NATŪRALIŲ PRODUKTŲ SVARBA IMUNITETO STIPRINIMUI

Šaltasis periodas ir kartu su juo įsibėgėjantis ligų sezonas dažnai išmuša tėvus iš pusiausvyros. Deja, iki šiol stebuklingas sveikatos eliksyras neišrastas, tad ką daryti, kad vaikai nesirgtų ir kokius natūralius papildus vartoti, jog bent šiek tiek pastiprintume imunitetą.

Kas natūraliai stiprinina vaiko imunitetą?

Miegas. Visų pirmą, reikėtų užtikrinti kokybišką vaiko miegą. Toks yra nuo 21.30 iki 1–2 val. nakties. Tuo metu aktyvūs augimo hormonai, melatoninas (miego hormonas) ir kitos biologiškai svarbios medžiagos vaiko normaliam augimui, vystymuisi bei imuniteto formavimuisi.

Mityba. Labai svarbu rūpintis visaverte mityba. Rekomenduojama vengti cukraus, miltinių patiekalų, į racioną įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių, gerti pakankamai skysčių, ypač vandens, vaistažolių arbatų. Kuo maisto produktai mažiau apdorojami, tuo jie vertingesni. Rinkitės vaisius, uogas, daržoves pagal sezoniškumą.  Naudingiausia šiuo metų laiku vaikams valgyti obuolius – patartina bent 1–2 šviežius vaisius per dieną.

Grūdinimas. Grūdinti vaiką pamažu, naudojant žaidimo elementus, nesukeliant streso.

Grynas oras. Bent dvi valandas per dieną būti su vaiku gryname ore: važinėti dviračiu, žaisti judrius žaidimus, eiti pasivaikščioti. Ir nesvarbu koks tas oras lauke, svarbu tinkama apranga!

Rūpintis bendra būsena.  Bendrauti su vaiku, kalbėtis, domėtis, kaip jis jaučiasi. Juk stresas – vienas didžiausių imuniteto priešų.

Higiena. Formuoti tinkamus higienos įpročius. Skatinti vaiką plautis rankas, nesinaudoti tomis pačiomis gertuvėlėmis, nevalgyti to paties sumuštinio su kitais vaikais.

Vengti perkaitimo. Neaprengti per šiltai. Viena dažnai daromų klaidų – vaiko rengimas per šiltai. Tuomet jis suprakaituoja, susidaro didesnis skirtumas tarp aplinkos ir kūno temperatūros, tad pūstelėjus vėjeliui, greit peršąla.

Visus metus, o ypač prasidedant peršalimo sezonui, svarbu kompleksiškai stiprinti imunitetą – rekomenduojama vartoti žuvų taukus, probiotikus, vitaminą C, D. Taip pat, kai prasideda ligos – skruzdžių medžio žievę organizmo apsaugai nuo virusų.

Pau d‘Arco – natūralus maisto papildas organizmo apsaugai nuo virusų

Pau D’Arco, arba skruzdžių medžio (Tabebuia impetiginosa), augančio Centrinėje ir Pietų Amerikoje, pavadinimas kilo dėl visose šio medžio ertmėse gyvenančių skruzdžių. Apie medžio žievės gydomąsias savybes žinojo ir senovės inkai, vietiniai Meksikos ir Peru gyventojai medį vadina „dievišku medžiu“. Pau D’Arco medžio žievė yra natūralus antibiotikas, kuris liaudies medicinoje naudojamas įvairiems uždegiminiams susirgimams gydyti.

Skruzdžių medžio žievės antibakterinis poveikis susijęs su lapacholiu – junginiu, iš žievės ekstrakto išskirtu jau 1882 metais. Lapacholis stabdo mikroorganizmų dauginimąsi ir augimą. Preparato antivirusinis aktyvumas susijęs su jo gebėjimu stabdyti fermentinius procesus, be kurių virusų dauginimasis tiesiog neįmanomas. Skruzdžių medžio priešgrybelinės savybės yra susijusios su jame esančiu ksilodinu, kuris kartu su lapacholiu stabdo grybelių dauginimąsi įvairiuose organuose ir audiniuose. Preparato antiparazitinis poveikis išreiškiamas jo gebėjimu slopinti ląstelėse esančių parazitų dauginimąsi ir vystymąsi.

