Doctor checking up baby with stethoscope.

KŪDIKIO VIZITAI PAS GYDYTOJĄ

Laikydami ant rankų ką tik gimusį mažylį ir spausdami jį prie krūtinės pasižadate saugoti ir globoti jį nuo visų išorinio pasaulio negerovių. Su jumis kūdikis saugus ir ramus, jis daug valgo ir miega. Tačiau kaip jis jaučiasi, ar jam nieko neskauda? Kada ir pas kokius gydytojus apsilankyti, kad neliktume ko nors nepastebėję? Tikimės, kad šis būtinų vizitų pas gydytoją sąrašas jums padės.

Pirmosios trys dienos

Tik gimęs mažylis ligoninėje pirmą kartą paskiepijamas nuo tuberkuliozės ir nuo hepatito. Tai daroma išleidžiant jį namo. Per pirmąsias tris dienas nuo kūdikio gimimo namie jus turėtų aplankyti gydytojas ir medicinos sesuo. Gydytojas apžiūrės naujagimį, medicinos sesers (slaugytojos) galėsite paklausti jums rūpimų dalykų apie kūdikio sveikatą ir priežiūrą.

Pirmasis mėnuo

Pirmąjį mėnesį pas gydytoją eiti nereikia — gydytojas pats pas jus atvyks. Jis turėtų apsilankyti jūsų namuose bent du kartus — pavyzdžiui, keturioliktą ir dvidešimtą naujagimio dieną. Medicinos sesuo namie pirmą mėnesį turėtų lankytis dažniau — bent keturis kartus. Ji apžiūrės naujagimį, jeigu reikės, pamokys, kaip kūdikį maitinti, kaip prižiūrėti bambutę, kaip maudyti ir rengti, atsakys į visus klausimus apie kūdikio mitybą ir pan. Nesidrovėkite kilus klausimų paskambinti šeimos gydytojui ar pediatrui — pastaruoju metu mamos vis dažniau konsultuojasi su gydytoju telefonu.

1 mėn. — pirmasis vizitas pas gydytoją

Atliekama gydytojo apžiūra ir naujagimio sveikatos būklės įvertinimas. 1 mėn. naujagimis sveriamas, matuojamas, vertinama fizinė jo būklė, renkami medicininiai duomenys. Mažylis antrą kartą paskiepijamas nuo hepatito. Jeigu šeimos gydytojas ar pediatras mano esant reikalinga (pvz., pastebi kokių nors sveikatos sutrikimų ar patologiją), gali siųsti naujagimį specialistų konsultacijai ar išsamesniems tyrimams, pasiūlyti padaryti kraujo tyrimą.

2 mėn. — rekomenduojami skiepai

Praėjus 6 savaitėms nuo hepatito skiepo, kūdikis skiepijamas nuo šių ligų: kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito ir Haemophilus influenzae B tipo infekcijos, galinčios sukelti meningitą, plaučių uždegimą, ausų, tonzilų uždegimą. Nuo šių ligų kūdikiai skiepijami valstybės lėšomis, skiepai įtraukti į privalomų skiepų planą. Pakartotinai nuo šių ligų reikia skiepyti 4 mėn. ir 6 mėn. mažylį. Skiepija šeimos gydytojas arba pediatras (specialiai apmokyta slaugytoja). Prieš skiepus apžiūri ir juos skiria gydytojas.

Iki 3 mėn. — ortopedas ir chirurgas

Pas ortopedą arba chirurgą siunčiami kūdikiai, jeigu pastebima klubo sąnario patologija. Labai svarbu į ortopedą kreiptis, kol kūdikiui nesukako trys mėnesiai.

4-6 mėn. — kraujo ir šlapimo tyrimas

Pirmasis kraujo tyrimas daromas 4-6 mėn., kai išsenka per nėštumą sukauptos geležies atsargos. Tikrinama, ar mažyliui pakanka geležies, ar kūdikis neserga mažakraujyste. Kūdikiui iki vienerių metų reikėtų atlikti ir šlapimo tyrimą. Jeigu gydytojas įtaria rachitą, šlapimo tyrimas daromas ir anksčiau – nėra ryšio. Jeigu mažylis sveikas, kraujo ir šlapimo tyrimus profilaktiškai pakanka atlikti vieną kartą per metus.

Puslapiai: 1 2

2 Komentarai

  • Sandra

    Laba diena , norejau paklausti vaikui 7 metai jis gime lietuvoje bet dabar gyvename anglijoje vaikas negavo skiepo kuris yra 6-7 metu kokia kaina butu jei norim ji paskiepyti lietuvoje nes mes deklarave isvykima i uzsieni ir vaikas lietuvoje neturi sveikatos draudimo .Ačiū uz atsakymą

    lapkričio 3, 2016 at 13:00
  • Vanda

    Vaikui 2,5 mien, vakar pakylo temperatura 39,2, pastaciau zvakute, temp. nukrito, nakti vel pakylo iki 38,7. Dabar temp. 38 . Ka reiktu daryti

    rugsėjo 6, 2019 at 7:41

RAŠYTI KOMENTARĄ