruošiami medvilnės audiniai ir jie tampa dar švelnesni nei įprastai. Žinoma, prisitaikydami prie įvairiausių poreikių, išbandome daug skirtingų audinių. Vieniems labiau patinka vieni, kitiems – kiti. Tačiau didžioji mūsų asortimento dalis yra organinės medvilnės, kuri auginama itin atsakingai, natūraliai ir nenaudojant jokių cheminių trąšų. Ji auga ilgiau, tačiau užauginta ji tinka kūdikiams, jautrią ar alergišką odą turintiems žmonėms bei tiems, kurie išties vertina kokybę, tausoja aplinką bei save. Specialius sertifikatus turintys audiniai yra pagaminti sąžiningų žmonių, kas yra be galo svarbu mums.”

B49A2666“Happeak” asortimentas labai platus: nuo naujagimių, vaikų, suaugusių iki namų aksesuarų. Viskas kuriama su mintimi apie patogumą, laisvę bei tvarumą.

“Mes kuriame laisvalaikio rūbus, kurie tiktų kiekvienam šeimos nariui ir visuomet apgalvojame tam tikras detales, su kuriomis susiduriame patys. Pradėkime nuo mažiausių. Mūsų “Baby” kolekcija kaip idėja, atsirado tuomet, kai aš laukiausi dvynių, o parduotuvėse – kai jie gimė. Tai ypatingai švelnios organinės medvilnės rūbeliai ir aksesuarai, patys reikalingiausi naujagimiams ir patobulinti pagal mūsų pačių išgyventus iššūkius. Tarkim, kitose parduotuvėse dažniausiai randami rūbeliai, nors ir tokių pačių išmatavimų, tačiau maikutės dažnai vaikams būna per trumpos. Tad mes sukūrėme tokias, kurios “neišsipešiotų” ir būtų praktiškesnės, ilgesnės, pilvukams būtų šilčiau, tėveliams ramiau. Taip pat viskas vyksta ir su kitais rūbeliais, stengiamės, jog drabužėlis būtų nešiojamas ilgai, kad jis būtų patogus, ilgaamžis, jaukus, švelnus ir augtų su vaiku. Tikrai ne retai būna taip, jog modelį koreguojame net keletą sezonų, nes vis pastebime, kad galime jį dar labiau patobulinti. Viskas kuriama su mintimi apie patogumą, laisvę bei tvarumą.”

“Happeak” – šeimos verslas, o kuriant verslą šeimoje, kyla įvairiausių iššūkių. Toma juokauja, kad lėkštėm dar nesisvaido, tačiau šeimos verslas kaip ir patys santykiai yra didelis išbandymas. “Juk tai nėra tik darbas, šalia vyksta gyvenimas, šeimyniniai sprendimai, nuo kurių atsiriboti ir persijungti neina. Džiaugiamės, kai vienas kitam galime padėti, paskatinti, įkvėpti, patarti. Tikrai kyla ir ginčų, diskusijų bei atsiribojimo! Būna visko, tai santykių ir darbo procesas, kuris rodos neišvengiamas. Kartais tikrai atrodo, jog geriau nedirbti kartu, nes tam tikri žingsniai skaudina mylimą žmogų. Bet mes vadovaujamės tokia taisykle: “gyvenime neįdomu rinktis lengviausią kelią, sunkesni išbandymai praturtina labiau”!”

B49A2801Kūryba nuolat kintantis procesas, o eksperimentai tiesiog būtini. Neseniai pasirodė ir naujoji “Happeak” kolekcija. Ji nuostabi, kaip ir visos kitos. O kūrėjai tikrai labai stengėsi, jog ši kolekcija atrastų savo žmogų ir suteiktų jam džiaugsmo. “Mūsų kolekcijos atsinaujina kiekvieną sezoną, vis bandome kažką pasiūlyti naujo. Tačiau būtinai paliekame ir jau visų pamėgtus ir labai laukiamus modelius, tik vis kitomis spalvomis, nuotaikomis ar detalėmis. Vasaros sezonu, jau kelinti metai pristatome ir lino kolekciją. Linas visad suteikia išskirtinės elegancijos, nors kaip audinys tikrai nėra toks “paprastai” suvaldomas ir ne visų dar pamėgtas, tačiau tikrai didžiuojamės savo lino kolekcija ir džiaugiamės vis labiau ją norinčiais išbandyti. Taip pat naujausioje mūsų kolekcijoje vyrauja tik specialia technologija sušvelninta organinė medvilnė, kas tikrai yra didelis mūsų išskirtinumas bei daugeliui – meilė nuo pirmo prisilietimo.”

