VERSLI MAMA: NUO ŠIOL MEZGĖS LAUKS JŪSŲ TEN, KUR GYVENA STILIUS IR ŠILUMA

Ar pamenate mūsų verslių mamų herojas “Mezges” – Renatą ir Kristiną? Su jomis bendravome beveik prieš metus, o štai šiandien norime jums papasakoti keletą naujienų: “Mezgės” sparčiai auga, atidarė savo labai mielą ir jaukią parduotuvėlę, o joje rasite ir visą, dar mielesnę ir šiltesnę naują kolekciją. Taigi kokie tie metai buvo, kaip kilo idėja atidaryti savo “butikėlį”, kokia ta naujoji kolekcija, kokius iššūkius ir naujus etapus teko išgyventi, šiandien mums pasakoja Renata ir Kristina.

Bendravome beveik prieš metus, papasakokite trumpai kokie tie metai buvo?

Metai buvo labai įvairūs. Buvo tikrai visko: ir gero, ir nelabai gero (šypsosi). Jei pasakoti vien techninius dalykus – tai per šiuos metus išplėtėme asortimentą, padidinome gamybos apimtis ir įkūrėme fizinę parduotuvę Vilniaus senamiestyje. Jei apie emocijas – tai buvo euforijos bei nusivylimo kupini metai. Pakilimus sekė nuosmūkiai ir atvirkščiai. Žodžiu, įprasti metai versle su emociniais bangavimais (šypsosi). Kiekviena diena lyg mažas spektaklis ir tik dienos bėgyje matai ar tai komedija, ar drama (šypsosi).

Jei kalbant apie asmeninį gyvenimą, tai Kristiną aplankė “gandrai” (šypsosi), Barborai jau 10 mėnesių. Tai metai kupini tikrai visko mums abiems…

22656613_10155530448624892_443608347_n

Didžiausia naujiena jūsų gerbėjoms yra ta, jog startavote su “butiko” atidarymu. Kaip kilo idėja, jog reikia ir fizinės parduotuvės?

Turbūt nesumeluosime, jog nuosavos parduotuvės idėja kilo iš poreikio ir savanaudiškumo (šypsosi). Nuolat sulaukdavome pasiūlymų iš Vilniaus “butikų” papildyti savo gaminiais jų asortimentą, bet vis gailėjome (šypsosi). O kai lankytojų kiekis į namus tapo nepakeliamas ir neprognozuojamas, kai nusibodo tvarkyti kambarius 5 kartus per dieną ir blizginti vaiko delniukais nuteptus veidrodžius, nusprendėme, kad gana. Pasidėliojome finansus, apmąstėme savo galimybes ir pradėjome ieškoti patalpų. Ir štai (šypsosi)! Radome savo svajonių patalpas, senamiestyje, mažytes, jaukias, šiltas… Dabar jau tikrai kviečiame užsukti pas mus ne tik vilnietes, bet ir iš kitų Lietuvos kampelių savo klientes (šypsosi).

Papasakokite kokia jūsų parduotuvė? 

Mūsų parduotuvė įsikūrusi vilniečiams puikiai žinomoje gatvėje, kurioje kuriasi dauguma miesto “butikų”, siuvyklėlių, atelje. Šv. Stepono gatvė patogiai pasiekiama, didelis žmonių judėjimas. Parduotuvę kūrėme taip, kaip jautėme: šviesiai, šiltai, baltai. Dominuojančios spalvos balta, pilka ir natūralus medis. Norėjome, kad tai būtų kaip namų svetainė, kurioje malonu plepėti su draugėmis (šypsosi).

22308723_1947406282200035_4285948060198864288_nKaip rinkotės patalpas, kokius kriterijus tam kėlėte?

Pagrindinis kriterijus buvo langai ir išėjimas į gatvę, pirmas aukštas, nedidelė kvadratūra, prestižinis rajonas, lengvas pasiekiamumas automobiliu ir viešuoju transportu. Ieškojome geros “auros” ir kai radome šias patalpas, iš karto supratome, jog jos skirtos mums. Teko gerokai dėl jų pakonkuruoti, bet esame laimingos, kad nuomotojai patikėjo mumis ir štai atvira širdimi galime džiaugtis antrais savo namais.

Atidarant fizinę parduotuvę, reikia paruošti nemažai garderobo, kokia jūsų nauja kolekcija? Ką siūlysite klientams šiais metais?

Taip, tikrai, vienos lentynos užpildyti neužtenka (šypsosi). Teko sukti galvą kaip, iš ko, ką ir kiek. Atrodo pavyko. Žiūrėsim kaip įvertins klientai(šypsosi).

