VERSLI MAMA: AISTĖ – JEI NE MOTINYSTĖ, “JAUKUS KAMPELIS” NEBŪTŲ ĮKURTAS

Kiekvieną kartą, mus labai džiugina pažintys su versliomis mamomis bei jų istorijos. Dažnai moterys teigia, jog jei ne motinystė, vargu ar jų verslai šiandien egzistuotų. Taip susipažinome ir su Aiste, “Jaukaus kampelio” įkūrėja. Dar besilaukdama vaikelio, Aistė pradėjo kurti savo vaiko kambariui interjero detales, o šiandien gali pasidžiaugti, jog tai tapo jos nuolatine veikla ir darbu. Taigi kas slepiasi po “Jaukaus kampelio” vardu? Susipažinkime iš arčiau!

IMG_E0280Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja pradėti kurti bei gaminti vaiko kambario baldus bei interjero detales? Kiek prie viso to prisidėjo motinystė?

Pradėsiu nuo to, jog jeigu ne motinystė, tai ,,Jaukaus kampelio” tikriausiai dabar nebūtų. O prasidėjo viskas nuo to… Besilaukiant vaikelio, apie šeštą nėštumo mėnesį, kaip ir kiekviena būsima mama, pradėjau ieškoti idėjų naujam vaiko kambariui. Mane nustebino gan skurdus vaikiškų baldų ir interjero detalių pasirinkimas Lietuvoje ir tikrai labai aukštos kainos. Pamačius keletą lentynų “Pinterest” paskyroje kilo idėja, kodėl negaliu pati subraižyti baldelių, kurie man patiktų! Iš kart savo idėją papasakojau savo kolegai ir dabartiniam verslo partneriui Aivarui Mateikai ir bendrom jėgom aptarėm kaip ir kas turėtų atrodyti, kokios medžiagos bus naudojamos. Parodžius pirmąją, pagamintą mūsų lentyną draugams, sulaukiau labai daug pagyrų ir taip viskas prasidėjo… Aš laisvu nuo darbo metu braižiau, o Aivaras užsiėmė gamyba.

1000x1000 4

Kuo užsiėmėte iki “Jaukaus kampelio” įkūrimo?

Tiek aš, tiek dabar jau gamybos vadovas Aivaras esame architektai, dirbome su muziejų ekspozicijomis, parodų stendų projektavimu ir dizainu. Iš pradžių ,,Jaukus kampelis” buvo tik papildoma veikla po nuolatinių darbų. Tačiau dabar tai peraugo į pagrindinę veiklą (šypsosi). Žinoma, kai gimė mano dukra, laiko šiek tiek sumažėjo. Ačiū kolegai, kuris nesiskųsdamas perima ir mano darbus, bet galiu drąsiai sakyti, jog motinystė ir verslas suderinami (šypsosi).

35243325_2162195200668565_2466152423018725376_n

Pradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Na, kadangi su gamyba dirbome jau gerus metus, šioje srityje klausimų daug nebuvo. Kur viską pardavinėti ir reklamuotis – šiais laikais nebuvo sunku nuspręsti, Facebook padeda greitai rasti savo pirkėją. Daugiausia vargo buvo kol išsiaiškinau, kaip viską pardavinėti legaliai, kokia tai veiklos rūšis ir t.t. Teko ne kartą skambinti į VMI ir Sodrą, kol galiausiai viską įteisinau (šypsosi).

Papasakokite kokius gaminius jūs kuriate ir prekiaujate? Kuom jie išskirtiniai?

Pradėjome nuo įvairių lentynų, vėliau atsirado ir kėdutės su staliukais. Šiuo metu pristatėme komodą, kitą mėnesį pristatysime ir spintas. Sulaukiame nemažai ir individualių užsakymų. Idėjų turime labai daug, tik viskam reikia laiko!

Kuo mes išskirtiniai? Pirmiausia, mums labai svarbu mūsų baldų kokybė, naudojame dažus skirtus būtent vaikiškų baldų gamybai, kruopščiai atsirenkame plokštes ir medieną, kiekvienas baldelis mums tarsi kūdikis! Vaikų žaislai dažniausiai būna labai spalvoti ir ryškūs, todėl mes savo baldelius gaminame minimalistinius ir švelnius, taip vaiko kambaryje atsiranda harmonija.

