ODOS PRIEŽIŪRA RUDENĮ IR ŽIEMĄ: KAIP TINKAMAI PUOSELĖTI ODĄ ŠALTUOJU METŲ LAIKU?

Pereinamasis laikotarpis tarp vasaros ir rudens kelia iššūkius visam mūsų organizmui, o ypač odai, kuri yra itin jautri tiek temperatūros, tiek drėgmės pokyčiams. Priešingai nei kitos organizmo sistemos, oda savo patiriamą stresą mums parodo labai aiškiai – ji tampa išsausėjusi, lengviau šerpetoja, parausta, o varginančios problemos, kurios vasarą, rodos, aprimsta, vėl išnyra pilna jėga. Laimei, mes galime efektyviai padėti savo odai susidoroti su metų laikų iššūkiais, pasirinkdami tinkamas odos priežiūros priemones. Šiandien kviečiame susipažinti su „MATH Scientific” mokslininkės Simonos Kairienės rekomendacijomis rudeniui ir žiemai, kurios padės džiaugtis sveika ir spindinčia oda net kai už lango spaudžia šaltukas.

Neskubėkite atsisakyti eksfoliacijos

Rodos, būtų intuityvu manyti, jog laikotarpiu, kuomet oda sujautrėja, reiktų atsisakyti aktyvios eksfoliacijos (odos šveitimo). Vis dėlto, kadangi rudeninis vėjas išsausina odą, sausas ir suragėjusias ląsteles būtina pašalinti, kitaip jos gali imti kauptis ir ne tik suteikti odai pilkumo ir nuovargio efektą, tačiau ir užkimšti poras ir atverti duris spuogams ir inkštirams.

Šiuolaikinis odos eksfoliacijos standartas – rūgštiniai prausikliai. Jie patikimai pašalins negyvas odos ląsteles, tačiau nenušveis daugiau, negu reikėtų. „MATH Scientific” prausiklis “Deep Cleansing Gel Wash”, praturtintas glikolio ir salicilo rūgštimis, pasirūpins mišria ir riebia oda, o prausiklis „Gentle Azelaic Acid Cleanser”, kuriame yra net 2,5% azelaino rūgšties, atlieps jautrios ir į raudonį linkusios odos poreikius. Abu šiuos prausiklius kartą ar du per savaitę galima naudoti ir kaip eksfolijuojančias kaukes, tereikia užtepti ploną sluoksnį ir palaikyti apie penketą minučių. Nuplovus, oda bus švelni, skaisti ir pasiruošusi maksimaliai pasisavinti visus veikliuosius ingredientus, kuriais ją lepinsite kituose savo rutinos žingsniuose.

bannern 728x90

Puoselėkite apsauginį odos barjerą su kokybišku serumu

Rudenį ir žiemą labai svarbu naudoti patikimą serumą, kuris ne tik giliai sudrėkins odą, tačiau ir sustiprins jos barjerą. Apsauginis odos barjeras – tarsi tvirta siena, apsauganti ne tik nuo to, kad gilyn į odą nepatektų virusai ir kiti patogenai, tačiau ir neleidžiantis odai netekti vandens, kurį ji kaupia giliuosiuose sluoksniuose. Kai apsauginis barjeras sveikas ir stiprus – oda gali optimaliai funkcionuoti ir pasirūpinti savimi, tačiau kai jis pažeidžiamas, atsiveria kelias į visą puokštę problemų – jautrumą, raudonį, uždegimus, dehidrataciją ir kt.

Patikimas odos barjero bičiulis iš „MATH Scientific“ – serumas „B5 Recovery“. Šio produkto sudėtyje esantis provitaminas B5 padeda atkurti apsauginį odos barjerą, o greta jo formulėje esanti hialurono rūgštis užtikrina patikimą ir išliekantį drėkinimą. Formulėje taip pat rasite bisabololį, galingą augalinį ingredientą, išgaunamą iš vaistinių ramunėlių, kuris suteikia stiprią antioksidacinę apsaugą ir padeda odai apsisaugoti nuo žalingų aplinkos veiksnių.

IMG_116nn4Ruduo – puikus laikas palepinti odą kokybišku aliejumi

Šaltasis sezonas yra itin tinkamas metas išbandyti, ką išties gali geras aliejus ar aliejų kompleksas. Kadangi aliejaus molekulinė masė yra ženkliai didesnė nei serumo, jis leidžia protingai pasirūpinti viršutiniu odos sluoksniu, kuris labiausiai ir nukenčia nuo vėjo, sauso oro ir temperatūros pokyčių. Aliejus „užrakina“ visą drėgmę ir maitinimą, kurį giliesiems odos sluoksniams (dermai) suteikia serumas ir papildomai pasirūpina odos paviršiumi (epidermiu).

„MATH Scientific“ aliejų kompleksas „Illuminating oil“ susideda iš 3 odai draugiškų ir švelniai maitinančių aliejų – agurklės, arganų ir simondsijų (jojobos) bei vitamino E. Šis antioksidantais ir nesočiosiomis riebalų rūgštimis prisotintas kompleksas yra tinkamiausias naudoti naktį, geriausia, ne prieš pat einant miegoti, kad spėtų padirbėti iki prisiliesdamas prie patalų, kurie taip mėgsta sugerti odos priežiūros priemones. Aliejus galima tepti tiesiai ant odos arba įmaišyti į mėgstamą drėkinamąjį kremą, suteikiant jam šiek tiek daugiau „masės“ ir maitinamųjų savybių. Atsibudus ryte, iš vakaro aliejumi palepinta oda nuostabiai spindi ir atrodo lygi ir minkšta lyg aksomas.

„Illuminating oil“ puikiai ne tiks net ir mažiausiems jautrių odelių savininkams. Jame nėra jokių „nedraugiškų“ ingredientų, pridėtinių kvapų ar kitų dirginančių elementų. Taip pat, jis puikiai tinkamas ne tik veido, o ir viso kūno odos priežiūrai, tad galite juo drąsiai palepinti išsausėjusias alkūnes, kelius, pėdas ar nušalusias rankas.

Visada skirkite laiko pažinti savo odą ir perprasti jos poreikius. Dažniausiai mūsų odai reikia labai nedaug, kad ji galėtų išlikti savo biologinio komforto zonoje ir funkcionuoti taip, kaip gali geriausiai, bet kuriuo metų laiku.

DAUGIAU INFO:

https://mathscientific.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