bloques-de-construccion-colorido_4770_full

KAIP TINKAMAI PARINKTI ŽAISLUS VAIKAMS?

Patys turbūt galėtumėte papasakoti ne vieną istoriją apie savo mažylio smalsumą ir norą išbandyti viską, kas nauja, nematyta ir dar nepaliesta. Todėl labai norėtųsi ropojančios, o gal jau savarankiškai vaikštančios atžalos nepaleisti iš akių, tiesa? Tik štai pavojus gali slypėti ten, kur visai nesitikėtumėte – pavyzdžiui, žaisluose. Kokie žaislai yra saugūs ir įdomūs, o kokie pavojingi ir netinkami, į ką atkreipti dėmesį perkant dovaną mažyliui, šiandien apie žaislus ir jų įvairovę, mums pasakoja išparduotuvės Monstrų biuras konsultantė Eglė Korsakaitė.

Kūdikiui tinka ne bet koks žaislas

Renkant žaislą vaikučiui iki trejų metukų amžiaus, itin svarbu atkreipti dėmesį į geometrinę formą ir žaislo sudedamąsias dalis. Žaislas yra saugus ir nepavojingas, jei jis neturi smulkių lengvai atsikišusių ir atplėšiamų detalių, kurias mažylis galėtų įsikišti į burnytę, ausį ar nosį. Eglė mums pasakoja, kokie žaislai yra saugiausi ir populiariausi tokiame amžiaus tarpsnyje.

juguete1

Amžius

Visų pirma, renkantis žaislą, reikėtų atkreipti dėmesį į kūdikio amžių. Ne veltui žaislai yra suskirstyti į amžiaus kategorijas, o ypatingai tie, kurie skirti patiems mažiausiems. Žinant vaiko raidos etapus, yra lengviau tinkamai parinkti žaisliuką. Dažnai pasitaiko situacijų, jog žmonės vadovaujasi emocijomis ir perka žaislus pagal tai, kas patinka ar atrodo gražu pačiam pirkėjui. Tačiau toks žaisliukas gali visiškai būti nenaudingas ir netinkamas. Pavyzdžiui, 2-3 mėnesių kūdikis jo nesugebės paimti į rankytę. Žinoma, gali būti ir taip, jog renkamas žaislas bus naudingas ateityje, kuomet kūdikis jau galės tinkamai žaisti (kaladėlės, dėlionės, lavinamieji žaislai). Tačiau vertėtų pagalvoti ar vaikas ir vėliau žais su tuo žaislu, kadangi jis bus nebe naujas, o tas, kuris pragulėjo prie kitų žaislų ir kurį vaikas jau yra matęs, tačiau nežinojo kaip su juo tinkamai elgtis… Po tiek laiko, žaislas tiesiog taps nebeįdomus, nors pagal raidos etapą su juo turėtų būti tinkama žaisti būtent dabar.

Taigi, visada pirmiausia turime žinoti vaiko amžių, kuriam yra ieškomas žaislas, o tada jau galime susiaurinti paieškos lauką.

mčŽaislo forma, spalvinė gama, skleidžiami garsai

Antra, ką norėtume išskirti, jog lygiai taip pat svarbu žaislo forma, spalvinė gama, skleidžiami garsai. Pirmuosius dvejus metus kūdikis vystosi sparčiu tempu, todėl išorinė pagalba, kuri skatintų vaiko vystymąsi yra labai naudinga. Štai kodėl vieni žaisliukai yra kabinami lovytėse virš galvos (pvz.: 3mėn kūdikiui), kiti čeža, skleidžia garsus. Vaikams labai smagu yra mokytis, todėl išmokę vieną naują judesį, jie gali jį kartoti daug kartų. Tam puikiai tiks skirtingų tekstūrų lapus turinčios minkštos knygutės, kurios pypsi, čeža ar kitaip skleidžia garsus. Vaikutis išmoksta vartyti puslapius ir taip linksmai praleidžia laiką vartydamas vis skirtingus knygutės puslapius. Vėliau, nuo pirmųjų metų, vaikai pradeda statyti ir dėlioti kaladėles bei domėtis žaislais, tempiamais už virvutės.

