elevated temperature on thermometer of little baby child

GRIPAS

Žiema – tai toks metas, kuomet labiausiai siaučia įvairūs virusai ir padažnėja tiek vaikų, tiek suaugusiųjų susirgimai. Viena labiausiai mūsų šalyje paplitusi liga, tai – gripas. Miestai skelbia gripo epidemijas, žiniasklaida kalba apie gripo pasiglemžtas aukas, ligoninės perpildytos ligonių… Taigi kaip atpažinti ir laiku deagnozuoti ligą? Ką daryti susirgus ir kaip gydytis?

Gripas

Gripas – virusinė liga, ji nėra tokia lengva liga, kaip dažnas mūsų galvoja. Laiku nesiėmus tinkamų veiksmų, ji gali baigtis tokiomis rimtomis komplikacijomis, kaip virusinis plaučių uždegimas, meningitas, širdies raumens uždegimas, žarnyno uždegimas ir t.t. Tad nekartokite svetimų klaidų, kurias vis dar dažnai daro susirgę gripu, bei žinokite pagrindinius gydymosi principus. O svarbiausia, – pasidalinkite šiomis žiniomis su namiškiais, draugais bei artimaisiais.

Gripo simptomai

Dažniausiai liga pasireiškia staigia pradžia. Iškyla aukšta temperatūra, dažniausiai aukštesnė nei 38°C, pasireiškia sausas kosulys ir gerklės skausmas, taip pat gali varginti didelis galvos skausmas, silpnumas ir nuovargis. Rečiau, bet irgi pasitaiko šleikštulys ir vėmimas, pilvo skausmas ar viduriavimas.

Kaip reikia elgtis?

common-cold-childInformuokite savo šeimos gydytoją ir pasitarkite dėl gydymo, jei temperatūra nėra aukštesnė nei 38°C, neskubėkite važiuoti pas jus prižiūrintį gydytoją, taip apsaugosite save ar savo vaikus nuo kitų ligų ir patys neplatinsite viruso. Svarbiausia, gerti daug skysčių, nors mūsų mažieji sirgdami dažniausiai to atsisako, bet kiek įmanoma dažniau siūlykite vaikui vandens, arbatos ar kitų gėrimų, nes jų netekus gali ištikti dehidratacija. Jei mažylis karščiuoja ilgiau nei 3 paras, matote, kad darosi vangus, sutrinka orientacija ir darosi mieguistas, temperatūra pakilo aukštesnė nei 39°C, nieko nelaukite, nesvarbu diena ar naktis, vežkite mažylį į artimiausią priimamąjį, jog būtų suteiktas specialus gydymas ir neištiktų komplikacijų.

Kaip saugotis nuo gripo?

  • Skiepai – jie nebūtinai apsaugos nuo pačios ligos, tačiau gali sušvelninti ligos eigą ir apsaugoti nuo padarinių;
  • Rankų higiena visur ir visada;
  • Epidemijos metu venkite didelių susibūrimų, mažiau lankykitės viešose vietose;
  • Sveika mityba, imuniteto stiprinimas sveiku maistu bei vitaminais.

RAŠYTI KOMENTARĄ