PAŽINTIS SU LEGO DUPLO. ŽAIDIMAS, KURIS NEPABOSTA – LAVINA VAIZDUOTĘ IR KŪRYBIŠKUMĄ

Kiekviena mama žino, jog žaidimai yra labai svarbūs vaiko raidai bei kūrybiškumui. Vaikų raidą tiriantys specialistai gali tik patvirtinti, jog naujų įgūdžių vaikai įgauna ir su aplinka susipažįsta žaisdami. Šiandien norime Jums plačiau papasakoti apie Lego Duplo konstruktorius, kurie yra puikiai pažįstami visame pasaulyje! Norime pabrėžti, kad tai ne tik puikus žaislas, laisvalaikio praleidimas, bet svarbiausia – šie konstruktoriai lavina vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Taigi mūsų pažintis su Lego Duplo.

Apie Lego kaladėles

Virė, virė košę vaikai atsilošę… Lego – ne košė ir ne tešla, bet, tiesą sakant, gamybos proceso pradžioje atrodo panašiai. Tad kaip gi iš tikrųjų gaminamos Lego kaladėlės? Iš pradžių plastikas yra kaitinamas 230-310 laipsnių temperatūroje, kol jo konsistencija tampa panaši į tešlos. Tada ši lyg konditeriniu švirkštu įšvirkščiama į formas ir apie 10 sekundžių spaudžiama keliasdešimt tonų sveriančiu presu. Tuomet belieka gaminį atvėsinti. Beje, kokybės standartai Lego fabrikuose tokie aukšti, kad tikimybė, jog bus pagaminta brokuotų kaladėlių, yra beveik lygi nuliui.

Lego Duplo konstruktoriai pilni įvairaus dydžio ir formų, plačios spalvų gamos detalių, su kuriomis vaikas žaisdamas nesusižeis ir neturės galimybių jų praryti. Taip pat Lego Duplo kaladėlės yra dvigubai didesnės už įprastas Lego kaladėles, kurios yra atsparios vaikų dantukams, rankytėms ir kojytėms: sunku jas sulaužyti, įbrėžti ar kitaip pažeisti. Puikiai tiks mažoms vaiko rankoms ir vis tobulėjančiai vaizduotei lavinti. Todėl šiuos konstruktorius galite drąsiai rinktis nuo vienerių metukų vaiko amžiaus.

57f3ae73170000f70aac94fb

Lavinama vaizduotė ir kūrybiškumas

Turbūt niekas nepaneigs, jog būtent Lego konstruktoriai suteikia valią vaizduotei. Vaikas yra priverstas pagalvoti ir iš spalvingų detalių kažką sudėlioti. Neretai yra sakoma, kad norint lavinti kūrybiškumą, labai svarbu kiekvieną kartą žaisti vis kitaip. Kad ir kaip vaikai bedėliotų detales, kad ir kokius statinius įsivaizduotų – su Lego detalėmis galima išgauti viską. Vaikai gali konstruoti įvairiausius namus, bokštus, restoranus, žaidimų aikšteles, laivus, mašinytes, traukinius, visą augaliją (nuo gėlyčių iki miškų), gausu įvairiausių gyvūnėlių bei kitų personažų… Taigi, Lego suteikia puikią galimybę kasdien kurti vis kitokius kūrinius. Kitaip tariant, vaikai turi puikią galimybę ne tik lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę, bet ir nebus monotonijos ar nuobodulio.

Konstruodamas, ardydamas, vėl iš naujo statydamas, vaikas įtvirtins savo žinias, mokysis priimti iššūkius ir siekti tikslo. Žinoma, kuo daugiau detalių, tuo platesnė žaidimų gama. Tačiau tikrai nebūtina pradėti pirkti visų detalių pakuočių iš eilės, pradėti galima nuo kažko paprastesnio, o laikui bėgant visada pasipildyti naujomis. Taip pat kaladėlės skatina kalbos raidą, moko tokių sąvokų, kaip didelis-mažas, virš-po, ant-už ir kt.

Pažintis su spalvomis

MyFirstLego_Game_Top_360x360Lego konstruktoriai pasižymi plačia spalvų gama. Reikia pabrėžti, kad ko jau ko, tačiau spalvų Lego pasaulyje netrūksta – tik pažvelkite, kiek spalvų ir atspalvių jums siūlo Lego gamintojai. Tad nuo pirmųjų žaidimų su Lego, galima pradėti mokytis ir spalvų pavadinimus. Vien jau išdėlioti visas detales pagal visas spalvas, vaikui bus smagiausias žaidimas, kurio metu mokysis, mąstys ir turės tikrą iššūkį! Be to, norint lavinti vaikų kūrybiškumą, spalvos užima irgi labai svarbų vaidmenį. Kuo spalvingesnis vaiko pasaulis, tuo linksmesnis ir žaismingesnis gyvenimas. Derinkite, rinkitės skirtingas spalvas kartu su vaiku ir pastebėsite, jog būtent jos jums leidžia įgyvendinti pačius įvairiausius kūrybos sprendimus.

duplo-lego-color-sorting-activity-easy-for-kids-the-art-kit-washi-tape-2-1024x768

LEGO žaidimų sistema:

  • Neribotos žaidimų galimybės;
  • Tinka ir mergaitėms, ir berniukams;
  • Įkvepia visas vaikų amžiaus grupes;
  • Galima žaisti ištisus metus;
  • Sveikas ir taikus žaidimas;
  • Plečia vaizduotę, kūrybiškumą, ugdo mąstymą;
  • Lavina koncentraciją;
  • Žaidimas, kurį dažnai galima žaisti su suaugusiuoju;
  • Puiki kokybė.

Kaip jau supratote, Lego konstruktoriai vaikų kūrybiškumą lavina įvairiausiais būdais. Taigi, jei ieškote priemonių kūrybiškumui lavinti, žaidimo, kuris nepabostų – atminkite, jog Lego konstruktoriai yra puikus sprendimas.

RAŠYTI KOMENTARĄ