PATARIMAI, KAIP IŠRINKTI VAIKIŠKĄ DVIRATĮ

Pagaliau atėjus šiltajam metų sezonui tėvai pradeda galvoti kaip sudominti savo mažuosius, jog būtų naudinga, sveika ir įdomu. Namie užsisėdėję mažyliai veržiasi į lauką lieti ilgai sukauptos energijos. Turbūt geriausia pramoga yra dviratis? Tačiau iš kart iškyla daug klausimų: koks dviratis vaikui geriausias ir tinkamiausias? Kaip teisingai išrinkti? Į ką labiausiai reikia atkreipti dėmesį? Šiandien apie vaikiškus dviratukus mums pasakoja, parduotuvės „ABC žaislai“ atstovas Vilius Pinelis.

Apie balansinius dviratukas ir dviratukas su papildomais ratukais

Pirmiausia, balansinis dviratukas – puikus būdas vaikui žaismingai ir be streso išmokti važiuoti dviračiu. Riedėdamas vaikas visą savo dėmesį sutelkia į lygsvaros laikymą, o ne į pedalų mynimą – taip užtikrinama didesnė tikimybė, kad jis nenuvirs ir išmoks važiuoti dviračiu be ašarų. Vaikai stumia šiuos dviratukus į priekį savomis kojomis, tokiu būdu ne tik išmoksta valdyti dviratį, bet ir lavina klubo sąnarius, stiprina kojyčių raumenis.

Specialistai taip pat pataria pradėti mokytis važiuoti būtent balansiniu dviratuku, nes įprasti triratukai ar dviračiai su pagalbiniais ratukais nemoko laikyti lygsvaros, ir netgi „numoko” priešingai, tad vėliau, nuėmus pagalbinius ratukus gali visiškai nesuvokti esminių važiavimo dviračiu pagrindų. Taip pat, didelis minusas netaisyklinga sėdėsena ant dviratuko su pagalbiniais ratukais – vaikas važiuoja pakrypęs pagal ratukų padėtį, o vėliau gali atsirasti psichologinė baimė važiuoti be jų. Palyginus su balansiniais, aniems trūksta manevringumo ir greičio.  Su balansiniu dviratuku vaikas gali riedėti be jokių kliūčių, o gerai jį įvaldęs galės netgi neatsilikti nuo kitų šeimos narių, važiuojančių dviračiais ar riedučiais.

75481864_107851694018243_3646118679558488064_o

Nuo kokio amžiaus vaikas gali pradėti mokytis važiuoti dviratuku?

Parduotuvės “ABC žaislai” atstovas Vilius pasakoja, jog gamintojai siūlo dviratukus nuo dvejų metų. “Ne visi vaikai vienodi: vienas judresnis ir imlesnis naujovėms – ims, lips, grius, bet mėgins važiuoti, o kitas – dar turės praleisti nemažai laiko, kol susipažins su naujuoju savo “draugu”. Tad realiai – amžiaus ribos nėra. Stenkitės stebėti savo vaiko galimybes”.

Ir kaip išsirinkti tinkamą modelį?

Įprastai, mes, suaugusieji sau dviračius renkamės atsižvelgdami į dviračio techninius duomenis, o ne į jo „išvaizdą”. Svarbiausia saugumas, komfortiškas važiavimas, atitinkantis būsimo dviratininko poreikius. Todėl didžiausias dėmesys kreipiamas į padangų raštą, į stabdžių, guolių sistemas ir pan… Taip pat atsakingai rinkti dviratuką  reikėtų ir savo vaikui, nes tai lemia mūsų vaiko saugumą bei patogumą.

Šiuo metu rinkoje yra aliuminiai, metaliniai, magnio lydinio ir iš kompozicinės medžiagos (poliamido ir stiklo pluošto) pagaminti dviratukai. Pamėginkime išsiaškinti, kurie geriausi? 

Dviračio rėmas yra esminė ir svarbiausia dviračio detalė – nuo jo pasirinktos medžiagos, priklausys dviratuko svoris, o tuo pačiu ir ateities kelionių greitis ir galimų maršrutų įvairovė.

