LAIKAS SU ŠEIMA ARBA KAIP MES ATRADOME MAGIŠKĄ VIETĄ

Ką mes veikiame su savo vaikais laisvu metu? Kokias pramogas renkamės? Šie du klausimai privertė mus labai susimąstyti ir kažką įdomaus nuveikti būtent Lietuvoje. Turbūt nepameluosime, jog kelionės su vaikais gali būti tikras iššūkis – mūsų mažieji greitai pavargsta ir netrunka įkišti nosių į išmaniuosius telefonus. Ką daryti, kad kelionė teiktų džiaugsmą ir jums, ir vaikams? Kur pabėgti nuo miesto šurmulio ir rasti pačių įdomiausių pramogų? Šiandien papasakosime Jums savo istoriją ir tikimės pateiksime šaunių patarimų.

Visų pirma, pats didžiausias patarimas prieš kažkur vykstant – gerai apgalvoti kelionės maršrutą ir išsirinkti tokią vietą, kurioje patiks ir Jums, ir vaikams, kur atrasite įvairiausios veiklos ir nebus laiko kada galvoti apie filmukus bei nuobodulį. Tad mes gerai panaršę internete ir pasidomėję visais siūlomais variantais netikėtai atradome nuostabų rojaus kampelį poilsiui su vaikais. Todėl norime ir su Jumis pasidalinti šiuo atradimu.

35069896_10156645556809789_8849567765929918464_n

Kur?

Utenos rajone, 30km nuo Anykščių miesto – “Barono vila”. Sakysite labai toli? Nesijaudinkite, pasiplanuokite kelionę per vaikų miegą, ar tiesiog kelionės metu pabendraukite su savo vaikais. Juk dažnai per savo darbus ir visą rutiną užmirštame savo vaikus, neskiriame jiems pakankamai laiko ir net nežinome kaip iš tiesų jiems sekasi…

Barono vila

34985084_10156101636414892_5345898097719377920_nNa, turbūt galėtume labai išsiplėsti, bet geriausia šią vietą būtų išvysti savom akim. Čia mus su šypsena pasitinka vilos savininkė, su savo gražiuoju augintiniu, šuniuku – Čaku (kuris, beje, vėliau tapo mūsų sūnaus geriausiu draugu). “Barono vila” – modernus, skandinaviškų vilų kaimelis nuošalioje vietoje, labai harmoningoje aplinkoje, draugiškoje gamtai ir pritaikytai šeimų poilsiui. Čia išvydome gražiai sutvarkytą aplinką, mišką, vaikų žaidimų aikštelę, šalia aptvaruose besiganantys  taurieji elniai, danieliai… Vilos itin stilingos, jose visos detalės iki smulkmenų apgalvotos, o komfortas kaip geram viešbutyje. Iš vilos terasos atsiveria puikus vaizdas į ežerą, o kitame krante – besiganantys žvėrys. Čia galite atvykti ne tik su vaikais, bet ir pasiimti savo augintinius, juos mielai priima. Tad viskas iki smulkmenų apgalvota.

Taigi, ką mes ten veikėme?

Viloje praleidome dvi dienas, nuobodžiauti nebuvo kada nei mums, nei mūsų 3,5 metų sūnui. Tad apie viską nuo pradžių.

34962360_10156101636864892_3931323818185850880_nPirmoji diena. Kadangi viloje yra didelė terasa su vaizdu į ežerą, o šalia lieptas, pirmiausia bėgome ant jo pasižvalgyti į vandenį. Vėliau sulipome visi į valtį (net ir mūsų mažasis augintinis – Ogis) ir išplaukėme paplaukioti bei pasižvalgyti aplinkui. Gamta čia tikrai stebuklinga, vienoje pusėje miškas, kitoje – ganosi elniai, stirnos… O koks grynas oras! Net galva sukasi.

Parplaukus, užklupo mažas lietus, tačiau jis mūsų visai neišgąsdino, priešingai, suteikė dar daugiau įdomumo. Mūsų mažylis tvenkinyje pastebėjo buožgalvius, tad vyko jų žvejyba su saujomis ir auginimas kibire (vėliau, sveikus ir gyvus paleidome atgal į vandenį). Atrodo tokie mažulyčiai sutvėrimai, o mūsų sūnus – kiekvieną buožgalvį norėjo glostyti lyg kokį didžiausią atradimą. Po lietaus ėjome gaudyti varlytes ir driežiukus. Tikrai sunku suvokti, kiek vaikui tai suteikė džiaugsmo, koks didelis gamtos pažinimas, o kiek gryno oro, pabėgus iš didelio miesto šurmulio… Pirmoji diena prabėgo taip greitai, jog net nespėjome laiko pajausti. Žiūrime, jau vakaras… Pietų miegelis nemiegotas ir net nekilo minčių nei mums, nei sūnui įsitraukti į telefonus, nuo jų tikrai verta pailsėti!

