dantu kanalu gydymas mikroskopu,

KODĖL PADIDĖJA DANTŲ JAUTRUMAS ŠALTUOJU METŲ SEZONU?

Dalis žmonių pastebi, kad pradėjus vėsti orams, suintensyvėja dantų jautrumas ar skausmas. Priežasčių, kodėl dantys tampa jautresni, gali būti įvairių. Pagrindines iš jų aptarsime šiame straipsnyje ir kartu pateiksime patarimus, kaip pasiruošti artėjančiam šaltajam sezonui.

Jautrumo priežastys

Kaip ir karštas, šaltas maistas ar gėrimai, taip ir šaltas oras gali sukelti natūralaus audinio skausmą. Vienos iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių gali atsirasti padidėjęs dantų jautrumas yra:

  • suplonėjęs emalio sluoksnis;
  • atsivėręs dentinas.

Atsiradę mikroskopiniai emalio įtrūkimai gali daryti įtaką dantų jautrumui. Po suplonėjusiu emalio sluoksniu atsiveria danties „šerdis“ vadinama dentinu. Jo kanaluose esančios nervinės galūnėlės jautriai reaguoja į temperatūrų pokytį ir skausmu įspėja organizmą apie „pavojų“.

Svarbu paminėti, kad ilgainiui ignoruojant skausmą, dantų kanalų gydymas mikroskopu gali būti neišvengiama procedūra. Atsižvelgiant į tai, pajutus pirmuosius skausmus, patariama nedelsiant apsilankyti profesionalioje odontologijos klinikoje. Patyrę specialistai laiku aptiks pažeistą vietą ir padės išvengti komplikacijų.

Patarimai, kaip pasiruošti artėjančiam šaltajam sezonui

Pagrindinė padidėjusio dantų jautrumo priežastis – emalio suplonėjimas, dar vadinamas erozija. Ji priklauso tiek nuo cheminių, tiek biologinių, tiek mechaninių veiksnių sąveikos. Atsižvelgdami į tai, pateikiame patarimus, kurie leis išvengti natūralaus audinio jautrumo šaltuoju metų sezonu.

  • Tinkamai prižiūrėkite dantis. Tinkamai prižiūrint dantis, galima užkirsti kelią kitoms rimtoms ligoms. Valykite dantis 2 kartus per dieną su minkštu šepetėliu ir mažo abrazyvumo lygio pasta. Žinoma, efektyviam rezultatui pasiekti, būtina naudoti ir tarpdančių siūlą ar šepetėlį.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą. Profilaktiškai pas gydytoją odontologą rekomenduojama lankytis bent 1 kartą per metus. Odontologas laiku aptiks natūralaus audinio pažeidimus ir padės išvengti nemalonaus gydymo. Be to, būtina ir reguliari burnos higiena.
  • Venkite rūgštaus maisto ir gėrimų. Eroziją sukelia rūgštus maistas, gėrimai ar net skrandžio rūgštys. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama vengti gėrimų, kuriuose yra didelė rūgšties koncentracija, pavyzdžiui, gazuoti gėrimai, sultys ir pan.
  • Kvėpuokite per nosį. Būnant lauke šaltuoju metu, patariama kvėpuoti pro nosį. Pro nosį įkvėptas oras yra šiltesnis, todėl ne taip dirginami dantys. Visgi, jeigu sergate ir nosis yra užsikimšusi, kvėpuodami per burną, šią uždenkite šaliku.

Taigi, atsižvelgę į aukščiau minėtus patarimus, užkirsite kelią dantų jautrumui. Tinkama burnos higiena namuose ir reguliarūs vizitai pas odontologus leis išvengti nemalonumų šaltuoju metų sezonu. Žinoma, pravartu atsisakyti rūgštaus maisto ir gėrimų – tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atsiranda erozija.

Akivaizdu, dantų skausmas – vienas iš nemaloniausių pojūčių, ypač kai jį sukelia šaltas oras. Natūralių audinių jautrumo galima išvengti, svarbiausia būti kantriems. Tinkamai rūpindamiesi dantimis ne tik išvengsite skausmo, bet ir sudėtingo, ilgai trunkančio bei brangaus gydymo.

RAŠYTI KOMENTARĄ