Šiuo metu vis dar populiariausi dviračiai, kurių rėmas pagamintas iš aliuminio. Toks dviratukas nors ir yra ganėtinai sunkus, tačiau pagamintas iš itin tvirtos konstrukcijos.

Magnio lydinio rėmas pasižymi vientisa ir itin lengva konstrukcija, todėl su juo galima greičiau ir kokybiškiau įveikti įvairius atstumus ir kliūtis.

Dviratukai pagaminti iš poliamido ir stiklo pluošto pasižymi ypatingu tvirtumu ir lengvumu. Šis medžiagų junginys populiariausias tarp balansinių dviratukų.

Metaliniai dviratukai dažniau bijo vandens – ima rūdyti, trūkinėti dažai.

Poliamido ir stiklo pluošto modeliai bene vieninteliai – kurie nerūdija, nelūžta, nebijo vandens. Vadinasi, toks dviratukas tarnaus gerokai ilgiau. Tiesa, kainų skalėje – šis modelis prie brangesnių, bet jei tarnaus ilgiau, vadinasi investuoti į tai tikrai verta.

Saugumas

Negalime teigti, jog visi dviratukai yra visiškai saugūs. Pirmiausia reikėtų atkreipkite dėmesį, ar nėra aštresnių tvirtinimo detalių, kampų, atsikišusių varžtų ir pan. Mažesniems vaikams verta atkreipti dėmesį į tuos dviratukus, kurie turi posūkio ribojimo kampą, dėl kurio vaikas negali persukti vairo ir nuvirsti.

unnamed

Į ką dar atkreipti dėmesį? 

Svarbu, kad dviratis nevaldytų vaiko. Ką žmonės pirmiausia daro blogai, tai perka dviratį iš karto 3-4 metams į priekį, nes taip taupo pinigus. To pasekmė būna, kad vaikas važiuodamas su dviračiu griūna ne dėl to, jog jis nemoka važiuoti, o dėl to, kad dviratis yra netinkamas vaikui – jis nesiekia pedalų, nesiekia žemės pirštų galais, dviratis yra sunkus, vaikas  nevaldo jo, sustoti negali ir tiesiog nugriūva nuo dviračio. Tad šiuos dalykus tikrai reikia įvertinti prieš perkant dviračius. Geriausia pirkti dviems metams, bet vien tik nusipirkti dviračio nepakanka. Reikia ir šalmo, liemenės, atšvaitų. Galų gale, požiūrio, kaip važiuosite, juk vieno vaiko nepaleisi, važiuosite kartu su juo.

Svoris. Standartiškai vaikiškų dviratukų svoris balansuoja nuo 8kg iki 15kg. Dviračio svoris, daugiausiai, priklauso nuo medžiagų iš kurių jis pagamintas ir nuo dviratuko dydžio. Sunkesni dviratukai yra per sunkūs 2-3 metų vaikui, o vyresnėliams jau nebus jokių problemų. Lengvesnį dviratuką visada lengviau ir valdyti, jis manevringesnis.

Sėdynės aukštis, patogumas. Visada geriau rinktis tuos dviratukus, kurių sėdynės aukštis yra reguliuojamas laisvai ir nėra apriboti kelių taškų aukščio padalos. Tik tokie dviratukai leis idealiai parinkti tinkamiausią aukštį Jūsų vaikui pagal jo augimo poreikius. Renkantis dviratukus vaikams,  labai svarbu kad vaikas galėtų tvirtai stovėti ant pilnos pėdos ir tarpukojis siektų sėdynės aukštį, taip vaikas jausis saugiau eksperimentuojant su naująja transporto priemone, o jo padėtis ant dviratuko bus ergonomiška. Sėdynę aukščiau galima kelti tik kai vaikas išmoksta gerai važiuoti ir nekyla rizikos. 

