AUKLĖJIMO TAISYKLĖS MERGAIČIŲ MAMOMS

Mergaitės auginimas – visai kitoks nei berniuko. Šiandien norime Jums pateikti svarbiausias taisykles, ką būtina žinoti kiekvienai mamai ir tėčiui, auginantiems mergaitę.

Pirmoji taisyklė. Gražuolė

Abejonės savo patrauklumu – sunkus kryžius mergaitei. Kad ir kokiais išvaizdos duomenimis gamta nebūtų apdovanojusi jūsų dukros, jūs turite nuo pat vaikystės puoselėti joje įsitikinimą, kad ji – gražuolė.

Pabrėžkite privalumus. Nesišaipykite iš trūkumų: pilnumo, strazdanėlių, riestos nosiukės. Visa tai – nepakartojami jos žavumo bruožai.

Skatinkite padirbėti su savo išvaizda. Plaukų priežiūra, oda, kaukės – kuo anksčiau susiformuos protingo rūpinimosi savo išvaizda įgūdžiai, tuo geriau.

Antra taisyklė. Ta, kurią myli

Nesveikai reiklių tėvų išauklėta moterų karta negali atsikratyti įsitikinimo, kad meilę reikia užsitarnauti. Iš čia – perdėtas rūpestingumas, aukos kompleksas ir nemokėjimas suvokti, kad tu esi mylima.

Negavusi vaikystėje aiškių tėvų švelnumo pasireiškimų, mergina nukris link pirmos pasitaikiusios liepsnelės, kurią ji palaikys meile. Ir taps lengvu grobiu bet kokiam perėjūnui, kuris nepatingės paglostyti jai galvą ir ištarti porą švelnių žodžių.

Trečia taisyklė. Sveikas protas

Moteris – gyvybės saugotoja. Išmokykite savo dukrą saugumo taisyklių, išmokykite susigaudyti žmonėse ir situacijose. Nebauginkite, bet įspėkite, kuo gali baigtis pernelyg didelis patiklumas. Tegu ji išmoksta vengti viso to, kas kelia grėsmę gyvybei, sveikatai, reputacijai.

Ketvirta taisyklė. Angelas Sargas

Jeigu moteris nemoka rūpintis artimaisiais, tai ji – ne moteris. Išmokykite mergaitę pastebėti svetimą skausmą. Tegu pagal savo jėgas ji stengiasi padėti silpniems ir ligotiems. Nebijokite sudrausti, jeigu jūsų akivaizdoje dukra išjuokia kieno nors trūkumus. Mergaitės neretai gali būti daug žiauresnės už berniukus.

Leiskite vaikui rūpintis savo artimaisiais, tame tarpe ir jumis – vienintele nepakeičiama mamyte. Tegu ir nemokšiškai tai darys, bet nuoširdžiai. Pademonstruokite dėkingumą už tai.

Ir dar vienas labai sudėtingas uždavinys – pasistenkite auklėti mergaitę taip, kad ji nenukreiptų savo geros širdies to nevertiems žmonėms. Gailestingumo ir sveiko proto balansas – štai tikro moteriškumo receptas.

Penkta taisyklė. Mažoji bet kurių namų šeimininkė

Nesudėtinga įskiepyti mergaitei skalbimo ar tvarkymosi, kulinarijos ir siuvimo įgūdžius. Kur kas sudėtingiau išmokyti tvarkytis namuose be skundų ir nepasitenkinimo. Išmokykite dukterį racionaliai tvarkyti namų ūkį. Tegu ji tvarkosi lengvai ir kaip įpratusi, o jeigu uždavinys sudėtingas, tegu nesidrovi pasitelkti į talką visus, kas gali jai padėti.

Šešta taisyklė. Veikli ir optimistiška

Nesukaustykite dukters iniciatyvų. Leiskite jai išbandyti save lyderės vaidmenyje. Pabrėžkite pasisekimus. Šiuolaikiniame pasaulyje moterys vis dažniau patenka į vadovaujančias pareigas. Sugebėjimas išklausyti kitų nuomonę, prisitaikyti prie kolektyvo – viso to jai labai prireiks.

Septinta taisyklė. Individualumas

Atrasti ir išugdyti dukroje individualumą tikriausiai sunkiausias dalykas. Skatinkite vaiko asmenybės tobulėjimą, tačiau nemėginkite sulaužyti jo individualumo. Palaikykite visa tai, kas teigiamo aiškiai pasireiškia jūsų dukroje.

Šaltinis: www.seimairnamai.eu

RAŠYTI KOMENTARĄ