Kalbant apie idėjų atsiradimą ir jų įgyvendinimą, Toma atvira, jog laikas labai neapčiuopiamas, kai kas gali būti gaminama ilgiau, kai kas greit. Viskas priklauso ne tik nuo idėjos ir darbuotojų, bet ir nuo tiekėjų, spalvinimo, konstravimo bei kitų detalių. O kiekviename pirkinių maišelyje keliauja ir dalelė pačių kūrėjų.Idėjos dažnai mumyse apsigyvena, bet ne visoms lemta gimti. Vieną dieną vienam iš mūsų šauna, rodos, geniali idėja, kitą dieną – kitam. Vienas idėjas išbandome, kitas – paliekame, trečias – koreguojame, ketvirtas – perkuriame ir sulipdome į vieną. Su idėjomis keliaujame pas konstruktores, siuvėjas ir jas įgyvendiname. Matuojamės, bandome, nešiojame, skalbiame, kartu su naujuoju rūbeliu patiriame “gyvenimą”. O kai jau atlaiko visus išbandymus, atkeliauja mūsų pačių išrinkti audiniai bei spalvos ir idėja būna išdauginama į daug daug naujųjų rūbelių ar aksesuarų. Kiekvienas modelis turi ne vieną dydį ir spalvą, gaminių būna iš ties daug. Viskas gaminama rankomis, viskas sudėliojama rankomis, suglostoma, surūšiuojama, sukarpoma, surankiojama, susiūnama ir iškeliauja į parduotuves. Iš tiesų visas procesas yra lydimas žmonių, kurie stengiasi, kurie savo mintimis bei darbu prisideda prie viso šio proceso. Todėl tikra tiesa, jog kiekviename pirkinių maišelyje keliauja ir dalelė mūsų pačių.”

B49A3471Po dešimt metų patirties ir darbo “Happeak” produkciją pažįsta jau ne tik lietuviai. Klientai apsilankę parduotuvėje, visada vaišinami kava ar arbata, o vaikai ras smagų žaidimų kampelį. “Mūsų parduotuvės randasi ne tik Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje bei vasaros metu Nidoje ir net Šiauliuose, o taip pat turime parduotuvę ir Rygoje, Latvijoje. Kadangi didelė dalis prekybos šiais laikais vykdoma elektroninėje parduotuvėje, tai mūsų rūbeliai pasiekia įvairiausias šalis: ir JAV, ir visą Europą bei Aziją, dėl ko labai ir džiaugiamės. Norisi, kad visi aplink būtų laimingi, todėl mūsų tikslas prie to bent kiek prisidėti. Visad kaip įmonė, stengiamės atrasi būdų, kad apsilankymas pas mus ne tik nuotaiką pakeltų, bet ir iš mūsų išėję klientai tomis geromis emocijomis dalintųsi ir su kitais. Kiekvienoje mūsų parduotuvėje mes visus nemokamai vaišiname kava, arbata, vandeniu, skanėstais. O vaikai visuomet turi savo žaidimų kampelį, kur gali smagiai sau leisti laiką, kol tėveliai mėgaujasi kava, o mamos apžiūrinėja ir matuoja rūbelius.”

“Happeak” inicijuoja įvairius, geros valios darbus bei sukūrė naują projektą “Happeakness”, jog dalis surinkto pelno atitektų vargingai gyvenančių šeimų vaikams.

B49A3001“Jau daug metų dovanojame kepurytes onkologiniams ligoniukams, drabužėlius vaikų namams, dovanojame jiems Kalėdines eglutes ar dovanas. Taip pat nuolat bendradarbiaujame su gerumo fondu “ne apie mane” ir jo iniciatore Ieva Krivickaite. Kartu dovanojame drabužėlius vargingai gyvenančių šeimų vaikams, visad pagelbstime surasti transportą įvairiausiems daiktams nuvežti toms šeimoms. Iš tiesų stengiamės prisidėti ir padėti, galbūt tai darome tyliai, bet norisi, kad tai būtų paskatinimas visiems, jog visi mes galime PRISIDĖTI prie gerų darbų.

Naujas mūsų projektas “Happeakness” buvo sukurtas tam, jog dalis surinkto pelno atitektų vargingai gyvenančių šeimų vaikams, Kalėdinėms dovanėlėms nupirkti. O pati kolekcija buvo pagaminta iš įvairiausių mūsų audinių likučių, kurių jau būtų neužtekę pilnoms kolekcijoms, tad panaudojome juos vaikiškiems spalvingiems bei vienetiniams rūbeliams pagaminti. Tuo prisidėdami ir prie atsakingo vartojimo ir neišmesdami naudingų audinių. Mes skatiname pirkti rečiau, todėl stengiamės kurti ilgaamžius rūbelius.”

Daugiau info: http://happeak.lt

Facebook: https://www.facebook.com/Happeak/

RAŠYTI KOMENTARĄ