VERSLI MAMA: GODA – “GG UNIQUE” GYVUOJA JAU DAUGIAU NEI 10 METŲ!

Savitas stilius ir kūrybos braižas, įsimintinas prekės ženklo vardas, nebijojimas kurti norint judėti į priekį ir, žinoma, aiškus tikslas – visa tai padeda būti pastebėtam. Tai įrodo ir „GG Unique” prekės ženklo papuošalų kūrėja Goda Mateikė, jau daugiau nei 10 metų sėkmingai kurianti verslą, kurio nesustabdė ir motinystė. Didelis Godos pozityvas ir entuziazmas gali užburti kievieną. Tad šiandien norime Jums papasakoti dar vieną, sėkmingą verslios mamos istoriją. Kviečiame susipažinti iš arčiau.

Kaip kilo idėja pradėti kurti papuošalus? Ir kodėl pasirinkote būtent šią sritį – juvelyriką?

DSC_8883Jau nuo mokyklos laikų labai mėgau ir gamindavau papuošalus sau. Tuo metu buvo labai madingi papuošalai iš veltinio, vėliau dekupažo. Laikui bėgant, draugai ir pažįstami prašydavo padaryti ir parduoti jiems. Kiek vėliau, studijuodama bakalaurą, įstojau mokytis ir juvelyrikos, dar vėliau važiavau į kursus Suomijoje. Viskas įvyko natūraliai, dirbdama “sausą” ir neįdomų ofiso darbą supratau, kad čia man ne vieta. Tuo metu, dar tik būsimas mano vyras, labai mane palaikė ir paskatino, ir rezultatas toks, kad jau dešimt metų gyvuoja “GG Unique” papuošalų ir aksesuarų prekės ženklas.

Ar gimus vaikeliui nekilo minčių viską mesti? Kas paskatino eiti į priekį?

Priešingai, gimus vaikeliui, po kelių mėnesių iš kart kibau toliau į darbus! Turėjau daug minčių, kurių besilaukdama negalėjau realizuoti, tad labai džiaugiausi, kad vaikutis dienos metu miegodavo po 4 valandas pietų miego, tad viską spėdavau pasidaryti. Žinoma, turiu dėkoti dukrytei, už tai, kad galėjau save realizuoti.

Verslo pradžia visuomet nelengva – kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Kadangi, tai buvo prieš beveik 10 metų, tai sunkiausia buvo tiesiog išeiti iš darbo ir nuspręsti daryti tai, kas patinka. Labai džiaugiausi, kad šalia savęs turėjau ir turiu žmogų, kuris 100 procentų mane palaiko ir padeda.

DSC08001 su logo

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Idėjos kyla labai skirtingai, kartais tiesiog bevaikštant lauke iš niekur nieko atskrieja vaizdas, kaip turėtų atrodyti auskarai, o kartais reikia pasėdėti prie eskizų, piešti ne tik ranka, bet ir su programa, kad gražiai pamatytum visumą. Mėgstu tendencijas, greitą madą, tačiau niekada nepamirštu detalių, nuo kurių kadaise, prieš dešimt metų viską ir pradėjau. Dar iki dabar mano kurtuose papuošaluose galima išvysti paukštelį ratuke. Viskas kinta kartu su mados tendencijom, tačiau pagrindinis mano kūrybos elementas – subtilumas – lydi mane visada. Iš techninės pusės, kūrybos procesas, jau po idėjos sugalvojimo dėliojasi įvairiai, priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos bus sukurtas papuošalas. Gali būti vaško formos gaminimas, liejimas, kalimas, šlifavimas, vėliau poliravimas, arba detalių gaminimas ir karoliukų vėrimas, užbaigimas, supakavimas.

Kokį asortimentą klientas gali rasti pas jus?

Asortimentas gan platus. Turime skirtingas kolekcijas: viena naujausių, minimalistinė kolekcija “Minimal me”, kuri sukurta iš nerūdijančio plieno, kuris pasižymi puikiu dėvėjimu. Kitose kolekcijose derinami natūralūs akmenys su kristalais, kuriami tiek auskarai, vėriniai, apyrankės. “GG Unique” asortimente galima rasti tiek kasdienių, tiek vakarinių papuošalų. Kuriame ir indvidualiai nuotakoms, tad mūsų sąraše jau ne viena dešimtis papuoštų nuotakų.

Kiek laiko maždaug užtrunka pagaminti vieną papuošalą? Papasakokite visą gaminimo procesą.

Daugiausiai laiko atima naujos kolekcijos parengimas, detalių paruošimas. Vėliau bandymai viską, kas guli galvoje ir eskizuose realizuoti. Tai darbas 24 valandas per parą, nuolat galvoju, kaip įgyvendinti naujas idėjas. Negaliu konkrečiai pasakyti kiek trunka sukurti vieną papuošalą, tai labai priklauso nuo modelio ir nuo to, ar pirmą kartą jį gaminame, ar tai jau tik kolekcijos papildymas. Kad sugalvoti naują modelį ir, kad jis būtų artimas širdžiai, gali užtrukti ir kelias valandas, ir kelias dienas, o kur dar pavyzdžių gamyba, tuomet tinkamiausio varianto (dydžio, spalvos) parinkimas.

Kuo išskirtiniai jūsų kuriami papuošalai?

Subtilumas – visada buvo mano išskirtinumas. Nemėgstu perkrautų detalių, ryškių spalvų ir didelių formų. Tačiau visuomet būna išimčių…

DSC07890m

Kaip pavyksta suderinti motinystę ir darbus? Ar niekas nelieka dėl to nuskriaustas?

Kadangi laiką planuoju pati ir vaikas yra didžiausias prioritetas, tai viskas vyksta pagal dukrytės laikrodį. Žinoma, turiu pagalbą tiek darbe, tiek namuose, tad, jeigu nori – viskas yra įmanoma. Kartais, jeigu tenka ilgiau padirbti, neslėpsiu, visuomet jaučiu kaltę prieš vaiką, ir stengiuosi ją kompensuoti kitą dieną.  Niekada nebuvau supermama, visada stengiuosi ir save realizuoti, ir kitas mamas labai skatinu nepamiršti savęs!

DSC09157nKokie jūsų ateities planai? Idėjos? 

Netolimoje ateityje komandos plėtra, o idėjos lai lieka paslaptyje, kas domisi “GG Unique” ženklu, jas visas sužinos. Ne už kalnų ir nauja kolekcija.

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti? 

Ta, kuri skatina. Nebūtina pradžioje sukurti verslo, galima sukurti sau darbo vietą, bet svarbiausia daryti tai, kas patinka, tą – kuo domiesi. Juk gyvenime patys darome pasirinkimus, būkime tos, kurios daro ir mėgaujasi, o ne tos, kurios nedaro ir pyksta. Turint savo verslą, pastebėjau labai daug neigiamų komentarų iš žmonių, kurie įsivaizduoja, kad iš “kažkokių papuošaliukų” neįmanoma pragyveni… Tai labai linkiu keisti požiūrį, nes tikrai, jeigu tampi savo srities profesionalu, esi trokštamas visada ir ne tik Lietuvoje. Sėkmės!

Nuotraukų autoriai: JurArt’s ir GG Unique

Visus gaminius galite pamatyti čia: https://www.ggunique.com

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/gguniquee/

RAŠYTI KOMENTARĄ