Šiai metais turėsime naują siūlą, su daug vilnos bei alpakos vilnos. Mūsų asortimente atsiras ploni trumpesni megztiniai, visų pamiltos suknelės, dviejų rūšių storuliai megztiniai. Išrinkome keturių spalvų paletę. Taip pat asortimente turime vaikiškus kepuryčių ir movų rinkinius, movas, kepures ir pirštines moterims bei movas ir kepures vyrams.

22491788_1950682531872410_1065372452248456179_nKaip pristatote savo naująją kolekciją?

Mes rengiames pagal nuotaiką, o kartais pasirinkti rūbai padiktuoja dienos nuotaiką. Viskas susiję, niekas nevyksta be priežasties ir tai taip pasiutiškai žavinga!

Mes mėgstame rudenį, mėgstame spalvas, mėgstame pozityvą, bet pasaulis ne visada rožinis, mada ne tik apie grožį, pasaulis yra gyvenimas, o jis yra visoks. Atsikeli ir lyja: turi du pasirinkimus – apsirengti pilkai ir susilieti su rudens jaukumu ir melancholija arba treptelti koja per balą su rožiniais kerzais ir tobulai prie jų derančiu rausvu megztiniu. Susiliek kai nori, iššsikirk kai nori, atsidenk kai nori, arba pasislėpk kai nori.

Būti savimi yra didžiausia prabanga pasaulyje. Mėgti tai ką darai, daryti tai ką mėgsti. Atrodyti taip kaip nori, rengtis kaip jauti. Standartai, rėmai, dėžutės visa tai jau seniai praeitis. Šiandien tu gotė, rytoj rokerė, poryt namų šeimininkė, o užporyt veikli mama. Šiandien tiesini plaukus, o rytoj garbanoji, savaitgalį trypi muzikos festivalytje, o darbo dienomis vedi apskaitą tarptautinei įmonei, bet vistiek tu esi tu.

Keisčiausias dalykas kai žmogus sako: žinai čia ne tau, tu ne tokia. O tada tu imi ir suabejoji. Bet kas geriau žino už tave, kokia tu? Niekas. Todėl jei tu šiandien rožinė, o rytoj norėsi būti juoda, tai ir būk. Atsiduok savo jausmui, savo nuotaikai ir tiesiog būk savimi.

Mes kuriame visokiai: rytinei tau – susivėlusiai ir nevalytais dantimis, pasitempusiai ofiso poniutei, kur po griežtu megztuku slepiasi vaikiški apatiniai, mes kuriame tau – kuri neišlipi iš kerzų, mes kuriame tau – kuri kulniukais sugroji Bacho simfoniją, mes kuriam tau – kuri su kepinių prijuoste išbėgi į parduotuvę pamiršto cukraus, mes kuriame tau – kuri mėgsti stilių, mes kuriame tau – kuri mėgsti jaukumą ir patogumą, mes kuriame tau – kuri mėgsti sluoksniuoti, mes kuriame tau – kuri mėgsta susilieti, mes kuriame tau – kuri mėgsta išsikirti, mes kuriame tau ir tavo kitam aš, ir trečiam, ir tam kiek tu beturėtum. Galiausiai mes kuriame tau tokiai, kokia tu esi ir tokiai kokia nori būti dabar, šiandien, nes kas žino, kuo tu norėsi būti rytoj.

Jei tai tu, tai ši kolekcija tau (šypsosi).

Ar Mezgių “butikėlyje” klientai ras tik jūsų pačių gaminius, ar ir kitų gamintojų? 

Prekiausime tik savo mezginiais (šypsosi).

Ar dirbsite pačios ar samdysitės kitas darbuotojas? 

Kaip ir visas jaunas verslas, kolkas bandysime suktis savo jėgomis.

22547884_10155530460124892_954360981_nIr pabaigai, išduokite paslaptį, savo sėkmės formulę, norint taip sparčiai “augti”, ko labiausiai reikia? Gerų asmeninių savybių, puikių produktų ar finansinių išteklių? Juk atidaryti ir išlaikyti parduotuvę nėra taip jau ir paprasta…

Labai dažnai mūsų klausia apie sėkmės paslaptį, sakytume, jog mūsų receptas yra juodas darbas, nes negalime pasigirti nei finansiniu užnugariu, nei kažkokia išskirtine mada. Mes kuriame jums, jūsų kaimynei, jūsų geriausiai draugei, jūsų anytai ir tetai, jūsų vaikams ir vyrui, ir jo broliui (šypsosi). Jei jie randa mus, me sesame laimingos (šypsosi).

Sekti galite Facebook: https://www.facebook.com/mezges/

Parduotuvę rasite adresu:  Šv. Stepono g. 19, Vilnius.

Mezgių istoriją galite skaityti čia:

„MEZGĖS“ – KAIP VIENKARTINĘ DOVANĄ PAVERTĖME VERSLU

 

RAŠYTI KOMENTARĄ