34603328_893588774178955_2943951213823000576_n

Antroji diena. Pirmiausia, mums, mamoms, labai aktualu, jog po tiek gryno oro, vaikas miegojo pasakiškai… Bet ne apie tai. Mūsų antroji diena viloje prasidėjo su gausiais pusryčiais terasoje (pusryčiai įskaičiuoti į kainą). Kaip gera, kai nereikia niekur skubėti, valgant gali mėgautis vaizdu į tyvuliuojantį, ramų ežerą, šalimais šnarantį mišką, tyrą orą, rasotą žolę, po kurią basomis bėgioja mano mažylis… Ta tokia tyla ir ramybė, kai atsijungi nuo viso pasaulio yra kažkas neapsakomo žodžiais.

34716283_10156101636794892_4470383312375906304_nKad ir kaip įsijauti į tą ramybę, staiga jau už rankos timpteli vaikutis ir supranti, jog reikia toliau išnaudoti visas vilos pramogas. Tad pati smagiausia ir įdomiausia pramoga buvo – elniukų ir avyčių lankymas. Iš anksto susitarus, galima aplankyti žvėris aptvaruose, juos pamaitinti iš rankų ir nusifotografuoti. Nemeluosiu, man asmeniškai kiek buvo nejauku, kai virtinė elnių ir stirnų išsirikiavo paragauti duonos, o mano sūnus, be jokios baimės, lakstė tarp jų. Bet vaikai juk be baimės, o žvėreliai, matyt, tikrai tai jaučia, tad visą laiką tvyrojo tokia gera aura, o aš vos spėjau gaudyti gražiausius kadrus.

Prieš pietų miegelį, šalimais aplankėme ekologinį vilos sodą ir daržą: pakeltose lysvėse (vaikai pamato, kaip auga vaisiai, daržovės ir prieskoniai, galima nusiskinti ir paragauti). Taip pat, vaikų žaidimo aikštelę (na kaipgi be jos), tikrai saugi ir patogi. Jose mūsų vaikučiai irgi galėtų žaisti nuo ryto iki vakaro…

Na, o mūsų vakarą palydėjo žvejyba. Tačiau ši pramoga, turbūt, labiausiai patinka tėčiams. Tvenkinyje gausu žuvų, gražu stebėti ir girdėti, kaip jos didžiai šokinėja vandenyje. Sūnus nespėjo lakstyti pas tėtį, tikrinti ar jau ką nors sužvejojo, patikrinęs vėl bega pas mane. Na ir taip pirmyn atgal, ar gali būti kas geriau, kai mūsų vaikai pilni veiklos?

Papildomos pramogos

  • Esant norui, galima surengti pikniką su šeima pamiškėje (tik neužmirškite apsaugos nuo uodų). Kitame krante užkuriamas laužas, paruošiamas maisto krepšys piknikui, yra stalas su suolais, norint galima pietauti ir ant žolės. Iš ten atsiveria puiki panorama į vilų kaimelį.
  • Teniso kortai – smagus žaidimas kartu su šeima.
  • Barono plovo virimas ant laužo. Galima užsisakyti šį išskirtinį sodybos patiekalą su programa, tėvai ir vaikai gali dalyvauti gamybos procese, degustuoti ir nusifotografuoti su tautiniais, tadžikiškais rūbais.

Ką verta aplankyti Anykščiuose?

Jei atvirai, mes neturėjome laiko, nei noro kažkur nosis kišti iš vilos. Tačiau, jei dar nesate buvę Anykščiuose, aplankykite šį miestą, juk nuo vilos tik 30 km. Ten tikrai gausu įdomių pramogų ir yra ką nuveikti kartu su vaikais.

Viena smagiausių pramogų – rogučių trasa. Tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje – viliojantis nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas. Rogutės veikia visus metus – tiek vasarą, tiek žiemą. 500 metrų ilgio trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplinas ir kilpa. Prisisekite saugos diržus ir pagaukite vėją skriedami nuo Kalitos kalno!

Toliau: Apverstas namas, kukurūzų labirintai, “Puntuko” akmuo, Lajų takas, “Cosmos” Paukščių takas, jaukūs restoranėliai ir parkai. Tikrai viską verta aplankyti!

34984859_10156645558454789_4169428859386593280_n

Na ir pabaigai…

Tikrai visi esame labai užimti ir įsisukę į savo darbus, rutiną. Tačiau neužmirškime laiko su šeima, praleiskime bent porą dienų kartu. Mėgautis grynu oru, pusryčiauti visiškoje gamtoje, gaudyti buožgalvius, varlytes, lankyti didinguosius elnius yra neapsakomas laikas kartu su šeima. Išjunkime savo telefonus, palikime savo kasdienybę už namų durų ir pasinerkime į nuostabią  gamtos harmoniją bei poilsį. Tokių įdomių ir draugiškų šeimai vietų mažai, tad aplankyti Barono vilą labai rekomenduojame!

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Barono-Vila-168678423336664/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