VERSLI MAMA: GIEDRĖ IŠ CODE.M “NĖRA GERESNIO JAUSMO NEI NUOSAVO VERSLO SĖKMĖ”

Giedrė Ramanauskienė atvira, sau dirba jau virš dešimties metų, tačiau apie tai viešai kalbėti nori retai. Ši versli mama slepiasi po Code.M jewelry prekės ženklu, o jos kuriamas raudono siūlo apyrankes spėjo pamilti jau didžioji dauguma kitų mamų. Giedrės gaminiuose daug simbolizmo ir ji teigia, kad žmonės vieni kitiems turėtų dovanoti ne daiktus, o emocijas ir jausmą. Nuo ko viskas prasidėjo, ką reiškia tos raudono siūlo apyrankės ir apie visą kūrybos sėkmės kelią, šiandien kviečiame susipažinti iš arčiau.

75356916_418443939089634_934432438040395776_nPradėkime viską nuo pradžių, kaip atsidūrėte papuošalų kūryboje? Ir kodėl pasirinkote būtent šią sritį?

Viskas prasidėjo kai laukiausi – tuo metu ėmė dažnai aplankyti kūrybinis įkvėpimas ir atsirado noras tą įkvėpimą realizuoti į kažką gražaus, kas džiugintų, kas puoštų, leistų pasijausti gražiai ir emociškai pakylėtai. Pamenu, kad tuomet visos draugės buvo apdovanotos blizgučiais su „swarowskiais“, nes tada labai norėjosi spindėti. Besilaukdama radau laiko ir ėjau mokytis papuošalų gamybos pradmenų. Daug praktinių dalykų sužinojau iš “Youtube”.

Gimus dukrytei papuošalų kūrybą ir gamybą atidėjau į šalį, nes natūralu, kad pakito gyvenimo prioritetai. Rimtai, visu dėmesiu, prie papuošalų grįžau jau kiek ūgtelėjus mažylei. Draugai nuolat sakydavo, kad mano kūrybos papuošalai turi kažkokį estetinį kabliuką, kuris traukia dėmesį ir, kad privalau leisti jais džiaugtis platesniam ratui žmonių negu vien tik draugai ir draugų draugai.

Tuomet mane aplankė mintis, kad nieko neprarasiu (net jei nepasisektų) ir ryžausi – pagaminau bandomąją partiją apyrankių. Mano sesuo, talentinga fotografė, padėjo jas vizualizuoti ir pateikti rinkai. Aplankius „pradedančiojo“ sėkmei, atsirado tikėjimas tuo, kad papuošalai mano gyvenime gali būti ne vien tik hobis, ne vien tik amatas, bet jį galima plėtoti kaip normalų, tegu ir nedidelį, kuklų, bet verslą. Pirmus uždirbtus pinigus aš vėl investavau į tolimesnę papuošalų kūrybą ir gamybą. Taip viskas užsisuko ir įsibėgėjo.

Pirmuoju mano prekės ženklu tapo “Nauska jewelry” – rankų darbo gamybos papuošalai ir aksesuarai.

46206236_2166767006978331_9007732702564057088_o

Nuo ko pradėjote? Kokie pirmieji žingsniai buvo Jūsų sėkmės kelio link?

Pradėti buvo tik pusė darbo, svarbiausias dalykas nuvedęs sėkmės link, manau, buvo atkaklumas ir sprendimas nepasiduoti toms dvejonių ir abejonių akimirkoms, kai sėkmė apleisdavo.

 Ką kuriate ir kokį pasirinkimą gali klientas rasti pas Jus?

Pagrindinis mano gaminys – tai raudono siūlo apyrankės su Morzės abėcėlės užkoduotais žodžiais. Plėtra nulėmė, kad turime ir auskariukų, individualiai gaminamų ir madingų pakabukų, žiedų.

Kūrėte ir gaminote įvairius papuošalus ir aksesuarus pati, vėliau startavote ir su Code.M prekės ženklu. Na, o šiandien Code.M turbūt pati populiariausia prekė – raudono siūlo apyrankės. Papasakokite apie jas ir jų reikšmę plačiau. Kaip atrenkate, kokius kriterijus keliate rinkdama asortimentą Code.M prekybai?

DK8A4084Pačių raudonų siūlo apyrankių įdėją brandinau labai senai. Ją parsivežiau iš Izraelio. Mums tikrai sunkūs buvo 2013 metai. Kai su vyru patyrėme keletą nesėkmių, nuolat sirgo dukrytė ir susidūrėme su finansiniais sunkumais. Pamenu, tada nusprendėme ant riešo užrišti vienas kitam raudoną siūlą su septyniais mazgais. Savitaiga tai, ar sutapimas, bet daug pasikeitė per tuos metus. Dalykai, kurie tuomet atrodė tolimi ir sunkiai pasiekiami, tapo kasdienybe. Sėkmė tapo savaime suprantama, o optimizmas – kasdienis mūsų palydovas. Sukūrėme mažas savo šeimos tradicijas ir labai norėjau jomis pasidalyti su kitais. Juk kai sėkmingi būsime visi – gyvenimas bus daug gražesnis.

