KŪDIKIŲ LOVYTĖS. VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VAIKIŠKAS LOVYTES

Turbūt nesuklysime pasakę, kad kūdikio lovytė – pats pirmas ir svarbiausias mažylio baldas. Lovytėje vaikutis praleidžia daugiausia laiko – pirmaisiais mėnesiais saldžiai joje miega, vėliau joje gulėdamas mielai klausosi pasakų. Kokią lovytę išrinkti kūdikiui, kad šis svarbus baldas būtų saugus, patogus, o mažasis jos savininkas kasryt pabustų žvalus ir puikiai išsimiegojęs? Šiandien apie tai kalbamės su parduotuvės “Vaikų pasaulis” vadove ir lietuviškų, vaikiškų baldų gamintojų atstove Indre Čeponiene.

Pasak vaikiškų prekių parduotuvės ir vaikiškų baldų gamintojų atstovės Indrės, rinkdami kūdikiui lovytę, tėvai paprastai vadovaujasi šiais kriterijais: kaina, lovytės modelis ir dizainas, tvirtumas. Tačiau svarbiausias dalykas, į kurį turėtų atsižvelgti lovytės ieškantys tėvai, — saugumas ir patogumas. Būtent nuo to priklauso, ar vaikutis lovytėje jausis patogiai, ar ramiai miegos ir ar tėveliai, palikę lovytėje miegantį ar žaidžiantį vaiką, galės būti ramūs dėl mažylio saugumo.

image00010

Lovyčių įvairovė

Šiandien vaikiškų prekių ar baldų parduotuvėse rinktis tikrai yra iš ko. Jose rasite ir supamųjų lopšių naujagimiams, ir visiškai paprastų, standartinių kelių modelių bei spalvų lovyčių ar daugiau papildomų funkcijų atliekančių šių baldelių. Jūsų patogumui gamintojai siūlo lovytes su supimo mechanizmu, pritvirtinamomis lingėmis, su ratukais, netgi su stalčiumi įvairiems mažylio daiktams susidėti. Tereikia nuspręsti, kokie jūsų ir jūsų mažylio poreikiai bei atsižvelgti į erdvę, kurioje statysite lovytę.

“Vaikų Pasaulis” asortimentas

133987089_3781874338531360_7918410651922319350_o“Vaikų Pasaulis” parduotuvėje rasite tikrai platų lovyčių pasirinkimą. Nuo paprasčiausio modelio iki moderniausio. Mūsų parduotuvėje kiekvienas klientas atras lovytę pagal savo poreikį: kiek nori investuoti, derinti prie namų interjero ir t.t.

Lietuvių gamintojų lovytės

“Vaikų Pasaulis” atstovė Indrė pabrėžia, jog parduotuvėje yra dviejų gamintojų lovytės – lietuviškos ir lenkiškos. Tačiau didžiausias išskirtinumas yra būtent lietuvių gamintojų lovytės, kurios jau baigia užkariauti visų klientų širdis tiek savo stiliumi, tiek funkcionalumu, tiek saugumu ir kokybe.

Šios lovytės turi visas funkcijas, kurios gali būti kūdikio lovytėje bei atitinka aukščiausius saugumo standartus. Lietuviškos kūdikių lovytės yra gaminamoss iš buko medienos (nėra gaminamos iš klijuotos medienos, ką būtent siūlo kiti gamintojai). Tai reiškia, Jūsų mažylis bus saugus ir apsaugotas nuo kenksmingų klijų kvapo bei sukeliamų alergijų.

Visos lovytės yra dažomos ekologiškais dažais su sidabro dulkėmis. Tai vėlgi užtikrina Jūsų mažylio saugumą sveikatai.

Visos lovytės turi 3-4 čiužinio aukščius/padėtis, nuleidžamus šonus, gali turėti stalčius, supimo mechanizmą, lovytės su išimamais ratukais ar lingėmis. Galima rinktis ir lovyčių spalvą.

Lovytės modelis “MIJA” turi novatorišką galimybę pakelti čiužinį 3 laipsnių kampu. Pasvirusi miego padėtis dažnai rekomenduojama atpylinėjantiems kūdikiams, peršalimo simptomų, dantų ir ausų skausmo simptomų švelninimui.

Prie visų lovyčių turime derančias komodas su vystymo stalais bei spintas.

Kokios lovytės patogiausios?

131890817_3760468977338563_2117618985399095342_oIndrė išskiria vieną lovytės modelį – “auganti lovytė”. Ši lovytė pradžioje, kol kūdikėlis dar visai mažas, gali būti naudojama kaip lopšiukas (bei turėti supimo mechanizmą) ir vėliau “augti” kartu su jūsų vaiku. Tai itin mylimas ir tėvų pamėgtas modelis.

