VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VAIKIŠKUS PATALIUKUS

Prieš gimstant vaikeliui svarbu pasirūpinti pirmaisiais jo miego atributais, tai – anklode, pagalve ir kokybiška bei natūralia patalyne, kuri būtų ne tik daili, bet ir saugi vaiko sveikatai. Išrinkti vaikiškus pataliukus – nėra jau tokia lengva misija. Kaip nepasimesti tarp didelės gausos, kokius pataliukus rinktis ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, šiandien mums pasakoja patalynės bei interjero gaminių el. parduotuvės Epik.lt atstovė – Justė Ryliškytė.

Kokia patalynė reikalinga vaikui? 

1_0201cefa-e229-4f99-a954-f820b128e3c8_1920x.progressiveKadangi Lietuvoje klimatas turi ryškesnius metų laikus, tėveliams yra rekomenduojama įsigyti du anklodžių variantus – vėsesnį ir šiltesnį pvz: sezoninių anklodžių ir pagalvėlės rinkinys su antialerginiu mikrofibra užpildu.

Plona anklodė – šiltesniam metų sezonui, storesnė anklodė – vėsesniam. Taip pat tėveliams visada patariame rinktis anklodes ir pagalves, kurios ne tik nealergizuos, bet ir bus itin lengvai prižiūrimos. Tam puikiai tinka kokybiškas mikrofibra užpildas.

Pirmaisiais vaiko gyvenimo metais būna nemažai “mažų avarijų”, todėl anklodės ir pagalvės turi būti lengvai prižiūrimos, išskalbtos jos turėtų greitai išdžiūti, o užpildas viduje neturėtų sukristi. Ir vien dėl pastarosios priežasties pūkinės vaikiškos anklodės nėra pats geriausias ir praktiškiausias pasirinkimas. Na, o tėveliams norintiems išskirtinės kokybės, natūralumo ir antibakterinių/antialerginių savybių visuomet galime parekomenduoti šilko užpildo anklodes ir pagalves mažyliams. Nors jų priežiūra ir šiek tiek lepesnė nei mikrofibra anklodžių, tačiau kokybė, naudos ir puikios termoreguliacinės savybės išties nurungia.

CW - 59

Patalynės matmenys. Kokių matmenų patalynę rinktis kūdikiui ir ūgtelėjusiam vaikui?

Atklodės

Naujagimio anklodė turėtų būti mažesnė, kad puikiai tilptų į jo lovytę. Populiariausias anklodės dydis, kuriam tikrai nebus sunku rasti vaikiškų patalynės užvalkalų yra 100×135 cm. Žinoma, tėveliai gali įsigyti ir kitokio dydžio anklodę, tačiau tuomet reikia atminti, kad su nestandartiniais dydžiais, vėliau, norint įsygyti patalynės užvalkaliukus, gali kilti sunkumų. Juos gali tekti šiek tiek pamažinti arba siūti pagal užsakymą. Dažniausiai, tai ne tik ilgiau užtrunka, bet ir šiek tiek daugiau kainuoja.

Ūgtelėjusiam vaikui tėveliai dažniausiai renkasi viengulį patalynės komplektą su 140×200 cm anklodės užvalkalu. Šiam dydžiui yra labai paprasta rasti įvairių vaikiškų patalynės komplektų dizainų – su smagias vaikiškais piešinėliais, ornamentais, superherojais ar pamėgtais animacinių filmukų herojais. 140×200 cm anklodės dydis dažniausiai yra naudojamas iki vaiko paauglystės. Retesniais atvejais, paaugliams dar būna nuperkamos šiek tiek didesnės (pusantrinės) 160×200 cm dydžio anklodės.

Pagalvės

Populiariausias ir optimaliausias pagalvės dydis, jau šiek tiek ūgtelėjusiam vaikučiui, yra 40×60 cm. Labai svarbu, kad įsigyta pagalvė turėtų galimybę keisti užpildo kiekį. Atsižvelgiant į pagalvės užpildo kiekį įsitikinkite, kad vaikui pagalvė nėra per žema ar per aukšta, labai svarbu kad vaiko miego metu jo stuburas, pečiai ir kaklas turėtų tinkamą atramą.

Prizas 3mAr užvalkaliukus pataliukams galite pasiūlyti betkokio reikiamo dydžio ar tik standartinius dydžius?

Iki karantino teko prekiauti siuvama patalyne, tačiau mus ne visada tenkino lietuvių gamintojų audinių kokybė ir pasiuvimo terminai. Mums yra svarbu turėti ne tik gražius patalynės užvalkalų raštus, bet ir garantuoti aukštą audinių kokybę bei operatyvumą. Per daugiau nei 15 darbo metų su patalyne, supratome, kad pirkėjai pas mus grįžta bei mus rekomenduoja savo artimiesiems ne dėl gražių paveikslėlių, o dėl tikrai kokybiškos patalynės, kuri yra siuvama iš natūralių ir itin preciziškai pagamintų aukštos rūšies audinių.

