istockphoto-1189760246-612x612

VAIKO GIMTADIENIS GAMTOJE – PATARIMAI PLANUOJANTIEMS ŠVENTĘ

Nors artėjantis vaiko gimtadienis – džiugi šventė, dažnai tėvams pasiruošimas šiam įvykiui tampa tikru galvos skausmu. Pakvietimai draugams, maistas, tortas, žaidimai – daugybė detalių, kurių negalima pamiršti. Tačiau nėra tokio rūpesčio, kurio negalėtų išspręsti laiku pradėtas šventės planavimas. Keli paprasti patarimai padės, kad vaiko gimtadienio gamtoje ruošimas būtų paprastas, smagus ir efektyvus.

Svarbiausia – geras planas

Kaip ir ruošiantis bet kokiai šventei, taip ir planuojant atžalos gimtadienio vakarėlį, pradėti reikėtų nuo įvairių svarbių detalių išsiaiškinimo ir apsibrėžimo, ko iš rengiamos šventės tikimasi.

Vieta

Šventės planą galite pradėti nuo tikslios lokacijos atrankos. Nusprendus gimtadienį organizuoti lauke, apsvarstykite, kokia vieta būtų tinkamiausia. Ar tai būtų jūsų namo kiemas, ar miškas, ar specialiai renginiams skirta erdvė – svarbiausia, kad ji atitiktų jūsų lūkesčius ir planus.

Dažniausiai vietos pasirinkimas priklauso nuo planuojamų veiklų. Apsvarstykite, ar gimtadienio metu bus žaidžiami žaidimai, jei taip, kokie – judrūs ir reikalaujantys daug erdvės ar žaidžiami prie stalo, nedidelėje teritorijoje. Būtina numatyti ir planuojamų svečių kiekį. Natūralu, kad kuo daugiau žmonių norima pakviesti į šventę, tuo teritorija turėtų būti didesnė.

cd761b0c84120d3a2fe9300a3d9a4259

Stogas virš galvos

Ne mažiau svarbu pasiruošti įvairioms oro sąlygoms. Net ir planuojant šventę šiltuoju metų laiku, oras gali pakišti koją, todėl tokiam scenarijui reikėtų iš anksto užbėgti už akių. Galite išsinuomuoti palapinę savo šventei gamtoje ir išvengti visų su oru susijusių nesklandumų. Švenčiant gamtoje, stogas virš galvos ar bent jau virš stalo gali būti itin naudingas net ir geriausiu oru. Speciali palapinių nuomos renginiams paslauga gali padėti sukurti jaukesnę atmosferą ir palengvinti maitinimo dalį: apsaugoti maistą nuo vėjo ar lietaus, bei karščiausių saulės spindulių.

Tiesa, nusprendus statyti palapinę, svarbu ją išsirinkti tinkamai. Kadangi jų galima rasti daugybės rūšių, dydžių ir paskirčių, visų pirma reikėtų apsispręsti dėl svečių skaičiaus bei teritorijos, kurioje planuojama palapinę statyti. Atsakius į šiuos klausimus paaiškės, kokią stoginę vaiko šventei pasirinkti.

Renkantis šventės vietą ne mažiau svarbu ir svečių amžius. Ar į vakarėlį atvyks tik vaikai, ar jame dalyvaus ir suaugusieji? Tai galvojant apie vietą svarbu dėl to, kad būtų galima suplanuoti, jog renginio metu nė vieniems, nė kitiems netektų nuobodžiauti. Vertėtų apgalvoti, ar suaugusiesiems pasirinktoje teritorijoje bus ką veikti, ar jie turės kur atsisėsti ir pan.

Biudžeto nusistatymas

Prieš pradedant organizuoti vaiko gimtadienį, svarbu nuspręsti, kokią pinigų sumą jam galėsite skirti. Nuo to priklauso ne tik galimas svečių kiekis, bet ir maisto, veiklų ar vietos pasirinkimas. Ne paslaptis, kad šventė kieme su namuose gamintu maistu greičiausiai nekainuos tiek, kiek gimtadienis nuomojamoje sodyboje su iš restorano užsakomais patiekalais ir įvairiomis perkamomis paslaugomis, tokiomis kaip dažasvydis ar pan.

Beje, nuo galimos išleisti sumos priklausys ir maisto pasirinkimas. Nusistačius, kiek pinigų galite išleisti šventei, bus paprasčiau susiplanuoti reikiamų pirkinių krepšelį, numatyti patiekalus ar švedišką stalą.

