MAMYTĖS DIENORAŠTIS: ILGAI LAUKTOS DVI JUOSTELĖS! O KAS TOLIAU?

Visoms šeimoms pradėjus planuoti nėštumą kyla klausimas, o kaip įsitikinti, kad jūsų mažylis jau pasirinko jus ir saugiai įsitaisė pilvelyje? Pirmiausiai patvirtinimą jums gali pateikti nėštumo testas, kuris, kaip teigiama informaciniuose lapeliuose, gali parodyti jau 5 dienų nėštumą. O kas toliau? Bandau jums papasakoti savo potyrius ir pasirinkimus 🙂

Kada kreiptis į gydytoją?

Tačiau visoms nepatiklioms mamytėms ir tėveliams tos dvi juostelės dažniausiai vis dar kelia abejonių (bent jau mums taip buvo), tad norisi, kad nėštumą kuo greičiau patvirtintų kvalifikuotas specialistas. Ir štai čia prasideda pirmieji, nors ir mažyčiai, iššūkiai:) Visų pirma, jums reikia gauti siuntimą pas gydytoją ginekologą. Siuntimas yra būtinas nepriklausomai, ar nuspręsite lankytis valstybinėje, ar privačioje poliklinikoje (tiesa, privačioje įstaigoje jus gali priimti ir be siuntimo, bet už patikrinimą teks papildomai susimokėti). Taip pat patarimas būsimiems tėveliams – NESKUBĖKITE (nors kažin ar tai įmanoma:)). Literatūroje rekomenduojama gydytojo apžiūrai kreiptis nesulaukus antrųjų mėnesinių. Asmeniškai mes kreipėmės, kai Kukučiui jau buvo penkios savaitės. Gydytoja žiūrėdama echoskopu labai abejojo, ar pamatys mažylį, tačiau mums pasisekė ir buvo užfiksuotas 5 mm tesiekęs vaikelis!

Atsakingai rinkitės jus prižiūrėsiantį specialistą

Kai kuriuose gydymo įstaigose nėščiąsias prižiūri šeimos gydytojai, kitose – gydytojai ginekologai. Pasidomėkite, kokia tvarka yra jūsiškėje. Taip pat patarčiau nebijoti ir privačių specializuotų gimdymo namų, pvz. “Mažylis”, kuriame, nors ir susimokėsite vienkartinį mokestį, tačiau jums bus pasiūlyta nuolatinė gydytojo priežiūra ir, kiek žinau, į tą kainą įeina ir nėščiųjų baseinas.

Mano pasirinkimas

Visą nėštumo laikotarpį mane prižiūrėjo Šilainių poliklinikos gyd. ginekologė. Šią įstaigą rinkausi dėl to, kad ji arti namų. Priežiūros “Mažylio” gimdymo namuose nesirinkau tik dėl trumpų darbo valandų (moterų konsultacijos centras dirba nuo 8 iki 16 val.), kadangi neturėjau galimybės darbo metu ištrūkti iš ofiso.

Dovilė

RAŠYTI KOMENTARĄ