1

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Idėjų ieškome įvairiuose užsienio portaluose, tokiuose kaip Pinterest ir t.t. Tačiau, tai nereiškia, jog viską aklai kopijuojame! Tik pasitaiko, kad tam tikros detalės užveda ant kelio. Kartais idėjos gimsta tiesiog savaime. Dažnai tenka pasukti galvą, kaip idėją paversti realybe ir, kad ji būtų įkandama kiekvienam mūsų pirkėjui. O kartais idėjas pasiūlo ir patys klientai. Jie mums parodo nuotrauką ar nupasakoja ko norėtų, mes pagaminame ir paleidžiame į prekybą.

1.Žvaigždėti debesėliaiKadangi sukatės namų dekoro srityje, papasakokite, kokios tendencijos šiuo metu dominuoja įrenginėjant vaiko kambarį? Kokių patarimų galite pateikti tėvams, kurie būtent dabar vaiko kambarį bando paversti pačiu mieliausiu namų kampeliu? 

Prieš atsakant į šį klausimą norėčiau labai pasidžiaugti lietuvėmis mamomis, kad jos vis labiau domisi vaikų kambario interjerais ir naujienomis, nori savo mažyliams sukurti ne tik jaukią, bet ir stilingą aplinką. Kalbant apie tendencijas, šiuo metu vaiko kambaryje itin populiaru – lovytė/namukas ir vaikiškos palapinės. Džiaugiamės, kad ir mūsų baldeliai sparčiai populiarėja ir gal kada taps “must have” produktu! Na, o ką galėčiau patarti, tai neperkraukite vaiko kambario spalvomis! Vaikiški žaislai yra labai ryškūs ir spalvoti, tad visus baldus ir dekoro detales patariame rinktis švelnių, pastelinių spalvų, taip išvengsite chaoso ir kambarys atrodys daug tvarkingiau.

Susiduriate su daug skirtingų mamų. Ko daugiausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį?

Taip, visos mūsų pirkėjos/ai yra labai skirtingi, vieni klausinėja labai daug, kiti – iš kart nori apmokėti ir kuo greičiau gauti prekes. Daugiausiai klausimų sulaukiame apie naudojamas medžiagas ir dažus, kas yra labai sveikintina! Sulaukiame nemažai klausimų dėl spalvų pasirinkimo, visus baldelius gaminame kiekvienam asmeniškai, spalvas gali rinktis pats pirkėjas.

Meskutis ir kiskutisKaip į jūsų idėją  reagavo artimiausi žmonės, bandė atkalbėti ar skatino?

Turiu nuostabų vyrą, kuris visada mane palaiko ir labai džiaugiasi visomis mano idėjomis. Palaikymo sulaukiau ir iš šeimos, draugų, o tai tik dar labiau skatina tobulėti (šypsosi).

Kaip randate tą aukso viduriuką –  laiką sau, verslui ir šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Labiausiai nuskriaustas buvo mano kolega Aivaras, jam teko didžiausias krūvis. Kiekvieną dieną, po darbo ir savaitgaliais pasilikti dirbtuvėse ir viską koordinuoti, bet šiuo metu ,,Jaukus kampelis” jau yra jo pagrindinis darbas. Tad savaitgaliai pagaliau tapo laisvi. O aš pati randu laiko viskam, svarbu tinkamai susiplanuoti laiką… Nors neslėpsiu, pasitaiko, kad atrašau laiškus klientams ir naktį (šypsosi).

Pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien?

Pradėjome nuo 100 sekėjų Facebook paskyroje iš savų draugų rato, o šiuo metu mus seka jau virš 2000 tūkstačių žmonių. Mūsų darbus jau pastebėjo ir aprašė žinomos Lietuvos tinklaraštininkės. ,,Jaukus kampelis” tapo pagrindiniu mano ir mano kolegos Aivaro darbu. Jau turime savo darbo patalpas, sparčiai plečiame kolektyvą. Mėnesio eigoje atidarysime savo elektroninę parduotuvę. Labiausiai mūsų pasiekimus atspindi klientų siųstos nuotraukos ir atsiliepimai, kurie kiekvieną kartą nudžiugina.

Jk3

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Nežinau ar mano žinutė pasieks daug mamų, bet norėčiau palinkėti niekada neabejoti savo jėgomis! Jeigu jūsų mintyse rusena bent mažytė idėjos kibirkštėlė – uždekite ją, eikite, kurkite, bandykite! Motinystę tikrai galima suderinti su nuosavu verslu, reikia tik didelio nori ir užsispyrimo! Sėkmės!

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/jaukuskampelis.lt/

 

 

RAŠYTI KOMENTARĄ