Ratų dydis. Tiksliausiai dviračio aukštį išsirinksite žinant tikslų savo vaiko ūgį. Rekomendacijos vaikui priklauso ir nuo dviračio stiliaus: tarkim, kalnų stiliaus dviratukai vaikams turi kiek pažemintas sėdynes, todėl pateikiamos rekomendacijos yra žemesnio ūgio vaikams, miesto dviračio stiliaus toks pats padangų diametras rekomenduojamas aukštesniems vaikams. Taip pat ši informacija nežymiai gali skirtis ir skirtingų gamintojų pateiktoje informacijoje, tad renkantis svarbu įvertinti aprašymuose esančią informaciją (dažniausiai viskas tiksliai būna pateikta centimetrais.)

Standartinių dviračių rekomendacijos yra tokios – 12 colių – 85-100cm ūgio vaikams, 14 colių – 95-110cm ūgio vaikams, 16 colių – 110-120cm ūgio vaikams.

Padangos. Geriau rinktis dviratuką su pripučiamomis, ar nepripučiamomis padangomis? Palyginkime. Nepripučiamos padangos gali būti iš EVA medžiagos ar kaučiuko. Jų didžiausias privalumas tas, kad neprakiūra, tačiau greičiau susidėvi, prasčiau amortizuoja kelio nelygumus. Gamintojai tokius dviratukus rekomenduoja rinktis tuo atveju, jei vaikas daugiausia juo važinėsis uždarose vietovėse su lygia kelio danga ar patalpų viduje. Pasirinkus dviratuką su pripučiamomis padangomis, vaikas galės komfortiškai juo riedėti net ir kalnuotu ar akmenuotu keliu. Pripučiamos padangos nuo dažno važinėjimo nesidėvi taip greitai, kaip kad nepripučiamos. Mūsų parduodamų dviratukų gamintojas “Royalbaby” siūlo kokybiškos gumos pripučiamas padangas.

Stabdžiai ir vairas. Gamintojo “RoyalBaby” dviratukai turi priekinius stabdžius, kurie, palyginus su suaugusiųjų dviračiais, gaminami kiek silpnesni – vaikas priekiniais stabdžiais gali pristabdyti dviratį, tačiau stabdymas nebus staigus. Šios funkcijos dėka, nekils rizikos, kad vaikas staigiai stabdant apsivers.

75392760_107992844004128_4300206279927791616_oRekomendacijos!

Parduotuvės “ABC žaislai” asortimente rasite įvairių stilių “RoyalBaby” gamintojo dviratukų, skirtų įvairaus amžiaus vaikams. Visi mūsų siūlomi dviratukai turi papildomus ratukus, kurie padės mokintis važiuoti dviračiu bei kitų įvairių priedų. Savo skoniui prekių ras ir mergaitės, ir berniukai. Mergaitės galės džiaugtis rožiniais “RoyalBaby Bunny”, “Jenny” arba “Star girl” dviratukais, kurie papuošti kaspinėliais bei dailiais krepšeliais. Berniukų populiariausi dviratukai “RoyalBaby Space shuttle” – džiugins savo lengvumu, kadangi pagaminti iš itin lengvo magnio lydinio, kuris dėl savo lengvumo važiavimą padarys dar komfortiškesnį.

Taip pat Abczaislai.lt parduotuvės asortimente rasite pačių įvairiausių prekių vaikams nuo pat gimimo iki 14 ir daugiau metų vaikams. Šiuo metu, artėjant šiltąjam sezonui, populiariausios yra lauko prekės – dviratukai, elektromobiliai, baseinai, batutai, vaikų sporto prekės, bei įvairios sūpynės. Žinoma, visais sezonais populiarios įvairios kūdikių prekės, radijo bangomis valdomi robotai ir transporto priemonės, įvairios dėlionės ir interaktyvūs žaislai. 

Dovanojame 10% nuolaidą mūsų skaitytojams, visam abczaislai.lt asortimentui su kodu: “VAIKUI”. Savo amžiaus kategorijai ir poreikiams patenkinti išsirinks kiekvienas smalsus vaikas.

 Visą dviratukų asortimentą rasite štai čia:

https://www.abczaislai.lt/lauko-zaislai-1340135923/minami-automobiliukai

 

RAŠYTI KOMENTARĄ