Šiuo metu prekiaujame visais populiariausiais patalynės komplektų dydžiais: vaikiškais 100×135 cm, 100×150 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 160×220 cm, vienguliais 140×200 cm ir 160×200 cm, dviguliais 200×220 cm ir 220×240 cm bei turime šeimynius patalynės komplektų rinkinius su dviem 160×200 cm užvalkalais, mėgstantiems miegoti po atskiromis anklodėmis.

Kokius audinius rekomenduojate kūdikiams ir vaikams? Kokių nevertėtų rinktis?

Audinys, kuris glaudžiasi prie Jūsų vaiko kūno, visuomet turėtų būti natūralus, kvėpuojantis ir prisitaikantis prie įprastos vaiko kūno temperatūros – tam puikiai tiks 100% natūrali medvilnė, itin tankiai austa medvilnė-satinas ir pan. Venkite sintetinių patalynės komplektų, tokių kaip mikropluoštas. Nors jis ir labai lengvai prižiūrimas bei ilgaamžis, tačiau juo kur kas prasčiau cirkuliuoja deguonis. Vaiko oda miego metu gali nemaloniai kaisti, taip trikdydama jam gerai ir kokybiškai pailsėti bei vėliau nubusti geros ir žvalios nuotaikos.

CW - 68

O kaip su spalvomis? Ar kūdikiams neturėtų būti renkamos pastelinės spalvos, neerzinančios akies? O vyresniems – žaismingesnės? Kokia Jūsų nuomonė?

Šiuolaikiniai tėveliai, naujagimiams ir kūdikiams renkasi ramesnes pastelines patalynės spalvas, derančias prie kūdikio kambario interjero. Jei ant patalynės ir bus kažkokie vaikiški piešinėliai, tai tik labai subtilūs ir jaukūs pvz: Patalynės komplektai kūdikiams.

Augant vaikui patalynė darosi vis ryškesnė ir žaismingesnė, nes smagiais piešinėliais ar mėgstamais animaciniais herojais dabinti patalynės užvalkalai yra puikus tėvų “miego koziris” – jų atžala visuomet eis noriai į savo lovą, nes ten jo laukia mėgiama Elza, Žmogus Voras ar smagus padebesiais skraidantis kiškis. Iš klientų yra tekę girdėti nemažai sėkmės istorijų, kuomet su mėgstama patalyne jie savo vaiką įpratino miegoti ne tik savo lovytėje, bet net ir savo kambaryje.

BABY20b3007simwebKaip tvarkingai pakloti kūdikio lovytę, jog vaikas ten būtų tikrai saugus?

Įprastai šiuolaikinės lovelės turi itin funkcionalias apsaugėles, todėl kaip senais laikais apkaišyti vaiko 1000 pagalvių tikrai nereikia. Vaikas savo lovytėje taip pat nori jaustis patogiai ir jaukiai, o tam būtina erdvė pasivartymams. Vienintelė rekomendacija, kad aplink lovelės strypelius, vaiko miegojimo aukštyje, būtų koks nors minkštas apvadas, kuris miego metu jam besivartant neleistų susitrenkti galvytės, rankų ar kojyčių.

Baldakimas, lovytės apsaugėlės, įvairios pagalvėlės ar reikalingos? Kokia Jūsų nuomonė?

Mūsų nuomone, vaiko lovelėje yra reikalingos visos būtinos apsaugos, o kitos dekoro detalės – čia jau tėvelių pasirinkimas. Manome, kad visuomet reikėtų žiūrėti pagal situaciją ir poreikį. Baldakimai yra ne tik graži vaiko lovelės puošmena, bet dažnai jie pasitarnauja ir kaip ramaus miego apsauga. Pavyzdžiui, apsaugo nuo aplink skraidžiojančių mašalų arba suteikia papildomą saugumo jausmą, dėl to vaikas ramiau ir ilgiau miega.

Pabaigai…

Kai vaikutis jau pasiekia tokią amžiaus ribą, kai pats turi savo nuomonę ir požiūrį, įtraukite ir jį į patalynės užvalkaliukų pirkimo procesą. Juk dažnai patalynę perkame žiūrėdami per savo prizmę, tačiau paklausę, ko pageidautų mūsų vaikai, čia labai nustebtume! Pasiūlę vaikui pačiam išsirinkti norimą patalynę lengvai nustebsite, kad vaikas mieliau ir lengviau guls į savo lovą su savo pasirinktais patalais. Todėl visada stenkitės rinkti vaikui patalynės komplektą pagal jo pageidavimą ir tuometinius pomėgius.

Daugiau info: https://epik.lt

 

 

RAŠYTI KOMENTARĄ