Datos ir laiko pasirinkimas

Nusprendus dėl tikslios šventės vietos, belieka išrinkti tikslią datą ir laiką. Kadangi tikroji gimimo diena retai sutampa su galimybėmis suorganizuoti šventę, išsirinkite tokį laiką, kuris bus patogus tiek jums, tiek svečiams. Įprastai gimtadieniams pasirenkami savaitgaliai, tačiau svarbu ne tik diena, bet ir šventės pradžios valanda. Dalis svečių savaitgaliais gali būti linkę pamiegoti ilgiau, tad jei nėra būtina, nerenkite šventės iš pat ryto, tačiau taip pat nereikėtų ir labai susivėlinti.

Žinoma, jei pagrindiniai šventės dalyviai – ikimokyklinio amžiaus vaikai, greičiausiai ne problema būtų gimtadienį paminėti ir darbo dieną. Tokiu atveju švente galima džiaugtis per tikrąją gimimo dieną.

Kvietimai

Žinant visas šventės detales, galima pradėti kviesti svečius. Svarbu, kad tai darytumėte kartu su vaiku. Sudarykite norimų pakviesti vaikų sąrašą, o vėliau jį kelis kartus pakartokite savo atžalai – ar tikrai jame atsidūrė tie svečiai, kuriuos vaikas nori pakviesti į šventę.

Tuomet beliks sukurti gražų pakvietimą (keletas idėjų čia), įvardyti tikslią vietą, galimus atvykimo būdus, šventės pradžios ir planuojamą pabaigos laiką bei kitas svarbias detales. Kvietimus galima išsiųsti elektroniniu paštu arba tiesiogiai perduoti kviečiamų vaikų tėvams – taip būsite įsitikinę, kad kvietimas tikrai pasiekė adresatą.

Ką veikti ir ką valgyti?

Išsprendus svarbiausius organizacinius šventės klausimus, laukia linksmesnė planavimo dalis – gimtadienio veiklos ir maistas. Siekiant sukurti pakilią ir šventišką atmosferą, šiems klausimams taip pat reikėtų skirti ne ką mažiau dėmesio.

Small children ruunning with present outdoors in garden on birthday party, playing.

Gimtadienio tema

Tam, kad šventė būtų įdomesnė, galite iš anksto išrinkti jai konkrečią temą. Ją nuspręskite kartu su mažuoju šventės kaltininku – galbūt jis turi mėgstamą personažą ar žaidimą. Išsirinkus temą, pagal ją galima derinti ir gimtadienio dekoracijas, ir indus ar net vaiko aprangą. Paminėdami renginio temą kvietime svečiams, užsiminkite, kad jie taip pat gali apsirengti tematiškai.

Maistas

Greičiausiai maisto pasirinkimus nulems svečių amžius ir šventės biudžetas. Visgi siekiant, kad gimtadienis būtų smagus, reikėtų atsižvelgti ir į vaikų norus. Tam į valgiaraščio planavimą įtraukite ir savo atžalą – kartu nutarkite, koks maistas būtų ne tik skanus, bet ir sveikas.

Apsvarstę pagrindinį patiekalą, pagalvokite ir apie švedišką stalą – lengvai paruošiamus užkandžius. Svečiams galite pasiūlyti įvairių vieno kąsnio sumuštinukų, įdomiai patiektų daržovių ar kitų sveikų alternatyvų. Lengvi užkandžiai patiks tiek su vaikais atvykusiems suaugusiems, tiek ir mažiesiems šventės dalyviams.

Veiklos ir žaidimai

Vis dėlto svarbiausia vaikų gimtadienio šventės dalis – žaidimai. Jei šventės dalyviai dar ganėtinai maži, nepalikite veiklos savieigai. Patogiausia susidaryti paprastą šventės planą. Jame galima numatyti laiko valgymui, dovanų pakavimui, tortui ir bendravimui, o taip pat ir suplanuoti žaidimus.  Juos taip pat iš anksto galima išsirinkti kartu su gimtadienio kaltininku, o šventės metu veiklas beliks pravesti. Taip vaikai bus ne tik užimti ir nenuobodžiaus, bet ir pasikraus gerų emocijų bei juoko. Beje, nepamirškite šventės akimirkų įamžinti nuotraukose – taip ateityje turėsite smagių prisiminimų.

RAŠYTI KOMENTARĄ