Code.M vizija yra paprasta – žmonės vieni kitiems turėtų dovanoti ne daiktus, o emocijas ir jausmą. Mūsų gaminiuose daug simbolizmo.

Užkoduotos apyrankės su žodžiais šeima, meilė, laimė, draugės, sėkmė ir daug kitų. Padovanojus ar įsigijus šią subtilią apyrankę, rekomenduojame ją užrišti septyniais mazgais. Po kiekvienu mazgu “užriškite” slaptą palinkėjimą. Tikiu, kad stipri Jūsų energetika ir palinkėjimai išsipildys!

Plečiantis veiklai asortimentą papildėme pakabukais, žiedais ir auskarais. Ieškodama prekių, papildančių Code.M asortimentą, praleidžiu valandų valandas. Čia kriterijus yra labai paprastas – tą daiktą visada nešiočiau pati. Būna peržiūrėjus 500 nuotraukų nieko neišsirenku – neužkabina.

Kaip suderinate darbus kartu su motinyste?

Iš pat pradžių, žinojau, kad imsiuos tik tos veiklos, kuri leis suderinti motinystę ir darbą. Kai buvo pati pradžių pradžia, visus darbus atlikdavau pati: tiesiog ir verdavau, ir makaronus virdavau, ir dar drabužius padžiaudavau. Dirbau namuose.

73166996_2414290562225973_4865114884464967680_oKokios yra artimųjų reakcijos, jog esate savo srities šeimininkė. Ar palaiko, skatina, ar jie – labiau tie, kurie bando atkalbėti nuo idėjų realizavimo?

tiesų, savo rimtom idėjom dalinuosi tik su vyru ir sese. Jie stiprūs savo srityse, padeda žiniomis, įžvalgomis ir darbais. Kai yra toks užnugaris, drąsiai bandau tas idėjas įgyvendinti. Tai, kad Code.M jewelry yra man priklausantis prekės ženklas didžioji dalis draugų net nežino. Tai sutaupo laiko, emocijų ir energijos, nes nėra kam atkalbinėti nuo kažkokių veiksmų darymo arba tiesiog – darymo. Sau dirbu jau virš dešimties metų. Dėl nesaugios ateities, būgštavimų pati neturėjau, o aplinkos pamokslai baigėsi tuomet, kai žmonės pamatė mano savarankiško darbo rezultatus.

Kokie Jūsų ateities planai?

Esu studijavusi Anglijoje – man pažįstama ta kultūra, orientuojuosi jų biurokratiniuose reikaluose, todėl artimiausioje perspektyvoje Code.M jewelry plėsis į UK rinką.

64901028_2318480765140287_7927485819881783296_o

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims?

“Daryk ką nors ir daug dirbk” mano vienintelis palinkėjimas. Dauguma žmonių tiesiog kalba, kaip jie norėtų kažką papildomai veikti. Mes visi vienodai nutolę nuo geresnio gyvenimo vieninteliu Google mygtuko paspaudimu. Pradžia būtų – idėja, o toliau tik idėjos realizacijos paieška ir veiksmas. Geresnio laiko tam nei dabar, manau, nėra.

Kai sukūriau Code.M, dirbau ir su Nauska, ir pilną darbo dieną “ofisiniam”darbe. Po darbo paimdavau dukrytę iš darželio. Kol pavalgom, užmiegam būdavo jau vakaras. Iki vėlumos  dirbau su klientais, kurių dauguma tokios pat mamos kaip ir aš – laisvą minutę turinčios tik tada, kai užmiega vaikai. Tomis valandomis gaminau ir apyrankes, ir pakavau siuntinius. Ir nuoširdžiai sakau – nėra geresnio jausmo nei savo verslo sėkmė – tada išgaruoja visi nuovargiai!

Mokykitės ir dalinkitės – kiekvieną dieną, nors kruopelytę kažko naujo. Internetas pilnas verslo plėtros, marketingo ar darbo planavimo mokymų. Kartais vienas išgirstas sakinys praplečia akiratį ir duoda labai puikių rezultatų – pasaulis nebeatrodo didelis, nepažįstamas ir baugus.

Mane labai žavi mūsų verslių moterų bendruomenė: joje daug nuostabių ir protingų, darbščių moterų. Bendraukite su tokiomis – jos tikras įkvėpimas. Norėdamos kurti verslą – turite save apsupti ta pačia kryptimi mąstančiais žmonėmis.

Daugiau info: https://www.facebook.com/codemjewelry/

RAŠYTI KOMENTARĄ