ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO SUSILAUKUS NAUJAGIMIO

Gimus vaikeliui, pati pradžia gali būti sunki ne tik tėveliams, bet ir pačiam naujagimiui. Mažylis net nenutuokia, jog jam reikalingas tam tikras kasdieninis rėžimas, o pilvelyje galėjo gyventi ramiai, šiltai… O štai ir atsirado naujame Pasaulyje! Todėl pradžioje gali tekti prisitaikyti prie naujagimio poreikių. Nepaisant to, galite pradėti jį mokyti gyventi pagal tam tikrą rėžimą, dėl to vėliau bus lengviau ir Jums, ir pačiam mažyliui. Kūdikis pradės suprasti Jūsų elgseną, ieškos Jūsų ir darys tam tikrus veiksmus įprastu laiku.

Labas rytas, kūdikėli…

Kai ryte nubunda Jūsų mažylis, pasirūpinkite jo svarbiausiais poreikiais, jog jis jaustųsi patogiai. Nuvalykite veiduką medvilnės tamponėliu, suvilgytu virintu vandeniu, išvalykite bambutės žaizdelę, ausytes, akytes ir nosytę.

21693918326cbad0da7e910411629693Sauskelnių keitimas

Prieš kiekvieną maitinimą pakeiskite mažyliui sauskelnes. Nuimkite panaudotas, tada nuprauskite kūdikį po tekančiu vandeniu, valydami iš priekio link nugaros ir nusausinkite minkštu rankšluosčiu. Leiskite mažyliui pagulėti nuogam ant pilvuko, taip pakvėpuos jo odelė ir sumažins pilvo diegliukų skausmus. Pagulėjus keletą minučių, uždėkite naujas sauskelnes.

Maitinimas

Naujagimio maitinimas yra svarbiausias mamos darbas MOTINOS PIENAS – NĖRA NIEKO GERIAU. Jam reikia valgyti keletą pusryčių, pietų ir vakarienių, o jei tiksliai tai kūdikiai valgo kas 2-3val. ir dieną, ir naktį. Senais laikais, mažylius maitindavo pagal grafiką, bet geriausia, jog maitintumėte tada, kada kūdikis pats nori. Vienas maitinimas trunka maždaug 15-30min. Po to, būtinai kūdikį pakelkite atsirūgti, nešiokite mažylį tol, kol atsirūgs.

Miegas

Naujagimiai miega maždaug 16-20 valandų per parą. Dažnai kūdikiams patinka kai jie yra suvystyti, bet kai kurie geriau jaučiasi ir labiau patinka laisvai judėti – judinti ir rankytes, ir kojytes. Stebėkite savo kūdikį, kas jam patinka labiau. Kuo daugiau judėjimo laisvės turės Jūsų mažylis, tuo greičiau jis augs ir vystysis. Tačiau jei jis nuolat prabunda, galbūt jam geriau būti suvystytam. Kol mažasis miegos, stenkitės pailsėti ir Jūs pati, tai labai svarbu pieno gamybai ir gerai savijautai. Daugiau apie vaikų miegą galite skaityti čia: MOKOME VAIKUS MIEGOTI.

Pasivaikščiojimas lauke

Kūdikiams naudinga kuo daugiau laiko praleisti lauke. Tai leidžia jiems labiau prisitaikyti prie įvairių oro sąlygų, gerina kūno atsparumą infekcijoms, skatina vystytis nervų sistemą ir stiprina imunitetą. Šiltuoju sezonu mažylį galite vežti į lauką iš kart grįžę iš ligoninės, o žiemą rekomenduojama pradėti nuo kelių minučių buvimo lauke. Pirmasis pasivaikščiojimas turėtų trukti apie 5min., palaipsniui didinant trukmę po 5-10min. Kūdikiai gerai miega gryname ore, todėl geriausia mažylį vežtis į lauką jo miego metu.

Maudynės

Šiais laikais nerekomenduojama naujagimį maudyti kasdien. Pakaks maudynių kas antrą dieną, tik stenkitės maudytis tuo pačiu metu, geriausia vakare. Taip mažylis atsipalaiduos, sušils ir lengvai užmigs. Daugiau apie naujagimio maudynes skaitykite: KAIP MAUDYTI MAŽYLĮ?

Žaidimas

cute-mother-baby-sleeping-photography-happyJūsų mažajam stebuklui dar tikrai nereikia jokių žaislų. Šiuo metu jam geriausia pramoga yra Jūsų švelnūs prisilietimai… Stenkitės kūdikį panešioti ant rankų, pabučiuoti, glostykite, dainuokite daineles ir svarbiausia kalbėkitės su juo.Šiuo gyvenimo laikotarpiu mamos šiluma, artumas ir energija yra svarbiau ir naudingiau nei bet koks lavinantis žaidimas ar barškutis.

Pirmosios savaitės yra labai svarbios. Skirkite savo laiką kūdikiui ir sau, kad vienas kitą geriau pažintumėte ir prisirištumėte… Laikas labai greitai bėga ir net nepastebėsite kaip mažylis jau vartosi, bando sėstis, ropoti, stoti ir t.t..

RAŠYTI KOMENTARĄ