Mamos laikas tik sau: 3 būdai pailsinti kūną ir mintis

Tikriausiai niekas nedrįstų suabejoti, kad buvimas mama gali kelti stresą. Kartais atrodo, kad privalai pasirūpinti viskuo, nors iš tikrųjų tai, ko reikia labiausiai, yra poilsis. Kokybiškas laikas sau padeda atsipalaiduoti tiek kūnui, tiek protui, todėl mamos vaidmuo nebeatrodo toks varginantis. Deja, bet daugelis moterų nenori arba nedrįsta paprašyti aplinkinių pagalbos, todėl pervargsta tiek fiziškai, tiek emociškai. Siekdama to išvengti, kiekviena mama turėtų atrasti bent šiek tiek laiko sau. Idėjomis, kaip jį galima praleisti, dalinamės šiame straipsnyje.

1. Knygos skaitymas

Vienas, ko gero, paprasčiausių būdų pailsėti nuo mamos pareigų yra mėgstamos knygos skaitymas. Žinoma, labai svarbu rasti tam tinkamą erdvę, kuri būtų pakankamai tyli ir leistų atsipalaiduoti. Tai gali būti ir namai, kuomet mažasis miega, yra darželyje arba mokykloje.

Atraskite vietą, kurioje jaustumėtės jaukiai ir patogiai. Galite susisukti į minkštą pledą ir pasidaryti arbatos. Pasistenkite sutelkti savo mintis į knygos skaitymą. O jei namuose esate ne viena, susitarkite su namiškiais, kad šie jums netrukdytų. Negalvokite apie susikaupusius skalbinius ar netvarkytus kambarius. Visa tai – niekur nedings. O kokybiškas laikas sau leis pailsėti ir pasikrauti naujų jėgų.

2. Pasivaikščiojimas lauke

Dar vienas paprastas, tačiau tikrai veiksmingas būdas pailsėti, yra pasivaikščiojimas lauke. Tai turi visapusišką naudą! Visų pirma pasivaikščiojimas lauke teigiamai veikia nuotaiką. Kaip ir bet kokia kita fizinė veikla, jis skatina endorfinų išsiskyrimą, kurie pagerina nuotaiką ir sukelia teigiamus jausmus kūne. Remiantis tyrimais, reguliarūs pasivaikščiojimai lauke teigiamai veikia nervų sistemą, todėl sumažėja pykčio ir priešiškumo lygis.

Be to, saulės spinduliams veikiant odą, skatinama vitamino D gamyba. Mažas jo kiekis yra susijęs su depresija, dažnai pasikartojančiomis ligomis, nuovargiu, nugaros skausmais, lėtu žaizdų gijimu ir raumenų skausmais. Taigi ilgainiui pasivaikščiojimai lauke netgi gali padėti pagerinti savo fizinę sveikatą.

3. Veido masažas

Norite mamos laiką sau išnaudoti maksimaliai? Tuomet siūlome išbandyti veido masažą. Tai tiesiog tobulas būdas pailsėti. Veido masažas padeda palaikyti sveiką odą ir atpalaiduoti veido raumenis. Be to, jis pasižymi jauninančiu poveikiu. Todėl po tokio masažo ne tik jausitės, bet ir atrodysite geriau.

Ieškote sau tinkančios veido procedūros Vilniuje? Išsirinkti ją galite jau dabar – tereikia spustelėti ant pateiktos nuorodos. Apsilankykite ypatinga estetika spinduliuojančioje erdvėje, kurioje galėsite ne tik pasimėgauti atpalaiduojančiu veido masažu, bet ir paplaukioti baseine ar pabūti pirtyje.

Kokybiškas laikas sau svarbus kiekvienam ir ypač mamoms. Taigi jei jaučiate, kad reikia pailsėti ir bent trumpam atitrūkti nuo kasdienių atsakomybių, būtinai tai ir padarykite. Nors dažnai atrodo, kad tam paprasčiausiai nėra laiko, viskas priklauso nuo požiūrio. Tai, kad paprašysite aplinkinių pagalbos, jūsų nepavers blogesne mama, o priešingai – leis jaustis tiek fiziškai, tiek emociškai geriau. Taigi laikas su vaiku taps kur kas kokybiškesnis.

RAŠYTI KOMENTARĄ