KŪDIKIO VAISTINĖLĖ – KĄ BŪTINA VISADA TURĖTI PO RANKA

Jūsų šeimoje atsirado nauja būtybė – mažytė ir bejėgė, tokia trapi… Tai nepaprasta laimė ir džiaugsmas, bet kartu – ir naujas nerimas, nauji rūpesčiai. Kartais jaudinatės net imdami mažutėlį ant rankų, ką jau bekalbėti apie mintis, kad jis toks pažeidžiamas, kad aplinkoje jo sveikatai gresia daugybė pavojų. Kad jaustumėtės saugiau ir ne taip baimintumėtės netikėtų vaikelio sveikatos sutrikimų, pateikiame sąrašą dalykų, būtinų kiekvieno kūdikio vaistinėlėje.

Vaistai

Nuo temperatūros

Kūdikiams tinka temperatūrą mažinantys vaistai su paracetamoliu, vyresniems nei 3 mėnesių vaikučiams galima duoti ibuprofeną. Vaistukai būna ir sirupo pavidalo, ir žvakutės, dedamos į išeinamąją angą. Karščiuojančiam vaikučiui, net ir maitinamam krūtimi, patartina duoti atsigerti paprasto virinto kambario temperatūros vandens.

Nuo slogos

Pirmiausia nosytę reikia valyti specialiu balionėliu arba  nosies aspiratoriumi, skirtu gleivėms iš nosies traukti. Patartina turėti jūros vandens nosies gleivinei plauti ir lašiukų nuo slogos.

Nuo pilvuko pūtimo

Yra įvairių vaistų, bet pirmiausia reikėtų pilvuką švelniai pamasažuoti, paguldyti neramų mažylį ant pilvuko, pašildyti.

Bambutei valyti

Bambutės žaizdelei prižiūrėti ir valyti reikia turėti  70 laipsnių spirito arba tiesiog virinto vandens.

Kitos priemonės

Vaistinėlėje taip pat turi būti: termometras, bintas, vata, pipetė.

Higienos priemonės

Higieniniai tamponėliai

Jie naudojami nosytei, akytėms ir bambutei valyti. Akytės valomos nuo išorinio kraštelio vidinio link. Kiekvieną akytę būtina valyti atskiru tamponėliu. Ausyčių negalima valyti ausų krapštukais.

Odos priežiūros priemonės

Vaikiškas muilas, aliejus, kremas nuo iššutimų, drėgnos servetėlės kūneliui (išimtinais atvejais), apsauginės priemonės nuo saulės, mašalų įkandimų.

Puslapiai: 1 2

1 Komentaras

  • Laura

    Mes visada turedavome su savimi zvakuciu Viburcol! Nerealus reikalas

    11 lapkričio, 2015 at 17:57

RAŠYTI KOMENTARĄ