Skruzdžių medžio žievė yra skausmą slopinanti ir priešuždegiminė priemonė, kuriai būdingos tonizuojamosios ir antioksiduojamosios savybės. Viena iš jos ypatybių – mobilizuoti organizmo apsaugines galias kovai su ligomis. Žievei būdingas imuninių savybių stimuliuojamasis efektas. Medžio žievėje yra labai daug įvairių ir retų mineralų bei vitaminų. Joje yra fosforo, chromo, kalcio, geležies, jodo, cinko, mangano, magnio bei boro.

Pau d’Arco lašiukų vartojimas. Jei vaikui 2-3 metai, vartoti po 1/4 pipetės 2-3 savaites, pirmoje dienos pusėje po valgio. Jei vaikui 5-6metai – apie 1/3 pipetės. Galima (bet nebūtina) maišyti su nedideliu kiekiu vandens ar sulčių. Po to galite žiūrėti – jei vaikas stiprus, neserga, galite duoti kas antrą dieną. Pertraukos daryti nereikia, galima naudoti kol peršalimo sezonas. Jei pastebite pirmuosius peršalimo požymius, galite vaikui duoti kelis kartus per dieną.

Apie žuvų taukų svarbą vaiko organizmui prirašyta tikrai nemažai – žuvų taukuose esančios EPR (Eikozapentaeno rūgštis) ir DHR (Dokozaheksaeno rūgštis) padeda palaikyti normalią širdies veiklą, smegenų funkciją ir normalų regėjimą.

Estijos gamintojo Ecosh žuvų taukai OOMEX turi ypač daug omega-3 riebalų rūgšties DHR,  kuri padeda palaikyti normalią smegenų funkciją ir normalų regėjimą. Taip pat šie žuvų taukai turi pakankamą kiekį vitamino D, kuris padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, normalią kaulų ir dantų būklę.

Naujausiais valikliais iš OOMEX žuvų taukų pašalinta galima tarša, šiam tikslui buvo pasitelkti ekologiški metodai, šių žuvų taukų užterštumo analizės sudėtis yra vieša, skelbiama jų svetainėje. Tai gaminys, turintis tarptautinio prekių ženklo „Pollutants? No thanks!“ („Teršalai? Ačiū, ne!“) patvirtinimą.

Ecosh apelsinų skonio žuvų taukai pagaminti iš kruopščiai atrinktų trumpai gyvenančių giliavandenių žuvų: sardinių, ančiuvių ir skumbrių, kurios yra vienos gryniausių omega-3 šaltinių jūroje. Taukai išvalomi, koncentruojami, dezodoruojami ir stabilizuojami šiuolaikiška aukšta „Polaris“ technologija. Kartumui atsirasti neleidžia ir stabilumą užtikrina įvairių tokoferolių mišinys ir polifenoliais praturtintas pirmasis šalto spaudimo alyvuogių aliejus.

DIENOS DOZĖS SUDĖTIS 12 ml

Omega-3 riebalų rūgštys                                2592 mg

   iš kurių C20:5 (EPR)                                  1728 mg

   iš kurių C22:6 (DHR)                                   864 mg

Alyvuogių aliejus (omega-9 oleino rūgštis) 3240 mg

Vitaminas D3                                                 1200 IU

OOMEX vartojimas: Kūno svorį padauginti iš 0,15. Pavyzdžiui, jei sveriama 80 kg, reikia suvartoti 12 ml, t. y. 1 valgomąjį šaukštą žuvų taukų per dieną, 40 kg – 6ml, apie arbatinį šaukštelį.

Taip pat rekomenduojama peršalimo sezonu vartoti ir vitaminą C, jų lašiukų ar kapsulių galite rasti kiekvienoje vaistinėje.

“Ecosh” maisto papildų sudėtyje nėra kviečių, glitimo, miežių, sojų, kiaušinių, pieno ir pieno produktų, laktozės, sulfitų, salierų, žuvies bei vėžiagyvių (išskyrus atitinkamai žuvų taukus), želatinos bei GMO. Tinka ir vegetarams.

“Ecosh” produktų galima įsigyti el.parduotuvėje www.ecosh.lt

Produktų nuorodos:

https://ecosh.lt/produktas/oomex-zuvu-taukai-300ml/

Apie pačią skruzdžių medžio žievę: https://ecosh.lt/skruzdziu-medzio-zieve-naturalus-antibiotikas/

Pau dArco: https://ecosh.lt/produktas/pau-darco-maisto-papildas-50-ml/ vaikams

https://ecosh.lt/produktas/pau-darco-maisto-papildas-100-kapsuliu/ saugusiems

RAŠYTI KOMENTARĄ