Mes siūlome rinktis lovytes su nuleidžamu šonu. Nuleidžimo šono mechanizmas yra labai patogus ir saugus – lovytės šonelį galima nuleisti vieną ranka, kitoje rankoje laikant kūdikį. Na, o jei reikia vietos susidėti kūdikio daiktams, siūlome rinktis lovytę su stalčiumi. 

Patogu įsigyti vaikišką lovytę su ratukais. Ji labai patogi norint lovytę perstumti, pakeisti gulėjimo kryptį, taip pat patogu, nes nereikia keltis naktį – lovytę galite tiesiog pristumti prie savo lovos.

Taip pat tėvelių gyvenimą palengvins lovytės su supimo mechanizmu, reguliuojamu dugnu, kad tėveliams nereikėtų pernelyg dažnai lankstytis prie kūdikio, netgi lovyčių su išimamais strypais, kad panorėjęs paaugęs vaikutis galėtų pats iš jos išlipti.

IMG_0950

Saugumas

Tai svarbiausias kriterijus renkantis lovytę. Žiūrėkite, kad lovytė neturėtų aštrių, tegu ir dailiai atrodančių bei lovytę puošiančių kampų bei kitų aštrių briaunų ar greitai lūžtančių dalių. „Geriau vaikas be guzų ir mėlynių negu labai graži lovytė”, — įsitikinus vaikiškų baldų atstovė. Svarbiausia, kad lovytės kampai būtų apvalinti.

Saugumui svarbios ir medžiagos, iš kurių pagaminta lovytė. Geriausia rinktis medinę, o jeigu perkate lovytę iš plokščių, žiūrėkite, kad jos nebūtų popierinės. Dar vienas svarbus dalykas — dažai, kuriais nudažyta vaikiška lovelė. Vaikiškas lovytes galima dažyti tik tam tikrais vaikų sveikatai nekenkiančiais dažais, nes mažyliai iki trejų metų labai dažnai „bando” lovytes — jas laižo, kramto ir kitaip ragauja. Kiekvienas vaikiškų lovyčių gamintojas privalo turėti specialius tai patvirtinančius pažymėjimus.

Lovytė saugi, jeigu ji nekliba, visi varžtai tvirtai suveržti, nėra didelių tarpų tarp strypų, jie nekliba, lovytės dugnas tvirtas, gerai pritvirtintas prie kojūgalio ir galvūgalio. Beje, nepamirškite, kad miegodamas ar žaisdamas medinėje lovelėje be apsaugų mažylis gali užsigauti, todėl nepamirškite ir jų.

104101110_2679842492342006_7104326537993027081_nPatogumas

Tai, kaip mažylis jausis lovytėje, taip pat svarbu, kaip ir tai, ar lovytėje vaikutis saugus. Lovytė bus patogi, jeigu atitiks vaikučio ūgį. Atminkite, kad gulinčiam vaikui turi likti mažiausiai 30 cm laisvos vietos. Pavyzdžiui, 1 m ūgio vaiko lovelė turi būti 1,3-1,5 m ilgio. Turbūt nė nereikia priminti, kad „išaugus” lovytę reikia ieškoti kitos, didesnės. Paprastai lovytę keisti reikia kas 2-3 metus.

Lovytės patogumą galėtume apibūdinti taip: patogi lovytė — tai tinkamas čiužinys. Jį reikia rinktis labai atsakingai, kaip ir lovytę. Tinkamas čiužinys turi atitikti lovytės matmenis ir gerai priglusti — tarp jo šonų ir lovytės krašto neturi būti didesnis kaip 3 cm tarpas. Nepamirškite, kad čiužinys formuoja vaikučio laikyseną, todėl jis neturi būti nei per kietas, nei per minkštas.

Patvarumas

Pirkdami įsitikinkite, kad lovytė tvirta (pavyzdžiui, pagaminta iš storesnio medžio), pajudinus nekliba, visos dalys tinkamai pritvirtintos. Techniniai lovytės duomenys, konstrukcijos turi atitikti lovytės dydį.

Beje, visos lovytės turėtų turėti pažymėjimus, jog yra tinkamos naudoti. Be to, pirkti naują lovytę geriau nei seną, nes būsite užtikrinti, jog lovytė yra tikrai saugi ir patikima.

Svarbiausia — įsitikinti, kad kūdikių lovytės būtų saugios ir patogios jūsų mažyliui.

RAŠYTI KOMENTARĄ