Monstrų biuro išprduotuvės atstovė Eglė pabrėžia, jog itin svarbus faktorius kūdikių žaislams, kad jie būtų SAUGŪS. Tai yra be atsikišusių galų, be mažų detalių, kuriomis vaikutis galėtų paspringti, neaštriais kampais ir kt.. O kartu ir jų sudėtis, šalis iš kur yra atkeliavę, ar yra pagaminti be pavojingų cheminių priedų ir t.t. Dažnai tėvai stebisi, kodėl labai panašūs žaislai vienur tiek daug kainuoja, o kažkur kitur – tris kartus pigiau. Tačiau atsakingiems tėvams visada patariame, jog vaikams žaislus reikėtų rinkti itin atsakingai, iš patikimų ir licenzijuotų gamintojų, kurie gamina žaislus pagal nustatytus tarptautinius standartus.

Žaislai vyresniems vaikams

Pasak Eglės, pavojingi visi žaislai, dedami į burną — ir vaikams iki trejų, ir virš trejų metų, jeigu jie telpa į vaiko burnytę. Tad vertėtų atkreipti dėmesį ir į žaislus vyresniems vaikams.

mąVyresni vaikai jau turi savo charakterį, pomėgius. Jau geba patys pasakyti, ką mėgsta, o ko ne. Nuo trejų metų vaikams atsiranda suvokimas apie vaidmenis. Berniukai mato meistraujančius namuose tėvelius su įdomiais įrankiais. Tuo tarpu mergaitės stebi, kaip mamos gamina maistą. Todėl itin populiaru žaislai susiję su profesijomis, tokie kaip virtuvėlė, lėlių namai, traukiniai su bėgiais, įrankių dėžės su įvairiais rakandais ir panašiai. Tiek berniukai, tiek mergaitės mėgsta žaisti virtuvėlėje, “gaminti” savo tėveliams maistą, vėliau plauti indus ir panašiai. Tai yra vaidmenų žaidimas, kuris lavina vaiko vaizduotę ir skatina kūrybiškumą, o tai ir yra labai naudinga augančiam ir besivystančiam vaikui.

Taip pat labai populiarūs yra įvairūs konstruktoriai, su kuriais niekada nepabosta žaisti, o tokį žaidimą gali žaisti ir vaikai su tėveliais. Tiek Lego, tiek kitokios kaladėlės ar panašaus pobūdžio žaislai. Muzikiniai instrumentai irgi tampa vis populiaresni. Vaikai mėgsta atrasti kažką naujo, muzikuoti, dainuoti.

mėSusiduriate su daugybe tėvų ir klientų, ko visgi labiausiai tėvai ieško ir į ką labiausiai atkreipia dėmesį?

Pastebime, kad dažniausiai tėveliai jau žino ko nori, ar bent jau kokio pobūdžio žaislo ieško. Jeigu ieško žaislo vyresniam vaikui, tai jau konkrečiai žino, kas jam patinka, kuo vaikas domisi ir panašiai. Tada telieka išsirinkti iš esamų žaislų įvairovės. Tuo tarpu, jeigu ieškoma žaisliukų mažyliams, dažnas pirkėjas nežino ką dovanoti, į ką atkreipti dėmesį. Todėl visada siūlome konsultuotis su parduotuvės darbuotojais, kad įsigytas žaislas ar daiktas būtų tinkamas būtent tam vaikučiui, kuriam yra perkamas.

Žinoma, kaip ir bet kurios kitos prekės, kolkas didžiausią įtaką pirkėjui turi žaislo išvaizda ir kaina. Dažnas pirkėjas jau ateidamas į parduotuvę ar rašydamas užklausą elektroninėje erdvėje nurodo, už kokią sumą ieško žaislo. Žinant galimą biudžetą yra lengviau parinkti ir pasiūlyti žaislus, kurie atitiktų keliamus pirkėjo reikalavimus.

m

Kuo išskirtinė Monstrų biuro išparduotuvė?

Visų pirma, turime tiek fizinę, tiek internetinę parduotuves, tad esame pasiekiami klientams, jiems patogiausiu būdu. Kadangi Monstrų biuras – tai žaislų ir laisvalaikio prekių išparduotuvė, o ne įprasta žaislų parduotuvė, siekiame pabrėžti, jog mums yra svarbu darnus vartojimas. Kartais pasitaiko, jog mūsų žaislų ir prekių įpakavimai būna pažeisti, arba kartais parduodamos prekės yra iš ekspozicijos, kurios turi nežymių pažeidimų. Tačiau pačiam vaikui, tai neturi reikšmės, kadangi žaislo funkcija išlieka ta pati, t.y. nepažeista. Juk dažnai ir kasdieninėje veikloje permokame už daiktus vien dėl to, jog įpakavimas yra gražus (maisto prekės, buities prekės, ir t.t.). Tačiau iš esmės, tai būna svarbu dažniausiai tik patiems tėveliams prieš perkant žaislą, kaip jis atrodo lentynoje, kokia jo pakuotė. Tačiau gavęs tą žaislą vaikas iš kart nuplėšia pakuotę ir džiaugiasi pačiu žaislu.  Todėl mūsų išparduotuvė orientuojasi į žaislų funkcionalumą, o ne prekių pakuočių išvaizdą. Taigi, būtent todėl mūsų prekių, kurios yra skirtos vakarų Europos rinkai, o ne trečiosioms šalims, kainos, yra ženkliai pigesnės nei įprastose parduotuvėse.

m9Pastebime, jog vis daugiau tėvelių palaiko šią idėją, kadangi jie patys sutinka, jog pažeista pakuotė netrukdo žaisti vaikui su žaislu. Pakuotė bus išmesta, o žaislas džiugins vaikutį dar ilgai. Todėl tėveliai yra labiau suinteresuoti nusipirkti kelis žaislus mūsų išparduotuvėje už tą pačią kainą, negu vieną žaislą už tą pačią išleistą sumą kitoje parduotuvėje.

Taip pat tenka pastėbėti, jog pagaliau klientai vis daugiau perka iš visos Lietuvos internetu, o ne atvyksta į fizinę parduotuvę. Mūsų internetinėje parduotuvėje www.monstrubiuras.lt galite taip pat rasti visą asortimentą su žaislų aprašymais, o jei kyla papildomų klausimų, visada konsultuojame ir internetu, kasdien darbo dienomis nuo 10 iki 18val. Tai labai didelis privalumas pirkėjams, kurie dirba, nemėgsta laiko leisti važinėdami po parduotuves.

Mūsų IŠparduotuvės žaislai atvyksta iš trijų gamintojų šalių – tai Ispanijos, Jungtinės Karalystės bei Vokietijos.  Savo prekes pildome kasdien, todėl mūsų žaislų ir laisvalaikio prekių asortimentas yra atnaujinamas dažniau, o ne sezonais. 

mūDėmesio! Etiketė!

Etiketė – ko gero, paskutinis dalykas, į kurį pažiūrėtume rinkdami mažyliui žaislą. Ir vis dėlto – pastudijuoti ją tikrai verta, o tai, ką turėtumėte rasti saugaus žaislo etiketėje, yra: visa informacija pateikta valstybine kalba, nurodytas asmuo, kuris pateikė žaislą į rinką (gamintojas arba jo atstovas, o jei žaislas importuotas iš trečiųjų šalių — pavyzdžiui, Kinijos, Baltarusijos, Rusijos — nurodytas importuotojas), amžiaus grupė, kuriai žaislas skirtas. Jei nurodyta, kad žaislas netinkamas vaikams iki trejų metų, turi būti parašyta ir tai, kodėl netinka: gali sužeisti aštrūs smaigaliai, spyruoklės ar kita. CE ženklas ant etiketės nurodo, kad su šiuo žaislu buvo atliktos tam tikros jo saugumo bandymo procedūros.

Ir jau paskutinis pašnekovės patarimas – negalvokite, kad paduosite vaikui bet kokį žaislą ir jis jam patiks. Ne veltui žaislai yra suskirstyti pagal amžiaus grupes ir būtinai apžiūrėkite, ar jie nekelia pavojaus.

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/www.monstrubiuras.lt/

Daugiau informacijos: https://www.monstrubiuras.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